Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2017, 23:23   #21
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da odgovorim kolegi, 16gb je danas smešno mala memorija s obzirom da je jedan set 256mb.... kao što kolega Tale reče ja uglavnom ubacim sve setove u hdd jer mi je tako lakše kad hoću nešto iz nekog seta da izvučem, zatim semplove.... ritmove.... sve to mi je nadohvat ruke jer uvek kad sređujem klavijaturuvne moram da povezujem sa kompjuterom ili da čekam da snimam na usb la da s njega vučem setove.
Kao drugo nisi upoznat sa problematikom i razlikom u brzini brzine upisivanja/čitanja usb, sata hdd ili ssd koji je najoptimalnije rešenje.
Ukratko ću da ti objasnim, ostalo imaš na guglu.
Klavijature baš ne prate napredak koji ima ostali kompjuterski interfejs tako da npr u jednu skupu spravu kao pa3x kad se pojavio nisu ugradili usb 3.0 već mnogo puta sporiji usb 2.0 ulaz. To znači nekoliko puta sporije učitavanje setova, u praksi preko 10x sporije, jer većina usb 2.0 fleš memorije koje se kod nas nalaze su plafon do 18Mb/s read i 8Mb/s write brzinom.... testirao sam možda preko 50 vrsta memorije. Ako ugradiš hdd sa interfejsom možeš i preko 150Mb/s da ubodeš dok SSD najmanje duplo brže.
U prevodu, kad učitavam novi set s usb ide i do 20 minuta, sa hdd dok sam učitavao za 7-8 do 10 dok kolega koji je ubacio SSD kaže da mnogo brže to ide i da i paljenje klavijature je bukvalno za minut, dok kod mene ide na nekoliko minuta.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2017, 00:37   #22
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad sam pricao kolegama da ima razlika svi su isto rekli da pa3 ne podrzava ssd sta si ubacio. E kad sam ubacio i testirao sa obicni hdd sa ssd i usb dosao do rezultate da sa ssd za meni radi najbolje. Sa drugim recima sad meni na pa4 kad editujem style i kad pritisnem write style ide odma nema ni sekund e isto tako je meni bio i na pa3 sa hdd kit i ssd u njega. Epa da znate da ima razlika ali to moze da koristi samo nekima kao ja naprimer sto se zamaram i hocu da mi sve bude pod konac

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk Je trenutno online   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio taletdkmk za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (29.11.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije