Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.11.2013, 08:49   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a moze li se promenuti taj DA izlazni koverter?? dal je to kad bilo moguce? ne isplati se ici iz tog u neki drugi, bezveze konverzija, a nebi bio rezultat, nego direktno samo taj zameniti? nema veze koja je cena?

ma kontam tranzit , zato u korg arazneru i daju sve da moze, jer znaju zvuk su zapostavili pa im svejedno da ubace celi kompijuter u njeg mogucnosti ,

mada opet sve nevezano, da imas pa3 i da sredjujes pratis ritmove pesme, do kraja zivota ne teba ti nista al , stvari nisu trajne, cisto ona danas se pravi da se sto brze nesto pokvari da se predje na novije bolje,, pare se uzimaju i na pametnim a ne samo na budalama , i tako ce biti i narednih sto godina. i zauvek.


ja imam jedan uredjaj zove se APHEX, stereo dva ulaza i izlaza . cuda radi!! bilo na sta.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (24.11.2013 u 08:50 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2013, 15:42   #12
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Emire nek ti je sa srecom sa novim sajzerom i da zaradis sto vise love..imam pa3x ali otkako sam cuo Ketrona audya5, ja sam razocaran ne zato sto pa3x nije dobar sajzer nego za to sto nije vredan tog novca..imaju istu cenu na thomanu su po oko 3200e ali razlika je veoma velika u korist Ketrona sto se tice sounda veruj mi ..kod pa3x jedino sto mi se svidja su novi ambient kitovi tu se moze naci stvarno nekoliko dobrih stvari koi zvuce super ali ostalo klavire, gitare sami ritmovi i varijacije, prelazi to se ne moze uporediti i zvuci siromasnije mnogo nego na Ketrona a cena im je ista..spored mene aranzer koi kosta 3000e da nema niti ama bukvalno ni jedan skroman piano,to je sramno..jedino sto me vuce ka pa3x su ti ambient kitovi koi stvarno zvuce stegnuto inace odmah bi ga prodao bez razmisljanja
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2013, 16:30   #13
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Alekso, nadam se da cu ga srediti kako treba. Nisam nasao jos bubanj koji mi odgovara, prvo to da nabudzim pa redom.

Sent from my LT18i using Tapatalk
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2013, 17:15   #14
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4965
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolega'
Ne razumijem se u inzinjering I u te konvertere, moje pitanje glasi:mogu li se oni zamijeniti? Uloziti jednistavno 400-500 eura I rijesena stvar.
Pozdrav
korda je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 04:57   #15
chik
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.06.2009
Postovi: 26
Downloads: 558
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
chik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@branoy koji je model tog tvog APHEX-a?
chik je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 05:08   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
a moze li se promenuti taj DA izlazni koverter??
Moze ali taj posao se ne bi isplatio. Medjtuim, kod PA3X a sa obzirom na to da on raspolaze SPDIF izlazom, moze se, sa tog digitalnog izlaza (gdje signal sa PA3X jos nije prosao kroz interni DA konverter), signal poslati na jedan kvalitetan externi DA konverter, po mogucstvu jos i Tube i onda je kvalitet sounda zagarantovan. Uz dobar Tube DA konverter taj sound kvalitet moze biti i visi no sto je to slucaj kod aktuelnih Tyrosa i ostalih najkvalitetnijih instrumenata.

Promijenjeno od tranzit (26.11.2013 u 05:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (26.11.2013)
Star 26.11.2013, 05:11   #17
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Neki predlog za taj externi da konvertor, i koja je okvirna cena istih?

Послато са GT-I9195
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 07:21   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na primjer,

"Trans Audio TDAC-96 Mic Tube D/A Converter i Dual Mic Preamp. Radi se o visokokvalitetnom i veoma kompleksnom i fleksibilnom Digital to Analog konverteru koji bazira na izuzetno "muzikalnoj" WE 396A elektronskoj cijevi, a signal je moguce voditi kroz ovaj uredjaj i digitalno i analogno, za sta postoji adekvatni switcher. U ovom slucaju je naravno bitan digitalni ulaz koji je izveden kao SPDIF RCA, a izlazi su balansirani kombinovani XLR i stereo banane. Postoji jos jedan par izlaza na koji se vodi signal koji zaobilazi elektronsku cijev (Tube), a koji moze istovremeno da radi sa onim prvim, tako da je moguce preko ovih izlaza voditi signal i na drugi mikser bez dodavanja bilo kakvih splitera. Povrh svega tu su i dva Tube Mic Preampa, u visokom studijskom kvalitetu sa Phantom napajanjem i Gain potenciometrom za svaki od mikrofona, a koja su posebna prica, pa cu se vise fiksirati na DA konverter jer se ovdje radi o jednom multi funkcionalnom studijskom uredjaju.

Specifikacije su slijedece:

- Digital Input Impedansa 75Ohma RCA SPDIF
- Analog Input impedansa: balansirano = 150 Ohma nebalansirano = 5 kOhma
- 2 x mikrofonski XLR ulazi sa Phantom napajanjem (48V)
- 2 x Mic predpojacalima od 45 do 75dB, tako da se mogu upotrijebiti i mikrofoni sa najslabijim signalima
- THD < 0,001%
- Frequency Response: 20Hz - 30kHz +/-1dB
- Podrzane Sampling Rate: 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz i 96kHz na 16; 20 i 24Bita
- Dynamic Range: 117dB
- S/N Ratio 96dB
- Output: XLR i stero banana balansirani +4dBu; mono banana i Cinch nebalansirani -10dBv
- Izlaz za slusalice: 32 - 600 Ohma
- Napajanje 110 i 230V (preklopnik)

TDAC-96 Mic Tube ima i USB prikljucak preko kojega moze posluziti kao visoko kvalitetno stereo Tube predpojacalo za signal sa kompjutera/laptopa, koji se dalje, u najvisem kvalitetu, moze voditi na HiFi liniju ili pojacalo snage i to bez instalacije bilo kakvih Drivera jer bazira na nativnim Windows Driverima."

Ovo su bile samo povrsne informacije, a sve detalje o ovom uredjaju ili bolje reci, "svicarskom nozu" za studijske i Live audio potrebe, do kraja sedmice na yu-midi shopu jer je yu-midi jedini ovlasteni distributer ovog, a i dosta drugih veoma korisnih uredjaja, iz Trans Audio produkcije, koji ce ubrzo biti prezentirani na stranici.

Promijenjeno od tranzit (26.11.2013 u 07:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 09:34   #19
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene zanima da li Maxx audio u pa3x afektuje ovaj digitalni izlaz ili je on aktivan posle DA konvertera???
Jednom sam samo probao digitalni izlaz i nije mi se dopalo....

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 10:00   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Waves a i bilo sta drugo se nalazi prije DA konvertera. DA konverter je posljednji u nizu prije nego signal dodje do izlaznih dzekova. Sve se u PA3X, odnosno u bilo kojem digitalnom uredjaju, kakav je i PA3X, nalazi prije DA konvertera. Kod uredjaja koji posjeduju digitalni izlaz, to sve i ostaje u digitalnoj formi na tom izlazu. Ti si probao digitalni izlaz na PA3X i nije ti se posebno dopao jer tu dolazi sirovi signal koji treba tek konvertovati u analogni. Pitanje je kakav si konverter tada upotrijebio, odnosno sta ti je tada posluzilo kao konverter. Najvjerovatnije neki digitalni ulaz na HiFi liniji ili na nekom Recorderu i slicno. Naravno da ti se nije bas svidio jer su i ti konzumerski DA konverteri uzasnog kvaliteta. U prosjeku, sam DA konverter kod konzumerskih uredjaja, ne kosta vise od 10 AU Dollara. Onaj na PA3X ima cijenu od nekih tridesetak, a profesionalni DA konverteri visokog kvaliteta su u rangu cijena od 300 pa na vise... ali Eura. Ovdje govorim samo o DA konverteru kao o elektronskom elementu, koji tek treba da se ugradi u instrument, odnosno uredjaj.

Promijenjeno od tranzit (26.11.2013 u 10:04 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije