Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.08.2011, 00:19   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard instaliranje windows xp preko windows 7 ?

Da li moze neko da mi objasni kako da to najjednostavnije uradim? Probao sam klasicni metod ali mi se posle 2-3 minute kako krene da dize win xp pojavi plavi ekran i prikazuje mi neki error. E sad citao sam da treba da se iskljuce neki sata drajveri, i ja sam to nasao u onom menadzeru i potpuno ih obrisao misleci da cu ih tako onesposobiti, ali opet mi prikazuje isti error. Hteo sam da udjem u bios ali ne znam koja kombinacija tastera je za moju mat. plocu "Pegatron IPMIP-GS".... Doduse dobijem neki skraceni bios, iskoci kao neki popup prozor, ali nista ne moze da se izmeni na njemu. Zna li neko jos neko alternativno resenje kako bih mogao to da uradim? U obzir dolazi i da ostavim win 7 pa da dodam jos i xp ako ikako moze da se uradi... svaki odgovor je dobrodosao. Hvala unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 00:33   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najvjerovatnije je da nisi pobrisao sve particije sa tog Hard Diska prije instalacije Win XP jer ako je na tom Hard Disku bio prethodno instaliran Win 7 on je pri instalaciji napravio automatski jednu malu particiju od 100MB koja nosi naziv "System Reserved". Sada kada ti instaliras taj Win XP (sta ce ti pobogu XP ?) to pravi veliku zbrku oko Boot sektora. Najbrze ces to izlijeciti ako stavis Win 7 pa krenes sa njegovom instalacijom i ides dotle dok ti ne da pregled svih Hard Diskova i particija da bi izabrao gdje ces instalirati Win 7. Tu pobrises sve particije ukljucujuci i onu "Sistem Reserved" a potom prekines instalaciju Win 7. Nakon ovoga ne bi trebalo da imas problema sa instalacijom Win XPa.
Dodato:
Evo sad sam malo pogledao specifikaciju te tvoje ploce. Kako izgleda ne pise ti se dobro, za nju postoje driveri samo za Vistu i Win 7, pa ako je zaista tako, onda taman i da instaliras Win XP slabo da ce to da radi (nije bas iskljuceno da nece nikako) jer nema drivera za XP. Ama baci to smece od XPa i fino instaliraj Win 7 bices mirniji.

Promijenjeno od tranzit (08.08.2011 u 00:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 00:53   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit: hteo sam da instaliram na kucni racunar windows xp, zbog toga sto imam problema sa grafickom kartom (neki ati radeon model). Pa sam mislio da proverim kako bi ta graficka radila na win xp. Problem je u tome sto mi ta graficka cesto zamrzne bez ikakvog razloga (npr. gledam youtube video, ili udjem na neki sajt), i samo zamrzne, pocne da menja boje, i na kraju zakoci da se nista vise ne moze uraditi osim restartovanja kompa. Sve sam probao, skidao najnovije drajvere za graficku sa neta i nista ne pomaze. Kada bi uspeo da resim taj problem, ne bi sigurno menjao windows 7.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 01:19   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koji je Radeon u pitanju ? Za ubuduce da znas, sa Intelom uvijek nVidia, sa AMDom uvijek ATI, manje glava boli.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 02:05   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@yamahapassion
Citam ovaj tvoj problem sa graficku pa sam se setio .... proslo je dosta vreme (bar nekih 5 godina) kada sam ja imao isti taj problem. Mesala mi graficka boje, zastopa skroz i moram restartovati komp, u igrice mi je mesala teksture (neke cudne sive linije se pojavljaju) i na kraju morao sam promeniti. A model je bio isto ATi radeon (tacnije RX600 XT/pcie, kupio sam je otprilike i kada je izasla). Nije da sam pesimista al nekako mirise mi na ista stvar.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 02:46   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Graficka je ATI Radeon HD 5450. A procesor jeste intelov, ali nisam imao pojma da se oni toliko ne podnose... Ne znam kako da to sredim da radi kako valja, i dali uopste moze da se sredi. Ne kupuje mi se nova graficka jel mi je ovo relativno nova konfiguracija, i ne daje mi se sad jos 200e za iole normalniju graf. kartu...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 02:49   #7
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam instalirao nekad davno xp preko viste i windows 7 koristeci program nlite, koji napravi windows xp cd koji bootira bez ikakvog disable sata drivera! Ne sjecam se detaljno kako ide postupak, ali znam da je bilo lako, i da sam bez problema instalirao xp!Ako treba postupak, javi, pronaci cu ja to nekako!
denix je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 15:50   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ipak sam otisao danas i kupio Nvidia karticu, koja je otprilike u rangu sa ovom atijevom sto sam imao. Za sada sve radi kako treba, nadam se da nece biti zamrzavanja Hvala svima jos jednom na pomoci
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije