Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2012, 03:36   #1
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard TrueCrypt

Skinuo sam ovaj program za komp.koji je namjenjen za zakljucavanje harddiska i foldera u kompu,pa me zanima da li je dobar taj program za te stvari?Ja sam ga vec instalirao i kako ja mogu da primjetim nije los i zakljuca,samo me interesuje citao sam na netu ako sam dobro svatio da kad se instalira taj program da niko ne moze treci da napadne na system s polja i u slucaju da neko ukrade npr.komp ili laptop da ce tesko da dodje do passworda....Cak sam morao da prvo snimim cd na kome je boot u slucaju da se ne moze normalno pokrenuti system sa passwordom da se isti koristi,ali takodje nece pomoci ako je neko zaboravio Pass...Nisam mogao da zakljucam harddisk dok nisam taj CD prvo snimio(Brenovao)itd.

Eto to je moje zapazanje ali me zanima da mi kaze neko strucniji vise o tome,kao sto sam vec pitao..Da li je ovaj program dobar,i da li moze da sta zezne na kompu itd...Hvala
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 20:24   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obični smrtnici ti neće ući u HDD i doći podataka 100% jer je program kao i njegova šema šifriranja mnogo za*ebana. Ne piše se po internetu da su FBI-evi mačori bili neuspješni oko probijanja šifri. Ne znam o kojim se i koliko čupavim podacima radi,ali ako si pretjerao i netko te ganja (čisto nagađam),do rješenja se može doći,a ovako "smrtnički" je definitivno nemoguće tako da nemaš straha. Dobra,kompleksna šifra je svakome hakeru težak plijen,a ne vjerujem da im baš ti nisi na nišanu.
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
zeljko (08.01.2012)
Star 08.01.2012, 23:40   #3
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hhehehe ma nisam nista pretjerao,samo sam citao o tom programu da moze da zakljuca sigurnije Pc nego normalni pass koji je na svakom windowsu,pa sam zato to i instalirao,a i program je besplatan i zasto ne bih ako vec postoji mogucnost da sto bolje i otezam napadacu da dodje do podataka,pa ko god da je

Znaci dobar je hvala
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2012, 01:51   #4
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

postoji jedan slucaj u brazilu da je neki bankar pronevjerio miljune dollara i te kljucne podatke zajljuca stim programom naravno velika kombinacija passworda, brazilci su zvali fbi upomoc, mo dan danas nisu mogli otkrit sifru a ima od toga dosta godina
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2012, 05:18   #5
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da li ovaj program obavlja tu funkciju samo kad je komp ugasen ili ne moze niko od protivnika da dodje do podataka i kad je komp upaljen?

Zaboravi da kazem da je nekih 7-8 sati trajalo zakljucavanje,jer sam kompletanu HDD zakljucavaoA ima samo 500 GB

Dobra stvar sto mi se svidja jos kod ovog programa da moze u samom kompu kad je sytem podignut jos i folderi da se zakljucavaju i to da se vazni podatci sakriju da se ne vide tako sto se naprave dva kotejnera jedan veci i drugi manji u koji idu ti vazni podatci,pa kad lopov silom prilika natjera vlasnika kompa da mu mora da kaze koji je password moze samo da vidi sta se nalazi u tom vecem kotejneru,dok onaj drugi koji je nevidljiv i gdje su vazni podatci ne moze da ti trazi jer ga ne vidi,a vlasnik podataka mu ne mora da kaze da postoji,bas radi toga sto je nevidljivBar sam ja tako razumio na njemackom,a i vec sam isprobao..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2012, 16:51   #6
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Program pakuje podatke u njegove zaključane foldere koji su zaključani vazda pa čak i kada je HDD vani. Nemaš straha.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2012, 17:12   #7
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jedina mogucnost je ako lopov zatekne komp upaljen i tvoj komp ima firewire prikljucak, ee onda ti podatci nisu vise sigurni, al to je jedina mogucnost tako da se ne boj! tako moze napravit kopiju preko firewire od tvog hd a na svoj komp
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2012, 18:28   #8
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jest da ga ne ceka prvo toljaga na vratima heheh...Prvo mora prec preko mene da bih dosao do kompa,a i cim cujem da neko zvoni gasimSala mala,ali ima tu i istine malo bar kod ovog sto se toljage tice

Druze meni je vazno da je ovo sad koliko toliko sigurnije nego prije,posto ima svasta ovdje u ovoj ludnici od njemacke...Citam negdje na netu kako su skoro ovi njemacki ker...i nabavili neki Stadt trojaner i mogu svakome da pregledaju kome hoce HDD i cak da ti pale msn kameru ako imas ili da prisluskuju ako imas ugradjen mikrofon na laptopu ili kompu itd,pa reko da bar malo otezam lopovima ono sto su naumili ovom jadnom malom narodu,a ja sam jedan od tih malih koji spadaju u neku 3. klasu ljudi,a mozda cak i neku jos nizu po njihovom..Heheh Jbt nisi vise siguran ni u svoja cetri zidaCim ne radis i neznaju o tebi nista sve pokusavaju ne bili dosli do podataka i da saznaju sta,kako i gdje i cime se bavis..A ja posten i dobar gradjan da bolji ne moze da bude...hvala na savjetima
Dodato:
Nemam firewire

Promijenjeno od zeljko (09.01.2012 u 18:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 22:49   #9
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma znam nemoras mi nista govorit, zivimo u istoj drzavi :$ xD
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 13:33   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman... ovo su vec spijunska posla "top secret"... zestoko... Sta li ti Zeljko hoces da sakrijes od javnosti ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije