Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.10.2014, 01:42   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Pa3x nece da prebaci ritam?

secam se da sam samo pre par sati konvertovao par ritmova sa tyrosa, sredio ih u style edit, poslozio ih u style banku, preradio boje levele i snimio u preferenc znaci preradjene po mom . i upalim klavijaturu, ucitam te ritmove iz preferenca, sviram, promenim drugi, sviram , i tako da promenim sledeci zastopa svee i nista ne mozes prebaciti dok ne ugasis klavu i ne upalis,
nije mi se desavalo od kad sam je kupio dva meseca mozda i vise.

instalirao style works xt 4.50 konvertirao znaci par ritmova i vamo ih sredjivao,
msm bar info kako je sta . dali je do toga?
kao pre sto je roland g1000 znao kucati zakucati ako je nesto konvertirano sa korga, pa ostane zvuk zastopa tako ne secam se al znam da sam isto morao gasiti klavu, ustvari na g1000 je zakuco celi ritam u nekom vremenu i dok ne ugasis nista, pa morao brisati takve ritmove.

to je sto meni pada na pamet??? ? / wikend dolazi treba svirat haha


Dodato:
DODATOO !!

Upalio klavijaturu , listao sve svoje ritmove i preformance, sve radii, cim sam ucitao taj ritam sto sam konvertovao sa tyrosa , posle njeg nece vise ni jedan da ucita dok ne ugasim klavu??

mozeli se to popraviti, posto ritmovi su super, kako da rade a da klava ne zastopa?
exportovati kao midi all, i uvesti u cubase pa pobrisati kontrole CC sve ? pa vratiti opet u klavu? auu to je posao ogroman.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (16.10.2014 u 02:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2014, 09:41   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam što učiniti s ovim već konvertiranim ritmovima ali evo savjeta za Yamahine Stylove koje budeš obrađivao u budućnosti. Ili konvertiraj ponovo ove koji stvaraju probleme.

Skini program MixMaster (googlaj pojam "MixMaster Bedesem"), instaliraj ga i u otvori Yamahin Style.
Prati sliku, klikni ikonu List, označi samo Syste Exclusive, kliknu Update i u lijevom okviru označi sve podatake osim GM midi ON (zeleno markiran). Nakon toga idi na Edit > Events delete.

Ovako ćeš obrisati sve Sysex podatke vezane uz Yamahin Style, oni su Korgu ne potrebni i mogu stvarati probleme poput ovih koji se javljaju kod tebe.

Pored toga, bilo bi doboro pobrisati i sve note vezane uz Multivoices soundove (ako ih ima). Oni se nalaze na 6 oktavi, a možeš ih vidjeti, označiti i obrisati tako da otvoriš prozor pod ikonom Note View (Slika 2.)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mixmaster1a.jpg (92,0 KB, 62x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg mixmaster2a.jpg (87,1 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2014, 14:53   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

poz casper, evo tek ustao, setio se ja sinoc to odradit u cubase (ali neka zna neko i za taj mixmaster ko ne zna s cubase) meni u njemu kao u kuci,, znaci exportovao sam midi iz ritma koji zaledi celu klavu. rekoh cisto da vidim kakav ce rezultat biti. to je bar brze. udjem u cubase uvezem midi, i sve trake midi selektujem, i kliknem na OPEN LIST EDITOR svih zajedno od jednom. sledece kliknem na Show Filter View i kliknem na mask NOTE (znaci samo note sakrije) i onda SELECT ALL , i deletee sve iz trakova.
Export ponovo midi typ 0. i uvezem u klavijaturu. pa promenim boje i expresiju. i snimim stil
i radi . nista ne stopa.
celu noc sam se zezao nista nije vise ledilo kao na snimku,
znaci ljudi ako vam se to desi obratite paznju sta ste radili zadnje.
konvertovanje stilova sa EMS style works po obicaju zaledi klavu ne odradi dobro, kao sto nije ni pre sa korga na starog rolanda.
mora se brisat sve u pm samo note ostavljati. pa prepravka al znas da ti nece zakutac u toku svirke klavijatura. poz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2014, 15:40   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može se iskoristiti bilo koji program za obradu MIDI-ja. Međutim ako se radi sa Yamaha Stylovima postoje kontrole koje se ne trebaju brisati i one koje neki programi za MIDI edit jednostavno neće "vidjeti".
Nepotrebno je brisati markere jer oni mogu poslužiti programima poput Style Worksa da pravilno odrade konverziju. Isto tako ne treba brisati program change po kanalima jer se lakše dolazi do inforamcije o izvornom soundu. Cubase neće "vidjeti" non-midi podatke poput CASM-a, OTS-a i MDB i oni su ostali u Stylu, a potpuno su nepotrebni za Korga.

U svakom slučaju, gomila podataka se nalazi u tkz. headeru Styla, tj. u prvom taktu. Oni su neophodni za pravilno sviranje ritma na Yamaha aranžerima ali su potpuno nepotrebni ako se radi o nekom drugom proizvođaču. Upravo suprotno, oni su glavni uzrok razno raznih problema.

Kada već spominjemo razne uzroke problema, postoji još jedan detalj koji ne treba zanemariti. Nota koja se proteže kroz više taktova ili komanda sustaina na nekoj dionici dužoj od jednog takta dovodi do tkz. zaostalog tona. Manifestira se kao ton koji ne možemo prekinuti bez obzira što zaustavimo Style da svira. Kad Yamahinih aranžera to ne stvara problem jer postoje komande unutar CASM-a koji "retrigaju" takav ton i on pravilno odsvira promjenu akorda bez obzira u kojem se dijelu takta radi promjena.
Prilikom konverzije Yamahinog Styla u neki drugi aranžer je potebno napraviti jednostavnu radnju u MixMasteru i ovakav problem će (vjerojatno) biti riješen. Otvori se Style > List > OtpimizeXG > Delelte short Notes and Combine Overlaps.

Sve navedeno favorizira program MixMaster naspram ostalih MIDI editora, on je namjenjen za Yamaha Style i u potpunosti ga "vidi, barata i razumije".

Kad smo već na temi konverzije Yamahinog Styla u Korg, predlažem još jedan pristup koji može itekako pomoći. Ovog puta treba skinuti program PSRUTI (googla se taj pojam). U njega se uvede Yamahin Style, pritisne se gumb GM Conversion i Style će se "pretvoriti" u MIDI datoteku bez SysEx, sa soundovima koji su prilagođeni GM standardu i sa upisanim Markerima. Idelana "brzinska" priprema za daljnu kovnerziju u Style Worksu.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
branoy (16.10.2014)
Star 16.10.2014, 16:07   #5
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tako je. sve si fino napisao, zato ih i brisem. da ne bi slucajno sta zeznulo OS opet pa gasi klavu, dodacu ja to rucno sto mi odgovara na uho. markere ne brisem nema sanse. on ima jos poseban jedan midi kanal SYS ex. to ostavljam, samo iz svirke arazner traka brisem ALL osim nota.

uglavnom prvo style konvert sa EMC, pa u korgu uvesti styl, pa tako u stylu exortovati kao takav midi. odraditi u nekom edit toga svega. vratiti kao midi sa svim markerima, i sve se poslozi za sekund na sve varijacije i ostalo , onda write kao takav, moze pre tog expresiju sredit, i onda menjanje zvukova i ostalo.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2014, 18:59   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probaj prvo napraviti GM Coversion sa PSRUTI programom. Time ćeš preskočiti prve tri radnje koje si opisao i izbjeći moguće zamrzavanje prilikom prvog uvođenja Styla u Korg.
Sve je stvar testiranja. Bitno je naći pravi put/postupak, a koliko vidim ti ćeš ovo vrlo brzo i uspješno savladati.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
branoy (16.10.2014)
Star 16.10.2014, 19:36   #7
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde se moze downlodovati , Mix Master Bedesem potreban mi je za tyros aranzer 2 za obradu ritmova .... hvala
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2014, 19:56   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo upiši pojam u google, prvi rezultat pretraživanja te vodi do linka za skidanje

Promijenjeno od casper (16.10.2014 u 19:58 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
gagan (16.10.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije