Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2017, 16:48   #1
psr 1500
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
psr 1500 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Konvertiranje sample materijala za PSR Sx70

Ja samo da javim kupio sam s770 danas. Trebalo je i pre ali nisam mogo pare da sakupim. E sad ja sam sve vreme svirao na triton le koji je maksimalno napunjen bojama i tercama a ispod fajlove vuko ili ritmove na psr 1500 koja je toliko dobro radila i jos uvek radi da se ja mislim da te dve klavijature nosim na svirke a korga ostavim, naravno ako uspem da nadjem boje, posto sam je ritmovima odmah napunio a najbolje bi bilo ako moze da se nekako kompresuje ono sa korga. a bas ako mi neko posalje harmonike, terce i ostalo necu da se ljutim, hehe. Naravno da ce svako ko se malo razume da kaze da sam indijanac jer ko jos nosi dva aranzera ali jbg mene je ta stara yamaha neverovatno dobro i dugo sluzila a ko zna mozda ima i prednosti jer dok sa jedne citam tekst na drugoj spremam novu pesmu..bude bez pauze kao mix a bolje nego dva plejera na jednoj klavijaturi..al nebitno ja reko da pitam nesto a da ne otvaram sto teme. Da li postoji program kojim bih mogao da ono sa tritona prebacim za yamahu, i da li postoji varijanta da je terca terca..za svaki ton, ili mora ono kad sviram iz D da odem u opcije pa stisnem D tercu (molsku ili dursku) i da poslao mije prijatelj boje za dx ali ne mogu ili ne umem da ih ubacim. Kad stisnem user na desnoj strani ne otvara ni jednu, mozda nije taj format i da li kma za to neko resenje?
psr 1500 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2017, 21:25   #2
spar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2017
Postovi: 6
Downloads: 132
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard psr s970

Pozdrav svima , novi sam psr-ovac na forumu i nakon 25 godina u pričuvi vračam se na pozornicu. Nakon kračeg sviranja psr 3000 , vlasnik sam nove psr s970. Puno se zahvaljujem moderatoru Casperu,zaista vrlo strućna i nesebićna pomoć na svemu, no ima vas još ovdje koji možete nama početnicima pomoći da ne opterećujem samo jednog.Moj problem je slijedeći;
pokušavam složiti pack sa svime što meni osobno odgovara,imam puno sampla od psr 9000, konvertiram u tyros 2 ,pa u t3, pa u JEM,pretvorim u ppi, spremim, copi USB ućitam u s970, otvorim kad tamo ćuju se samo neki cvrčci i piskutavi slabi tonovi.Drugo, imam nešto uzoraka iz Dynamix i Beronja seta za t3, UVN format ućitam u YEM i pretvorim u ppi, ali UVD učita YEM ali ga ne oznaći kotpretvorbe i nema ga u paku. Kada Kliknem na UVD u JEM-u on promjeni boju ikone vidi se da ga save in pack ali ga nigdje nema.Gdje je problem. Pozdrav svima, još jednom hvala na pomoći ,osobito Casperu, lp
spar je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2017, 00:46   #3
psr 1500
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
psr 1500 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

auuu. Sta sad? sve sam fajlove prepravio i izbacio harmonike a ubacio saxofon...to je dobro zvucalo na psr1500 ali sad na 770 nije kako treba ali su zato harmonike ekstra. I sad kad probam da prepravim harmoniku da ubacim nece nesto pise autorska prava i nemam pojma, e sad kako vidi sax koji je vec ubacen preko originalnog fajla a ne vidi original kako je bio i ne vidi novo napravljeni?Ne mogu da prepravim vise. A kad vratim usb na psr1500 tamo bez problema prepravim i stavim harmoniku a na novoj se i dalje vidi i cuje samo onaj prvonapravljeni (na psr1500) sax. Misterija za mene
psr 1500 je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2017, 12:52   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Soundovi se ne mogu prebaciti u kompletu s Korga. Jedini postupak je konvertirati jedan po jedan sample u nekom programu (awave) i onda ga kao UVN, wav ili aiff unijeti u YEM pa tek onda upisati u PSR. Soundove od DX ne možeš prebaciti na ovaj način, jer predpostavljam da nisi niti dobio samplove već nešto drugo.

Generalo ću reči, a vezano uz ubacivanje soundova iz kojekakvih setova i nekih prethistorijskih klavijatura. Bez problema se može prebaciti sav materijal ali pod predostavkom da je on uredno i radio na tom modelu i da se baš radi o sample materijalu. Ako taj vic ili neki drugi format u sebi ima interne soundove, onda su mogući problemi kod konverzije. I drugi slučaj. Kada je neki UVN stvoren u Awave ili nekom drugom programu, i nakon toga spremljen kao UVN, stavit ćemo ga direktno u recimo, Tyros3. Međutim tu istu datoteku možda neće biti moguće unijeti u YEM, a ako je i unesemo, stvarti će probleme.

Moje iskustvo je slijedeće. Sve što sam imao upisano u Tyros4, bez ikakvog problema je unešeno u YEM i "svira" isto kao što je svirao izvornik. U hrpetini materijala koji se okolo "distribuiraju" ima kojekakvog smeća i mislim da nema mnogo smisla trpati sve i sva samo zbog toga da se ispuni memorija klavijature do kraja. Ako se takvo nešto i radi, potrebno je poznavati osnovne pojmove i razlikovati što se može, a što ne može unijeti u PSR.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2017, 14:46   #5
psr 1500
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
psr 1500 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

sto se boja tice razumeo sam, jedino to oko YEMa nemam pojma ali pisano je ovde secam se da sam citao pa cu da nadjem, a pretpostavljam da mora na kompu a sto se midija tice ja sam ujebo jer na staroj je u jednom prozoru bilo sve (transpose, mix...aki i setup) a na novoj je setup u drugom prozoru a bez njega klavijatura pamti samo promenu tonaliteta a ne i instrumente. Moja greska. neke boje sam sa PSR 9000 ubacio bez problema i ritmove valjda cu da nadjem jos neke saksofone i one dx zujalice a sama klavijatura ima sasvim korektne boje pa npr cassoto (accordion) na koji god fajl da sam ubacio bas ubija kao harmonika. E za terce i ostralo opet nemam pojma kako ide
psr 1500 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije