Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2015, 17:33   #1
Nikola89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2015
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
Nikola89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem sa kondenzatorskim pilotom

Kupio sam skoro pilot pg30. Imam problem sto mnogooo mikrofonira. Jeste on kondezatorski ali vecina pilota jesu kondenzatori pa ljudi rade bez problema... Pomoc, savet??? Hvala!
Nikola89 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2015, 17:53   #2
GorŠtak
Početnik forumacije!
 
GorŠtak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.09.2012
Mjesto: Novi Sad
Godina: 31
Postovi: 20
Downloads: 126
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA60,Korg PA1x
GorŠtak ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje siromasno iskustvo mi govori da moze biti do podesavanja ekvilajzera na mikseti,do polozaja zvucnika,odnosno vodi racuna da ne stojis ispred zvucnika,pokusaj da smanjis malo visoke na kanalu na kojem ti je ukljucen mikrofon.
Valjda cu biti od pomoci.
GorŠtak je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2015, 22:23   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo ga moraš na glavi podesiti kako bi trebalo i ne smeš ga puno pojačavati...probaj skinuti dosta bas, visoke negde oko sredine ili malo jače pa se malo poigraj sa parametrikom i volumenom srednjih....udalji ga od kutije i nemoj ga nameštati tako da gleda prema kutijama...ne znam u kakvom okruženju ga koristiš i šta imate u bendu ali uglavnom pg30 spada u niskobudžetne bubice pa i nemoj očekivati da radi kao neka dosta skuplja buba što ne znači da ne može pristojno da radi...

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2015, 10:17   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mikrofon je odličan. navikni se da bubicu držiš odmah do desne ivice usne. Skoro da dodiruje. Glas moraš kontrolisati dinamikom kako ne bi bilo pucanja na razglasu ( B,P,D,T.... pevaj mekše...) Tako približen mikrofon ne zahteva jako pojačavanje, te nećeš imati problem sa mikrofonijom. Kreni sa smanjenim mikrofonom i postepeno pojačavaj do granice koja misliš da je dovoljna. Shvatićeš da uopšte nema potrebe da jako bude pojačan i da lepo sve izlazi. Izbegavaj preteran delay! Samo malo Hall-a ( Small Hall) ili šta već koristiš, zvuk je fantastičan. Što se tiče podešavanja parametrike, sam po sebi ma jak bas i punoću u zvuku, tako da bas možeš malo ukrotiti, ali malo... visoke ne previše ( kako smo obično navikli) Nisam stručan po pitanju frekvencija i toliko što se toga tiče.

VAŽNO: Mikrofon radi pomoću napajanja na mikseti 48V. Ako mislite da vam kanali ostanu čitavi, živi i zdravi radite sledeće: TEK nakon što ubodete mic u kanal ( sve smanjeno na nulu) tek onda uključujete Phantom napajanje . U suprotnom stradaju kanali. Na žalost sam se opekao ali mi je majstor objasnio. Pogotovo kod yamahi ( mikseta). Kada gasite, isto prvo sve na nulu, isključite Phantom, pa tek onda se gasi mikseta i svi kablovi napolje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2015, 15:27   #5
Nikola89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2015
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
Nikola89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam na savetima, drugari. Ja inace sviram aranzerski, tako da nema preterane buke. Mozda ima veze i sto radim na trosistemskim kutijama, dinakord, pa ga zeza onaj srednjak. Takodje koristim mikrofon preko vokalista, digitech performer je u pitanju. Jel to ima neke feze kad je fantom napajanje u pitanju?

Drugo pitanje, vidjao sam na sajtu kupujem prodajem da neki piloti pg30 imaju prsten koji imaju obicno akg piloti, koliko sam upucen. Da li to nema neke veze sa mikrofonijom, pretpostavljam da nije dzabe ostavljeno to?
Nikola89 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2015, 16:24   #6
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pogledaj na njihovom zvaničnom sajtu...moguće da ima nekih drugih kapica odnosno sunđera za njega koji utiču na ton...neke bubice to imaju opciono...

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2015, 07:23   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nikola89 Pokaži Post
Hvala vam na savetima, drugari. Ja inace sviram aranzerski, tako da nema preterane buke. Mozda ima veze i sto radim na trosistemskim kutijama, dinakord, pa ga zeza onaj srednjak. Takodje koristim mikrofon preko vokalista, digitech performer je u pitanju. Jel to ima neke feze kad je fantom napajanje u pitanju?

Drugo pitanje, vidjao sam na sajtu kupujem prodajem da neki piloti pg30 imaju prsten koji imaju obicno akg piloti, koliko sam upucen. Da li to nema neke veze sa mikrofonijom, pretpostavljam da nije dzabe ostavljeno to?
Nisam video da performer ima +48V... u tom slucaju moraš koristiti sopstveno napajanje za takav mic. Nisam ga povezivao na performer. Ali čak i sa sopstvenim napajanjem ( fantom) u njemu se struja završava ( u performeru ako povezuješ direktno mic u njega) i dalji signal salje do miksete ( bez povećanog napona).

Prsten sa mikrofonijom nema veze...

Kada vec koristis performer, preporučio bih ti mikrofone bez fantom napajanja ( Wh20, Wh30..... ) I neces imati nikakvih problema. Uzgred meni je Pg30 prestao sa radom. I to veoma brzo nakon sto sam ga novog kupio....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2015, 09:44   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako želi koristiti kondenzatorski mikrofon uz preformer koji nema +48V, može ga spojti na način da mikrofon ide u mixetu (predpostavimo da ona ima +48V).

Ovo je tema s opisom i crtežom.

Prvi preduvijet za pravilan rad mikrofona je dobro podešen GAIN.
Stavi sve blende mixera na nulu, kao i master EQ, a nakon toga postavi GAIN mikrofona u pravilnu poziciju na slijedeći način. Stišaj mixetu potpuno i pjevaj u mikrofon glasnoćom kao što to činiš na nastupu. Ako je pg30 spojen u Vocalist, okreći u desno INPUT potenciometar sve dok LEDICA ne zasvjetli crveno. Tada je za malo (milimetar dva) vrati nazad u lijevo. Sada na isti način podešavaj kanal u kojem je performer spojen u mixer. Ako mikrofon vežeš prvo u mixer (zbog nedostatka fantoma na performeru) ovaj postupak radi tako da prvo određuješ gain na mixeru, a potom na performeru.

Nakon što si postavio ove dvije pozicije, možeš korigirati frekvencije po kanalu i na master EQ ako je mixeta ima. Mikrofonija se može javljati i zbog prekomjernog efekta, pogotovo hala koji u sebi ima izražeen visoke. Zbog toga prvo pokušaj smanjiti efekat kada se ona pojavi. Ovaj srednjotonac u kutiji koji spominješ, ne bi trebao biti uzrok problema. Naravno, ako je kutija ispravna.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
MikiB (28.11.2015)
Star 28.10.2015, 13:42   #9
Nikola89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2015
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
Nikola89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A mozes li mi malo objasniti blize kako da povezem na taj nacin, odnosno mikrofon u mixetu, pa iz nje u vokalist i kako se to vraca ponovo u mixer. Znam da smaram, ali ne mogu da ukapiram na ovoj mixeti, u pitanju je yamaha emx5000? Znam da ima teme o tome, ali ne mogu to ukapirati a ovoj mixeti.
Nikola89 je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2015, 14:17   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isti je princip na svim mixetama. Signal (glas iz mikrofona) ulazi u neki kanal na mixeru, sa tog kanala se preko AUX prosljeđuje na vocalist, vocalist ga obrađuje u prateće vokale i vraća nazad u neki drugi kanal.

Sve ti je isto na kao na temi koju sam linkao. Ti koristi izlaz AUX SEND 1, njega spoji s vocalistom (MIC). Isto tako na kanalu gdje ti je mikrofon pojačavaš AUX1, a a kanalu gdje si vratio signal vocalista AUX1 obaezno ga stavi na nulu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg DSC01228.JPG (57,2 KB, 48x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
MikiB (28.11.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije