Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 28.03.2013, 22:08   #1
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Roland GW-8 utisci i pitanja

Pozdrav svim članovima foruma ! Da se pohvalim, kupio sam skoro Roland GW-8, pa da prenesom svoje utiske i postavim nekoliko pitanja. Pre svega, odmah moram da kažem da sam prezadovoljan klavijaturom, počevši od boja, preko ritmova, pa do korišćenja same klavijature, sve je odlično, i za taj novac je jedna neverovatna sprava. Posebno, ono što je mene lično oduševilo, jesu gitare, i bas gitare, inače instrumenti koje i sam prilično volim, a u GW-8 ih ima pregršt, i za svačiji ukus. Naravno, ni ostali instrumenti ni drum setovi su odlični. Dovoljno je reći ( a nadam se da kolege koje sviraju Korg neće pogrešno shvatiti ) da sam pre nekoliko dana imao priliku da sviram na jednom Korgu PA 800, i samo nakon što sam čuo klavir, osetio sam neverovatnu razliku, u korist GW-8. Možda je to samo moj ukus, ili sam navikao na zvuk, ali mi je klavir dosta bolji na GW-8. Ali da ne ispadne da samo hvalim, mogao bih malo da krenem sa nekim stvarčicama koje su mi zasmetale, odnosno da postavim nekoliko pitanja.

1. Kao prvo, ja sam veliki ljubitelj harmonike, jer je harmonika ujedno i prvi instrument koji sam naučio da sviram, pa sam od tada posebno "vezan" za njen zvuk. Upravo me zbog toga "muči" što i dalje ne mogu da sredim harmonike na GW-8. Čitao sam negde da je harmonikama na GW-8 loše odradjen attack, i da je to sredjeno na BK-5, pa me zanima da li se može nešto improvizovati, ili nekako doraditi i na GW-8, bilo EQ-om, drugim efektima, ili sredjivanjem attack-a ( ako je i to moguće ), pa da se dobiju svi potrebni registri harmonike. Voleo bih da neko od kolega ko ima rešenje da ispiše postavke, ili upload-uje nekoliko harmonika, ukoliko nije problem.

2. Sledeća stvar koju sam primetio jeste da kada pravim neki ritam, ne mogu ili ne umem da podesim jačinu instrumenta. Da se to srediti posle u part view-u, ali ono što ne valja jeste da taj odnos jačina instrumenata u ritmu ostaje isti za sve ritmove. E sad, da li to parametar koji je u okviru performance-a, ili šta li je već, ja ne znam, ali mi nikako ne odgovara da svi ritmovi imaju isti odnos instrumenata.

3. Još jedna stvar vezana za pravljenje ritma, jesu efekti na instrumentima u ritmu. Reverb i Chorus su tu, ali MFX na nekim instrumentima kao što su distorzije mi fali. Jedno rešenje koje sam našao jeste da prekopiram traku sa fabričkog ritma, i onda je gitara sa efektom distorzije. Ali se nadam da to nije jedino rešenje, jer mi više odgovara da sam nasnimim deonice.

4. Može li GW-8 da snima audio u klavijaturi? Znam da ima mogućnost reprodukovanja audio fajlova, pa me zanima da li može i da snima u audio formatu, ili sam ja to ponovo pomešao sa BK-5 I još jedna stvar vezana za to, čuo sam da GW-8 može da se koristi kao "zvučna karta" kada se poveže preko usb-a sa kompjuterom. Da li je to tačno i na koji način i za šta može da se koristi?

5. Imam Midi-USB kabl, ali kada povežem klavijaturu sa kompjuterom, uključim Reason i pustim ritam, svi instrumenti u ritmu, kao i upper sviraju jednu istu boju, odabranu u Reason-u. Znam da postoji opcija kako da se to isključi, ali nikako da je nadjem, pa ako neko može da pomogne, bio bih zahvalan.

Malo sam se raspisao, izvinjavam se ako sam neko pitanje ponovio. Imam uputstvo, ali mislim da je vrlo škrto napisano, i da na ovako neke konkretnije stvari nema odgovora. Ako grešim, neka me neko ispravi, pa ću da obnovim gradivo iz uputstva Hvala unapred, i pozdrav svima još jednom !
mklavijatura je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
pitanja, roland gw8, utisci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije