Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2013, 12:31   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Adam F5 i F7 ???

Da li je neko testirao ove monitore? Da li su i malo priblizni kvalitetom kao Adam AX5 i AX7. Cijenom su dobri pa se nekako uklapaju u moj budzet do max. 600 EUR za par ili da potrazim neke druge do ove cifre... Svaki savjet je dobrodosao
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2013, 12:46   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Adam F7 je zaista vrlo blizu soundu A7X, hoce i da prevari, toliko je blizu. Ne znam kako se Adam Hallu isplati ali je zaista tako. Uporedjivao sam oba direktno, kada je F7 izisao na trziste i trebalo je zestoko pazljivo da slusam da bih primjetio razliku. Naravno da je ima ali je prilicno zanemarljiva, pogotovo ako se radi u akusticki nedovoljno obradjenim prostorima, tada zaista nije bitno koji je od njih dva. U tom cjenovnom rangu, niti trazi, niti ces naci ista pribliznog kvaliteta. Moja zamjerka kod Adama je zestoko strmi pad na oko 50Hz, a ispod toga ne treba ni govoriti, medjutim srednji i visoki frekventni opseg ima odlican odziv. Preporuka tebi, obavezno F7 ali nategni jos koji euro pa uzmi i Sub F, kako bi pokrio kako treba i te bass frekvencije koje nedostaju i kod F7 a kamo li kod F5. Ako nema nista od viska novca, alternativa je F5 plus Sub F jer F5 je kvalitativno veoma blizu F7, s tim sto je snaga i pritisak manji, pa samim tim, dolazi u obzir za manje rezijske prostorije, recimo do 15 kvadrata. Jos nesto, bolje F5 plus SubF, nego samo F7.

Promijenjeno od tranzit (26.07.2013 u 12:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
DinO74 (26.07.2013)
Star 26.07.2013, 13:13   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala @tranzit I ocekivao sam da ces mi odgovoriti Kod mene i jeste soba nekih 14 kvadrata. Bice koliko-toliko zvucno tretirana sa "Superchunk" u coskovima, bass trapovima po zidovima i plafonu a vremenom cu dodavati i ostalo. Cini mi se da je varijanta sa parom F5 + Sub F zadovoljavajuca za moje potrebe samo sto ne znam koja je cijena Sub F jer ga ne mogu naci u BiH. Ako je tako kao sto kazes u vezi sa F7 onda ce oni biti moj izbor za pocetak a kada skupim lovu, kupit cu i SubF i to bi trebalo biti to jer ne planiram se profesionalno baviti produkcijom. Sta je sa AX5? Da li bi mi oni bili ok bez sub-a...
Dodato:
Ja editovao post a vec si mi odgovorio Ok, jasno mi je. Ide varijanta F5 + SubF samo ne znam cijenu Sub-a i ko ga ima trenutno u BiH...

Promijenjeno od DinO74 (26.07.2013 u 13:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2013, 13:31   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bi jer i oni idu jedva do 50Hz. Jednostavno, ostaje ti veoma vazan frekventni pojas nepokriven. Cijena za SubF u Njemackoj je 300 eura, sto znaci da kombinacija F5 plus SubF moze da se ima za 700 eura, sto je za kvalitet koji ces dobiti, fenomenalan odnos cijena/kvalitet. Za taj novac neces naci nista ni slicno, a tim prije sto ce ti rezija biti 15 kvadrata. Jednostavno, najbolje sto mozes da dobijes za taj novac. Madjutim, moram da ti ipak dam par savjeta. Monitori su uvijek "stvar navike", to jest, poznavanja opreme na kojoj slusas. Ne vrijedi ni najskuplji monitoring od dvadesetak ili tridesetak hiljada eura, ako ga ne poznajes. Opet ces napraviti miks koji nije vrijedan te opreme. Naravno da kvalitet monitora posredno utice na kvalitet miksa, inace se ne bi ni pravili kvaliutetni monitori ali je taj faktor poznavanja monitora odlucujuci. Imam recimo, kolega koji miks rade prevashodno na slusalicama (doduse veoma kvalitetnim, tipa DT911 i slicne), a monitori im sluze tek za kontrolu (normalno bi bilo obrnuto). Imaj na umu da je monitoring individualna stvar i da za sebe moras da pronadjes ono sto ti najvise odgovara, a to ne mora bezuslovno da budu najskuplji monitori.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2013, 14:05   #5
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slazem se sa time sto si napisao u vezi opreme i poznavanja iste. Iz tog razloga i hocu da krenem sa necim koliko - toliko kvalitetnim. Varijanta F5+SubF je finansijski prihvatljiva. U svakom slucaju hvala mnogo na savjetu i odgovoru! Zivio ..
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije