Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2006, 12:57   #1
Kompozitor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Postovi: 58
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Kompozitor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zasto vecina kupuje KORG?

Skoro nigde ne mogu da vidim da neko svira nesto sto nije KORG, na TV, na svadbama, u kaficima...ZASTO?
Kompozitor je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 14:35   #2
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zato sto za njega ima gomila srejenih stvari (ritmovi,boje,semplovi), a vecina sviraca ne ume ili nece da se potrudi da nesto napravi sama. I zato sto je najbolji za pustanje midija.
marco je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 14:39   #3
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

a i zato sto procitaju poneki post gdje ima pohvala
i onda kupuju a pojma nemaju sta moze klavijatura
ili po izgledu i odma udri po fajlovima
blusa je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 15:28   #4
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Kompozitor
Jako je nezgodno odgovoriti na ovo pitanje, a izbeci upotrebu reci najbolji, koja opet za sobom povlaci isprazne diskusije u nedogled.
Mozda pokusati sa necim sto za sve ima istu(ekonomsku)vrednost, a to je novac.
Dakle, kupovinom Korga u vecini slucajeva za ulozeni novac dobijete vise nego kod drugih. Zato i vecina muzicara koristi Korg.
Posmatrati ovo iz perspektive "obicnih" muzicara i davati argument da "...za njega ima gomila srejenih stvari (ritmovi,boje,semplovi), a vecina sviraca ne ume ili nece da se potrudi da nesto napravi sama", je nepotrebno komentarisati.Pogledajte samo sta u vecini sviraju najbolji muzicari, i bice vam jasno zasto vecina vrhunskih muzicara koristi Korg.
O tome sta se kome svidja nema potrebe govoriti.
I da ne zaboravim, sto se tice pustanja midi fajlova i Roland i Yamaha su po tom pitanju bolji od Korga.
laky je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 20:05   #5
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od laky
@Kompozitor
Jako je nezgodno odgovoriti na ovo pitanje, a izbeci upotrebu reci najbolji, koja opet za sobom povlaci isprazne diskusije u nedogled.
Mozda pokusati sa necim sto za sve ima istu(ekonomsku)vrednost, a to je novac.
Dakle, kupovinom Korga u vecini slucajeva za ulozeni novac dobijete vise nego kod drugih. Zato i vecina muzicara koristi Korg.
Posmatrati ovo iz perspektive "obicnih" muzicara i davati argument da "...za njega ima gomila srejenih stvari (ritmovi,boje,semplovi), a vecina sviraca ne ume ili nece da se potrudi da nesto napravi sama", je nepotrebno komentarisati.Pogledajte samo sta u vecini sviraju najbolji muzicari, i bice vam jasno zasto vecina vrhunskih muzicara koristi Korg.
O tome sta se kome svidja nema potrebe govoriti.
I da ne zaboravim, sto se tice pustanja midi fajlova i Roland i Yamaha su po tom pitanju bolji od Korga.
Da tako je pustati filove na yamahi je najlakse imao sam psr 1500 i svakog pjevaca i pjesmu ste mogli naci u punom imenu a ne pod nekakvim brojevima.Korga volim jer ima zvukove instrumenata skoro pa kao i instrument u zivo ja neznam koliko ce te uvaziti moje misljenje jer sam amater i nesviram nigdje nego u svom basmentu(soba u prizemlju) ali od kad sam nabavio korga nemogu biti ni dan a da ga ne upalim i vjezbam bar sat.
Puno srece i uspjeha svim vrednim ljudima ove stranice
seadi je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 20:07   #6
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od laky
@Kompozitor
Jako je nezgodno odgovoriti na ovo pitanje, a izbeci upotrebu reci najbolji, koja opet za sobom povlaci isprazne diskusije u nedogled.
Mozda pokusati sa necim sto za sve ima istu(ekonomsku)vrednost, a to je novac.
Dakle, kupovinom Korga u vecini slucajeva za ulozeni novac dobijete vise nego kod drugih. Zato i vecina muzicara koristi Korg.
Posmatrati ovo iz perspektive "obicnih" muzicara i davati argument da "...za njega ima gomila srejenih stvari (ritmovi,boje,semplovi), a vecina sviraca ne ume ili nece da se potrudi da nesto napravi sama", je nepotrebno komentarisati.Pogledajte samo sta u vecini sviraju najbolji muzicari, i bice vam jasno zasto vecina vrhunskih muzicara koristi Korg.
O tome sta se kome svidja nema potrebe govoriti.
I da ne zaboravim, sto se tice pustanja midi fajlova i Roland i Yamaha su po tom pitanju bolji od Korga.
Da tako je pustati filove na yamahi je najlakse imao sam psr 1500 i svakog pjevaca i pjesmu ste mogli naci u punom imenu a ne pod nekakvim brojevima.Korga volim jer ima zvukove instrumenata skoro pa kao i instrument u zivo ja neznam koliko ce te uvaziti moje misljenje jer sam amater i nesviram nigdje nego u svom basmentu(soba u prizemlju) ali od kad sam nabavio korga nemogu biti ni dan a da ga ne upalim i vjezbam bar sat.
Puno srece i uspjeha svim vrednim ljudima ove stranice
seadi je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 20:17   #7
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako. Kad smo vec pokrenuli tu temu.Sa moje tacke gledista Korg se najcesce koristi zato sto je to (da tako kazem) "izvikana" klavijatura, i zato sto za njega ima gomila stvari, kao sto sam vec rekao. Tvrdim da se iz jedne yamahe psr 1000,2000... moze izvuci skoro sve sto moze i iz pa 80. Ali treba zagrejati stolicu,sesti slusati,doterivati. Postoje i stvari koje se ne mogu dobiti direktno na klavijaturi, ali je zato tu kompjuter. Neko sada moze da kaze "hebes klavijaturu ako mi pored nje treba kompjuter". Naravno to moze da kaze samo onaj koji nema pojma o modernim aranzerima i koji ne zna da koristi kako treba ni klavijaturu ni kompjuter, nego sve ceka na gotovo. A kako za korga ima najvise tog gotovog, kupuje bas njega.Naravno da i korg ima svoje kvalitete.Ima dobre boje. Neke bolje od yamahainih, a neke i losije (pravljene i fabricke). Evo sa bubnjevima (fabrickim),Korg je u odnosu na Yamahine ravan 0. Zato svi koji kupe karticu prvo sempluju bubanj. Kod yamahe je to nepotrebno.
Sto se tice midija.Koliko sam ja shvatio kako korg radi, na oba njegova sekvencera se mogu pustati midi fajlovi. I tako u jedan "ucitate" prvi, u drugom spremite drugi i samo mrdate klizac izmedju njih praveci fade in/out. Opet kazem da ne nisam siguran da li je ovo tacno.Ali ako jeste, eto opet poen u moju korist.
marco je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2006, 21:59   #8
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Odgovor na Temi

Zasto Vecina kupuje Korg? Evo zasto prvo ko prvo sve zavisi sta hoces ja sam radio sa Rolandom Va76 i GEM WS1 Arranger posle sam resio da probam nesto novo i kupim sebi PA80 zaljubim se u klavijaturu zbog dobrih boja, lako je da se naucis da radis sa klavijaturom, zvucnici mi bas onako pravo prijaju za usi. ma sve ma mozes ti da imas 200.000 dollara vrijednosti instrumenata ako nisi stvoren za nesto ne pomaze buraze niti Roland niti Korg ma nista. Uglavnom mogu samo reci jedno imao sam priliku da idem na ciganske svadbe u PEC na Kosovo gde sam ja rodjen i gledao sam sta rade ljudi na neki mali synt za djecu i Casio cz101 sta rade ljudi da poludis jer poznaju muziku, ritam,chordove, scale, improvizacije, poznaju instrumente gde koji ide, poznaju kako treba da odsviraju nesto da to bude to. Danas sviraju ljudi sve i svasta slabo ko to oseca ali uglavnom ne znaci nista kakvu klavijaturu imas vazi kako je koristis i sta si u mogucnosti da napravis od nje da zvuci to je to.. Ali ja personalno preporucujem da kupite KORG-ove Instrumente jer stvarno su kvalitet i super za uzivo svirke.

toliko od mene.. Evo sad nadam se da ce da me napadnu neke kolege da nisam u pravu sto sam rekao heheheh ali nema veze

Cao

Enver iz New Yorka
Enva26 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2006, 01:16   #9
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E Envere svaka ti cast za ovo sto si rekao o ciganima. Tu se vidi ko je pravi muzicar. Kada sa 10 prstiju moras da pokazes sta znas. A ne midi,introi,...ovo ono. Kad slusam cigansku svirku (harmoinika,gitara,i klavijatura-naprimer kawai k1,bas/kontra) tu kao da ima najmanje 10 ljudi. Zvuci punije i toplije i od Yamahe, i od Korga i od bilo kojeg drugog aranzera.
Za moj ukus Yamaha ima nekako najbolji zvuk i to je to,a o ukusima ne treba raspravljati
marco je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2006, 01:25   #10
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E da, zaboravio sam. Envere tvoj korg zvuci stvarno ubistveno. Isto kao jos par nekih koje sam cuo. Ali su ljudi seli i doterivali to dok im se nije smucilo. E, a ja opet kazem da i Yamaha moze da zvuci isto (ako ne i bolje ),ali treba da se poradi na njoj i ima da razbija.
marco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, kupuje, vecina, zasto


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije