Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2017, 18:28   #1
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako vam se ovo čini?

Pre svega, pozdrav svima

Ne znam koliko je ovaj forum živahan, ali mi se po postovima čini da ima još entuzijasta, pa reko da pitam za savet.

Situacija je takva da je došlo vreme da malo poboljšam kućni stodio.
Ništa preterano fensi, ja sam amater koji tu i tamo ponešto snimo kod kuće, volim zvuk i sve u vezi sa tim, tako da..razumete

Trenutna postavka je ovo:



U pitanju je midi-klavijatura koja je svojevremeno bila hit i reklamirana kao "sve što jednom muzoaru treba" , pa sam je tako i nabavio.

Istina, ona radi fino, ubodem gitaru ili mikrofon, podignem Reaper ili neki drugi DAW, snim i to je to.

E sad..vremenom su porasli apetiti i došlo je vreme za malo ozbiljnije stvari, pre svega mislim na monitore.
Ovo sada što imam je o-kej, ali kao što znate, to je ofarban zvuk i jednostavno nemam pravu sliku šta i kako snimam.

Otišao sam kod drugara pre neki dan i čuo svoje stvari kod njega na kompu i ..šta reći, to nije to. Previše basova, previše reverba..sve ono što mi se činilo da je u mom "studiju" ok, ovde je zvučalo u najmanju ruku čudno.

Pored toga, što više sam istraživao oko nadogradnje studija, to mi se (pore sviranja) "pojavio" i taj neki novi hobi

Dakle, sve u vezi sa što kvalitetnijim zvukom, od monitora, preko mikrofona i bla bla..već znate kako to ide dalje.

Elem, da ne dužim, evo šta sam planirao da nabavim u skorije vreme, nadajući se da ova midi - klavijatura neće postati višak, te da će se samo ukopiti u sve to nekako (i ako neko ima savet kako je najbolje to povezati bilo bi super)

evo kakav je moj izbor

Audio interfejs

https://www.thomann.de/gb/audient_id14.htm

Monitori

https://www.thomann.de/gb/presonus_e...rv_4#bewertung

Mikrofon za glas/gitaru

https://www.thomann.de/gb/the_tbone_...anmikrofon.htm

Mikrofoni za gitaru

https://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc140_stereoset.htm

Slušalice

https://www.thomann.de/gb/beyerdynam...0+Pro_106864_0


eto, to bi bilo to.
Ispod ovoga (što se tiče odnosa cena/kvalitet) ne bih išao, a opet, ako ima nekih predloga super.

Ono što me najviše u celoj priči interesuje je kakod a povežem klavijaturu sa svim tim.
Ona će, pored novog audio-interfejsa izgubiti to svojstvo, već će (koliko razumem) postati samo midi-klavijatura (iako je i ona povezana USB-om za PC).
Ona može da radi i nezavisno (kada PC nije uključen) i onda uz slušalice mogu da recimo sviruckam klavir. Ako joj otkačim USB (jer će novi interfejs da preuzme ulogu glavne kartice) i povežem je midi-kablom za njega, ne znam da li ću onda svaki put morati da palim PC da bi mogao da sviram, ili će biti kao do sada.

Malo ispade komplikovano, ali eto..hvala unapred na strpljenju i odgovorima

Pozdrav
Dodato:
25 pregleda i niii-ko ne zna..

Promijenjeno od Overdrive (08.09.2017 u 22:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Overdrive je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2017, 03:33   #2
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav!!!!!!!Pokusacu malo da pomognem.
Audient????? Hmmmm --dodaj jos malo i uzmi RME
Mikrofon-definitivno loš izbor-pokusaj sa nekom "Rodom" ili ako bas hoćeš The tbone onda SCT 2000 (imao sam ga,odlican za malo para)
Monitori-nisam probao ali u tom cjenovnom rangu imam JBL 305,odlični.Nedavno sam ih kupio na nagovor prijatelja.Pun pogodak za male pare.
Slušalice--nemam pojma kakve su.Cijeli zivot koristim samo AKG što ne znaci da su najbolje i da sam otkrio toplu vodu.
E sad klavijatura,midi klavijatura,..I dalje ces moci da sviruckaš po njoj ako ima nesto u njoj..hehe..nisi napiso da li je samo kao midi ili je neka klavijatura sa nekim bojama...ne znam da li sam sta pomoga .Ako jesam bice mi drago.Ako imas neko pitanje ,.a ja znam odgovor,takodje ce mi biti drago da sam od pomoći.Pozdrav iz studija "xxxxxxx"(iz razumljivih razloga odnosno pravila foruma ostaces uskracen za naziv)
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gluhasoba za ovaj koristan post:
Overdrive (18.09.2017)
Star 18.09.2017, 18:32   #3
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gluhasoba Pokaži Post
Pozdrav!!!!!!!Pokusacu malo da pomognem.
Audient????? Hmmmm --dodaj jos malo i uzmi RME
Mikrofon-definitivno loš izbor-pokusaj sa nekom "Rodom" ili ako bas hoćeš The tbone onda SCT 2000 (imao sam ga,odlican za malo para)
Monitori-nisam probao ali u tom cjenovnom rangu imam JBL 305,odlični.Nedavno sam ih kupio na nagovor prijatelja.Pun pogodak za male pare.
Slušalice--nemam pojma kakve su.Cijeli zivot koristim samo AKG što ne znaci da su najbolje i da sam otkrio toplu vodu.
E sad klavijatura,midi klavijatura,..I dalje ces moci da sviruckaš po njoj ako ima nesto u njoj..hehe..nisi napiso da li je samo kao midi ili je neka klavijatura sa nekim bojama...ne znam da li sam sta pomoga .Ako jesam bice mi drago.Ako imas neko pitanje ,.a ja znam odgovor,takodje ce mi biti drago da sam od pomoći.Pozdrav iz studija "xxxxxxx"(iz razumljivih razloga odnosno pravila foruma ostaces uskracen za naziv)
Hvala puno na odgovoru (već sam pomislio da je forum mrtav )

Ne znam za taj RME interface..meni treba neki sa dva ulaza (za mic i gitaru) a prvi jeftiniji RME košta 679 eu (Baby face)

Za mikrofone nije problem da se prešaltam na Rode NT5 (ua gotaru) i možda NT1 (voleo bih K2 ali mi je za sada preskup)

Što se klavijature tiče, ona jeste midi, ali ima u sebi i zvučnu karticu, pa ima i svoje neke zvuke tipa piano, electric piano, organs clav isl)

Ona radi fino ali nema fantom, tako da sam u celu priču i krenuo zbog toga, da nabavim kondenzator mikrofon, pa otud i novi audio interfejs isl..

Što se monitora tiče, voleo bih neke koji za mali prostor mogu da pokriju i slušanje muzike, a ne samo near field monitoring.

Eto, a što se tiče naziva studija, može u PP

Još jednom puno hvala
Overdrive je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 20:20   #4
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se monitora tice, preporucio bih ti da izbegnes ovaj Eris, i uzmes Jbl LSR305, kao sto je kolega napisao. U cenovnom rangu do 300e su daleko iznad konkurencije, i to je dokazano gomilu puta, za te pare "ravniji" zvuk neces da dobijes. Jos jedna stvar vezana za lsr, za razliku od ostalih u klasi, bolje se prilagodjavaju prostorijama koje nisu tretirane, ili koje su slabo tretirane. Sto se slusalica tice, ja bih isao na audio-technica m50x, rade bolje nego neke duplo skuplje slusalice.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
Overdrive (18.09.2017)
Star 18.09.2017, 21:50   #5
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

JBL su mi u užem izboru, ali ja pretežno slušam preko slušalica, pa nisam siguran šta mi je činiti.

Zamislio sam da mi zvučnici služe uglavnom da malo džemujem (gitara, bass) uz muziku (pa da ne moram da palim pojačala) i da sve tonove podešavam preko Amplitube, Guitar Rig i sličnih programa.

A ako bih nešto da peglam, onda da to radim uglavnom preko (što ravnijih ) slušalica, i tu mi je izbor negde pao na https://www.thomann.de/gb/beyerdynam...0+Pro_106864_0

Opet, tu i tamo slušam muziku preko zvučnika, pa sam navikao na taj neki malo "obojeni" zvuk (plašim se da sa monitorima zvuk neće dobro popuniti sobu, naročito jer nije akustički tretirana)

Zato i gledam da napravim neki kompromis između slušanja i snimanja.

Promijenjeno od Dell (24.09.2017 u 05:11 sati)
Overdrive je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 23:53   #6
gluhasoba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
gluhasoba ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupi ove JBL i sto se tiče monitora zaokruzio si priču.Popunit ćeš sobu.Ne sekiraj se.
gluhasoba je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2017, 00:05   #7
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rade odlicno cak i u maloj sobi? Zanimljivo... Po toj logici lsr 308 bi jos bolje radili u maloj sobi, jel?
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2017, 12:50   #8
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od hadzidinic Pokaži Post
Rade odlicno cak i u maloj sobi? Zanimljivo... Po toj logici lsr 308 bi jos bolje radili u maloj sobi, jel?
Ja ti pricam sa cime ja imam problem zato sto male prostorije pojacavaju niske frekvencije, idealno bi za mene bilo veca prostorija i woofer, nece lsr305 niti bilo koji 5" zvucnik da ti reprodukuje 30hz. Po mojoj teoriji lsr308 bi radio losije u manjoj prostoriji jos ako uzmes da svaki zvucnik (to pise u uputstvu) treba da bude udaljen od zida oko 1 metar vrlo je tesko da im nadjes dobru poziciju u maloj prostoriji. Svidja mi se kod lsr serije zato sto imaju image control guide tako da iako slusalac promeni poziciju sedenja nista se ne menja, ne moras uvek sedeti u centru.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2017, 15:04   #9
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

za te zvučnike kaže Frequency Range 43 Hz-24 kHz (piše u uputstvu)

jesi li na to mislio..?

https://www.youtube.com/watch?v=8DfhioKq68Y

Promijenjeno od Dell (24.09.2017 u 05:12 sati)
Overdrive je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2017, 22:41   #10
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da, zato sam i naveo recimo 30hz
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!

Promijenjeno od Dell (24.09.2017 u 05:12 sati)
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije