Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.08.2015, 17:55   #401
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li neko moze na forumu kao attach u postu da stavi kreirani MIDI SETUP za terce. Mislim da nece biti problema ako je iz TYROS 4, pa da ga ja ubacim u TYROS 5.
Za one koje ne znaju na koji fajl mislim, to je onaj sto se kreira sa uputstvom za midi terce, i nalazi se u klavijaturu u FUNCION > UTILITY > SYSTEM RESET
>MIDI SETUP FILES> Tu u HD bi trebalo da se nalazi fajl MIDI TERCE.
Unapred se zahvaljuljem.

P.S. Ja sam probao da ga kreiram uz pomoci uputstva ali ne funkcionise kako treba
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 21:01   #402
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druže,ja stvarno ne znam na koji fqajl misliš,ako je to onaj sa "bup" nazivom,taj sam ti poslao na FB u inbox.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2015, 19:13   #403
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Novi YEM V2.30

[V2.2.0 to V2.3.0]

- You can now change LSB values in the Pack.
- You can now select the icon of the content which is displayed on the instrument.
- You can now directly enter values by right-clicking on a graph when editing Voices.
- The Element name is now displayed when editing Custom Voices.
- You can now import SoundFont files (.sf2) as Contents.
- You can now export selected content as a Pack Project File (.ppf).
- Now supports PSR-S970/S770/S670.
- Other minor problems have been corrected.

* Do not use content to be released from now with previous versions (V.2.2.0 or earlier)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tyros2, za koristan post:
jtodorov (06.08.2015), mikimiki (06.08.2015)
Star 07.08.2015, 00:17   #404
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onaj fajl koji meni treba ima extenziju Microsoft Update Standalone Package (.msu).
U attachmentu je onaj fajl koji sam ja krivo uradio i sacuvao na USB.
Molim neko da mi posalje uradjeni MIDI SETUP file da bi mi radile terce kako treba
Fajlovi
File Type: rar TERCA SETUP.rar (403 Bytes, 7x skinuto)
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2015, 06:38   #405
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj YEM je najveca glupost ikad napravljena, ja znaci ne vjerujem..usao maloprije, kliknem da editujem set bubnja napravljen na T4, prvo mi izbaci da fale neki soundovi (fabricki od T4), ok, kliknem later..udjem u postavku, obrisem kick koji je naknadno ubacen, regularno ostane prazno H mjesto, jel..ubacim drugi KICK, pritisnem tu tipku, a on ladno svira neki poremeceni arpeggiator i to ni manje ni vise nekim semplom harmonike?! Uletim na net, vidim izasao ovaj zadnji YEM, obrisem stari, instaliram zadnji..ponovo ne vidi nista od farbi sa T4?! u tom custom voice-u koji sam htio da prepravim, niti na tom custom voiceu uopste moze da se ostvari kontakt izmedju Yema i T5, sve moram da radim na sluske na kompu, divno..sad bar kad ubacim KICK, on svira KICK. U editoru, sva mjesta gdje su fabricki elementi bubnja (suske, zvona itd su PRAZNA (jer retard NE VIDI fabricke boje od T4), i tu sam naknadno stavio odredjene elemente bubnja sa fabrickog seta, onako napamet, jer i kad stavim npr fus sa power set iz T5, mjesto u editoru je i dalje prazno i ne svira nista, samo su se parametri promijenili..i sada uredno cekam 40 minuta da se ovo formatira, ucita, i da vidim sta sam napamet napravio. Bez komentara.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2015, 10:05   #406
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da negdje griješiš u postupku. To predpostavljam jer kako kažeš, ne postoji "komunikacija" između YEM-a i klavijature. Sličan je problem imao naš član @tyros2, on će ti možda bolje moći pomoći.
Na temu o novim PSR modelima sam stavio link prema videu koji pokazuje rukovanje s YEMom, pogledaj ga pa ti možda bude od koristi i pomogne. Obrati pažnju na sam početak gdje je prikazano kako odrediti postavke, pogotovo na na unos Instrument Info broja.

casper je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2015, 16:21   #407
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
Ovaj YEM je najveca glupost ikad napravljena, ja znaci ne vjerujem..usao maloprije, kliknem da editujem set bubnja napravljen na T4, prvo mi izbaci da fale neki soundovi (fabricki od T4), ok, kliknem later..udjem u postavku, obrisem kick koji je naknadno ubacen, regularno ostane prazno H mjesto, jel..ubacim drugi KICK, pritisnem tu tipku, a on ladno svira neki poremeceni arpeggiator i to ni manje ni vise nekim semplom harmonike?! Uletim na net, vidim izasao ovaj zadnji YEM, obrisem stari, instaliram zadnji..ponovo ne vidi nista od farbi sa T4?! u tom custom voice-u koji sam htio da prepravim, niti na tom custom voiceu uopste moze da se ostvari kontakt izmedju Yema i T5, sve moram da radim na sluske na kompu, divno..sad bar kad ubacim KICK, on svira KICK. U editoru, sva mjesta gdje su fabricki elementi bubnja (suske, zvona itd su PRAZNA (jer retard NE VIDI fabricke boje od T4), i tu sam naknadno stavio odredjene elemente bubnja sa fabrickog seta, onako napamet, jer i kad stavim npr fus sa power set iz T5, mjesto u editoru je i dalje prazno i ne svira nista, samo su se parametri promijenili..i sada uredno cekam 40 minuta da se ovo formatira, ucita, i da vidim sta sam napamet napravio. Bez komentara.
Po ovome sto ja Vidim,klavijatura ti nije konektovana sa YEM-om.

U Device Settingu mora biti:

Midi in:Workstation1

Midi out:Workstation1

U lijevom uglu gore pored TYROS5 ona ikonica ce da svijetli(zuta boja )na taj nacin ces sigurno znati da si konektovan.

Ja nemam nikakvih problema I sve radi 100% savrseno.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2015, 16:46   #408
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam i ja da nije konektovan, vidi se iz aviona. Midi in i out su podeseni na Workstation 1. Problem je sto neki custom voices ostvare konekciju, a neki ne, bar je tako bilo na prethodnoj verziji Yem-a. Na ovoj nisam stigao ni da probam druge custom voices. Sve sam postavke provjerio, sve je kako treba da bude, a problem i dalje postoji.

sent from my Lumia 930
Dodato:
E ovdje je neka teska brljotina u pitanju..nisam ni obracao paznju, ali je moj Tyros konektovan, i nekim cudom i u custom voice-u sa T4 se cuju fabricke komponente, iako nista nisam mijenjao niti dirao. ALI..idemo redom.



Ok, konekcija je tu (bio je konektovan i prosli put, nisam obracao paznju). U klavijaturi je aktivan ALL MIDI PARTS, a u YEM-u je ova postavka:



Na ovoj slici je prikazan prvi layer sa jednog od kickova:



I poruka koju dobijem ako odem na opciju + ispod wave assign:



Zasto bas ovaj? Zato sto sada opet, kada umjesto tog koji sam obrisao ubacim drugi sample (btw, taj isti sample je na tipki H, odmah iznad), ponovo umjesto KICKA se cuje poremeceni arpeggiator na harmonici. Ali, ako uradim copy/paste sempla sa H na A, sve je ok?!..apsolutno sam ostao bez ideja.

Promijenjeno od casper (14.09.2015 u 12:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2015, 10:12   #409
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi mogao dodavati vlastiti element (+ wave assign), moraš ga na samom početku postupka pozvati u YEM.
Klikni na označenu ikonu sa slike i odaberi zadnju opciju
Change to new drum key with user wave

Sada će se taj element prikazati u otvorenom prozoru User Waves sa tvoje zadnje slike.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2015-09-14_100523.jpg (36,1 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2015, 11:01   #410
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper, kod mene ne postoji opcija Change to new drum key with user wave. Kad kliknem na ikonicu koju si zaokruzio, otvara se prozor samo za odabir semplova:



Kada opet udjem da dodam jos neki, doceka me ovo:



Sacuvao sam pack po ovom nahodjenju, bez ikakvog uspjeha. Sa ovim semplom dodanim u ovu sekciju, opet mi se desava da kada otvorim da editujem drum voice, on biva osakacen, i ne prikazuje niti svira fabricke elemente. I tada, u tom ''diskonektovanom'' okruzenju, kada preko drag&drop ubacim zeljeni sempl na mjesto, on svira kako treba. Nadam se da sam dobro objasnio.

Promijenjeno od casper (14.09.2015 u 12:08 sati) Razlog: dimenzije slika
Sky Net je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije