Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2007, 22:28   #11
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iskreno meni se nesviđa jedna stvar a to su ASSIGNABLE SWITCHES,ima ih samo dva,ružno su postavljeni i po meni na krivom mjestu.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2011, 02:51   #12
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja prosto nemogu da nadjem odgovor na ovo pitanje.Sta sad mislite o ovoj spravi generalno,sad kad je skoro svako imao priliku da je proba dosta vas je ima.Ja u specifikacijama sem izgleda,rama,i dirki nikakvu razliku nisam video od pa 800 .da li ima jos neka razlika?Nesto sto vredi tolike pare dati za raliku od pa800?Molim moderatore ako postoji vec postoji da je o ovome pisano nek izvinu ali ja od 11 sati pokusavam da nadjem,oci su mi ispale i nisam nasao odgovor.Naletao sam samo na probleme.ukucao sam pa2x na suce i svaku stranicu sam pregledao(ima ih tri) i nisam nasao odgovor.Pozzz

Promijenjeno od energy (05.01.2011 u 02:54 sati)
energy je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2011, 03:30   #13
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ima razlike,po meni velike. Sto se samog zvuka tice mislim da nema razlike,ROM je isti,ritmovi takodje. Velika je razlika u kvalitetu izrade,Pa2 je u metalnom kucistu za razliku od plasticnog kod PA800,koji je po meni jeftino uradjen i obojen,razlika je u dirkama,i broju i kvalitetu,Pa2 ima HD od 40 gb,reprodukuje MP3 i Wav formate sto se kod PA800 opciono dokupljuje,PA2 ima duplo vise RAM memorije,128 mb,na raspolaganju vise slajdera za razne opcije itd...ima razlike koja se i odrazava na cenu,mislim da je tih 600-700 eura PA2 sasvim realno skuplji.

Prednosti kod PA800 su po meni gabarit i tezina,naravno i niza cena,realno za kafanski posao koji mi radimo PA800 je odlicna "merica"

Imam PA2 dve i po godine i mislim da na trzistu trenutno ne postoji bolja aranzerska masina,sa svim svojim manama i vrlinama
  Reply With Quote
Star 05.01.2011, 03:52   #14
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bogami razlika kod nas izmedju ove dve klavijature je oko 900 i kusur evrica sto uopste nije maloKad se pa800 ne bi kvario kao se kvari nazalost,vecina nas bi se i zadovoljavala njime upravo zbog cene...za tezgarenje prednost dajem korgu pa800,kolega je naveo gore da tu presudjuje tezina i velicina a ostalo je sve u korist korga pa2x...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2011, 03:53   #15
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja sam napamet rekao 600-700,valjda je pa800 sad oko 1800 a pa2 2500,ne znam odakle mi te cene al eto
  Reply With Quote
Star 05.01.2011, 04:40   #16
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto ce reci onaj ko je imao srecu da naleti na "nekvarljivu"seriju pa800 nema potrebe da misli o pa2x.Ako otezas dirke tegovima i ugradis hd u pa800,sem rama (i spoljasnjeg izgleda)nema razlike.Tacnije jedina razlika je u potenciometrima za svasta nesto.Korg pa800 i pa2x imaju isti ton generator,ali mi se nekako drugacije cuju te dve sprave,Da li sam ja poludeo ili je to stvarno tako?
energy je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2011, 04:52   #17
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ako u Yuga stavimo mercedesov volan,motor,sedista i kasetofon...da li ce to i dalje biti Yugo ili Mercedes...mislite o tome?
  Reply With Quote
Star 05.01.2011, 12:04   #18
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jedino sto meni smeta na njoj su tezina i led lampice, brate ja nju vucem 2-3 kilometra do prostora za probe s bendom..... katastrofa, znaci tko ima pa2 mora imati i auto heheheeh, a isto je zamjerka na plavim led lampicama... popucale su mi i pola ih ne radi..... a ostalo sve cista 10-ka.

@ Vule
ehehehehe bit ce to prijatelju YU-MERCEDES!
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2011, 14:51   #19
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve što ste rekli je tačno.Opasno je dobra mašina,ali meni jednostavno na šmeka Korgov sound,pa sam ga zamjenio za Yamaha Tyros 2 i sad mi je duša na mjestu..Dakle,stvar ukusa....Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2011, 21:42   #20
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolege do pre 2 nedelje sam svirao na korgu pa 800, a sada na pa 2 x pro razlika je ogromna ,nije stvar u 64 mb vise memorije nego u samom zvuku kao mecka 90 i mecka 2010 god....
lagunabend je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa2x, pro

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije