Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2009, 14:33   #21
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma,nije Mario.Nena smisla da prasići i janjci na svadbi budu skuplji od muzičara.Ja sam znao reći cifru,pa ljudi upitaju :˝Šta je to toliko,brate,ja ću za te pare dovesti band od 5 muzičara+pjevač i pjevačica?˝I ja mu,naravno,kažem da dovede.Nakon par dana se sretnemo,a on će : ˝Mater im jebem,rastjeraše mi svatove odmah poslije večere.˝I ja mu odgovorim da to tako treba,kad je šu...(znate već kako mi u Bosni zovemo takve ljude)Nikad ljudima neće biti jasno da je na veseljima najbitnija karika-MUZIKA.Razumijem ljude koji žive samo od svirke,ali,ne bi li se upravo oni trebali boriti za veće honorare?Kod nas je,na žalost,obratno.Upravo oni sviraju pod svaku cjenu.A,ako sam sebe ne cjeniš,neće ni drugi.Dosta ljudi neće ni da ih angažuje,kontaju,kad su jeftini,i ne vrijede.Da,kad radim sam svirku u kafiću od 20,30-23,30 dnevnica mi je od 50-100 evra,u zavisnosti od veličine lokala,a svadbe i ostala veselja 150-200 evra po članu benda(zabave nikad ne radim sam).Toliko.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 14:33   #22
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
Ma znam ja to,ali nekima tu nije jasno,ta lova je tu ogromna, a tamo kod vas prosecna zbog standarda i skupljeg zivota.Pozz svima,bitno da ima posla,jer kad posla ima ima i para.
e moj svrakane..koji skuplji zivot
-znas li da je beograd najskuplja prestonica u evropi??
-znas li da se stranci krste nasim cenama??znas li da postoji monopol u srbiji?
-znas li da je zejtin ovde od 94 do 115din a u londonu 74din?
-zasto svi imate predstavu tamo napolju je skupo a ovde jeftino???
-u braceloni u ZARI dzemper je brate 12e!! u novom sadu u bazaru 30!!!
da ne davim dalje..
-ili subotica nije u srbiji

pa kako mozes nivelisati cene ovde i napolju, ta lova ni ovde nije nista..a mos misliti neko ko svira ili radi za 1500 din ceo dan?
boze kako ljudi ovde zive uopste
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 14:45   #23
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Momci, ajde smirite malo strasti!


Nije cilj ove teme da se sad prepucavate ko gdje živi, i koliko više ili manje zarađuje od drugih.
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 15:10   #24
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ni meni nije jasno čemu se Milanche007 i Makikorg smiju kad nisu izašli dalje od kuće. Kad čete momci biti više na gaži nego doma onda se javite. Ako su se osvrnuli na moj cijenik onda ima da im kažem da sviram već skoro 25 godina, da znam koliko vrijedim, i da sam do sada odsviro više svadbi i gaža nego što su zajedno odsvirali do sada i što će vjerojatno odsvirati: Dao im Bog da imaju više, no s obzirom da smo mi muzičari pred izumiranjem sumnjam da će kako je krenulo još tko i uzimati kompletan bend od 5 članova za svadbu.
A što kaže kolega Svrakan je istina, cijena svadbe u Hrvatskoj je 50 % skuplja nego u BiH ili Srbiji. Pričo sam s dosta bendova iz BiH koji dolaze s veseljem svirati kod nas, ne samo svatove nego i tezge. Eto, kod mene radi jedan bend iz Banja Luke u narodnjačkom diskaču i kažu da im se isplati dolaziti svaki vikend jer da zarade za jedan vikend ko za tri vikenda u RS.
A moj cijenik je meni realan i predstavlja barem prosjek što se tiže grada Zagreba i zagrebačke županije, jer ima bendova koji bez pardona deru svadbu po 2.500 € samo tako. Istina jako su kvalitetni, ali u doba današnje krize i recesije . I mi smo donedavno derali standardno 1.800-2.000 € (za 4-5) svadbu pa smo spustili baš radi toga što ljudi nemaju više novaca. Onda rađe idem na kartu da imam sigurnan posao i barem 250-300 € start pa ako ima bakšiša još bolje, nego da nabijem foul cijenu pa sjedim doma. Eto, jučer sam pogodio svadbu za deseti mjesec za trojku (s aranžerom) za samo 750 €, ali bit će oko 200 gostiju i računam da ću barem još svaki zaradit 100 € po glavi na željama minimalno. Na kraju ću opet ja doć na svoje. Rekoh mu 1.250 € za standardan bend (5-orka) pa je poč'o kukat kako mu je to puno i da su mu dosta 3 svirača. Istina, naradit ću se više, ali kako sam reko ja ću na toj svadbi najmanje pokupit od gostiju još 2-3 svadbe i pokoje krštenje. Meni se isplati. Inaće ispod 50 € ne izlazim na svirku ni u bunilu (za 4 sata rada), i večinom je sistem pola sata do 45 min svirka, 15 min do pola sata pauza (ovisno koliko ima gostiju).
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (02.06.2009 u 15:19 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 15:35   #25
vazdagazda
Drugar foruma
 
vazdagazda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2007
Postovi: 82
Downloads: 919
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
vazdagazda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koliko para toliko muzike

Ja neradim več 6 godina,otkako mi je gazdarica odbila pišanje (ujedno i prilika za pauzu), moram priznati da je piva bila đaba.Inače tada je bila dnevnica ako se sviralo 3 dana tj. petak,su. i ned. 150,-€ po danu.Posle nas došli bugari (4 kom. i dvije pijevačice) valjda za istu lovu svi komplet i imali su jednu sobu za spavanje.
__________________
Budite zahvalni savjetima, a ne pohvalama !
vazdagazda je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 16:45   #26
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od svirko Pokaži Post
Momci, ajde smirite malo strasti!


Nije cilj ove teme da se sad prepucavate ko gdje živi, i koliko više ili manje zarađuje od drugih.
jooj svirko izvini..ja to vise da se izjadam malo..pobego bi iz ovog cabra sto dalje..na balearska ostrva ili gvineju da sviram za 3$ dnevno i da uzivam..

i dve dobre cice i caoo balkane ..hehehe

evo da se ubacim i ja..
sviramo sub 150-nedelja za 150e nas 3. petak nam je slobodan.i tako stvari stoje trenutno..kad vidim vase cene to nije nista..
al znam ljude iz komsiluka mog koji rade za 750din (ni 10e) tako da sam ja zadovoljan i previse..

Promijenjeno od BoleroBend (02.06.2009 u 16:47 sati)
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 17:01   #27
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hardyy skuplji zivot ne znaci dzemper za 5 dolara ili ulje za ne znam ni ja koliko dinara,ja samo pricam ono sto znam da je tako,evo ti primer drugar zivi u Svajcarskoj svira petak subota ima po 300 e u kaficu na noc to ti je 2400 eura mesecno,a stan placa 1700 da ne pricam koliko jos da na rezije i komunalije,hrana i garderoba je tamo dzabe to svi znamo,ali ostalo je daleko skuplje.Mene licno ne jede sujeta ni malo nek radi ko za koliko hoce,ja sam za svojih 12g aktivnog rada izgradio sebe i kao muzicara i kao coveka u smislu da me znaju ljudi i kada me angazuju znaju sta dobijaju,e sad neko pusta matrice ,neko kombinuje neko radi ovako,onako,neko radi za male pare neko za velike,u sustini je bitno znati gde ti je mesto i koliko vredis,a najbitnije je znati se dobro prodati.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 17:55   #28
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svrakane drugi deo tvog posta postujem i slazem se,medjutim mislim da je mozda kirija skuplja ali komunalije nikako.

uzmi u obzir nasu prosecnu platu od 260e i njihovu od 2600e.a svakodnevni troskovi isti u bilo kojoj sferi zivota pa cak i skuplji,znas i sam,sta da ti pricam.

kreni od muzicke opreme,tehnike,automobila,hrane,cene komunalija (sve to jer je zestoko ocarinjeno i pretezno 1 uvoznik po artiklu,dakle nema konkurencije) ,takse i poreze da i ne pominjem,moj primer (univerzitet u becu ,cena: 1400e - sve uracunato,pravni fakultet novi sad - 90000 nista nije uracunato,nisu ni za poredjenje)..
cak iako je skuplje kod njih (a znamo da nije) svakako nesrazmerno je skuplje u odnosu na plate i dnevnice,slozices se.

bokte al sam otisao od teme ..izvinjavam se

Promijenjeno od BoleroBend (02.06.2009 u 17:57 sati)
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 18:00   #29
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo malo da se vratimo u stvarni svijet...
znaci neke kratke svirke po 50 km, a vece po 100 km, po glavi. ja ne znam ko vama daje tolike pare ono cifre 1000 e itd...
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 18:04   #30
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tako je vratimo se temi.Ne bi ni otisli da neki nisu krenuli u drugom pravcu.
svrakan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije