Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2014, 13:15   #21
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

u potpunost se slazem sa vama, svojevremeno sam za sebe translatovao tempo tockic sa svoje klavijature kojim sam upravljao tempom na live styleru pa pomalo poznajem tu problematiku jer sam morao da odradim nekih 150 i vise tanslacija, tako da sam zato i pomenuo iskljucivanje dinamike jer bi u slucaju da je ukljucena bilo potrebno ispisati hiljade i hiljade translacija, steta sto vise nema Live stylera (u prodaji) jer ako se nevaram u njegovom slucaju je moguce klavijaturu splitovati na cak osam izlaznih midi kanala ...

Promijenjeno od pekilik (01.03.2014 u 13:16 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 15:51   #22
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

peki hvala ti na odgovoru posto je oivaj program komplikovam najverovatnije cu odustati od njega
sad me zanima da li mogu da odradim to u live stileru ako moze onda sam resio problem jer live styler cita kontakte sa kih bi vukao instrumente

a za najaceg poznavaoca tranzita jedno pitanje jer se moze ovaj program kupiti od vas jer bi sa njim bez mnogo muke uradio to sto meni treba
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 16:40   #23
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

u Live styler-u to mozes da odradis, jedino treba da ga posedujes tj. da imas legalnu verziju bar onu standard koja je kostala 30 eura, a live styler se spaja preko virtualnog midi porta sa kontaktom, u tvom slucaju on bi sluzio samo kao spliter u njega ulazi u midi in port sa tvoje klavijature, dok bi midi out iz live styler-a bio neki virtualni midi port tipa loop be1 ili midi yoke koji bi bio midi in u kontaktu ili nekom hostu gde je kontakt otvoren kao plugin.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 18:35   #24
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

imam live stayler 15 sad cu da procackam pa cu da vidim st5a moze
Dodato:
imam problem sa live stylerom kako da ubaci sf2 u njega da mi ritam radi

Promijenjeno od grabovac037 (01.03.2014 u 18:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:04   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes kupiti Trans Audio Spliter ovako kako izgleda na slici koju sam postavio, a sva mudrost je kopirati jedan Folder tamo gdje ti budem naznacio. Sve ostalo vidis i sam, toliko je lako, da i ne treba nikakvo objasnjenje. Program cak ne treba ni bilo kakvu instalaciju, sve se sastoji u pomenutom kopiranju i podesavanju tvog Midi Intefacea, sto bi ti naravno takodje bilo detaljno i u slikama objasnjeno. Iskoristen je namjerno VST Host kao "domacin" za ovaj PlugIn koji vidis na slici, to jest za Trans Audio Spliter jer je Free program i mozes ga legalno upotrijebiti bez ikakvih problema. On sam nista ne radi sem sto je "futrola" za PlugInove Trans Audia. Cijena za Trans Audio Spliter je samo 26 eura, a taj iznos ces, po mojim uputstvima, uplatiti na yu-midi ziro racun. Radi ovoga mi se javi na PP, kako bi dobio sve potrebne podatke.

Ukoliko trebas bilo kakav drugi midi processing... razmisli... za sve imam rjesenje i sve je isto tako prosto i logicno kao i kod ovog Splitera. Bilo da se radi o dinamici, trajanju nota, live kvantizaciji note on ili note off naredbi, randomiziranju bilo kakvih drugih midi naredbi, pa cak i duzine nota, nepogrjesive terce po balkanskim skalama... itd... sve mozes dobiti i to sve u tom jednom Hostu tako da njegovim startovanjem imas odmah sve na raspolaganju. Naravno da narudzba vise produkata odjednom, donosi poveci popust.

Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 19:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:09   #26
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako mislis na sf2 banku zvukova koju imas mozes je ubaciti tako sto ces otici u midi io, pa zatim output settings i u vrhu imas load sound font bank tu ces odabrati banku koju zelis da ucitas, i zatim za r1,2,3... i drum i melo odaberes tu banku kao out.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:24   #27
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

peki brate a gde je ta banka
a kako da mi kontak radi taj posao
instalirao sam midi yoake
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:30   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od grabovac037 Pokaži Post
imam live stayler 15 sad cu da procackam pa cu da vidim st5a moze
Dodato:
imam problem sa live stylerom kako da ubaci sf2 u njega da mi ritam radi
Ne znam koju verziju Live Stylera imas, napisao si 15 ali treba mi tacna verzija jer su razlike izmedju pojedinih malih Updatea prilicno bitne. Ovo ti mogu garantovati jer sam jedan od ljudi iz razvojnog tima Live Stylera, skoro od samog pocetka pa sve to smrti Norberta Stellberga. U pojedinim verzijama ima Bugova, koji zaista prave cuda i izazivaju cak i padove programa. Live Styler je veoma, veoma kompleksan program, ako se hoce iskoristiti sve sto on nudi, a nudi bar tri puta vise nego bilo koji hardware aranzer. Medjutim ta kompleksnost je prilicna prepreka za siru upotrebu, pa ne treba previse "cackati" po Setup-u, pogotovo ne, kod najnovije, odnosno posljednje verzije. Sf Bank moras na jedan drugi nacin shvatiti kod Live Stylera jer ovdje on moze biti i samo jedan sound ali i citav Bank sounda. Zahvaljujuci tzv. "Bass sistemskom Audio Driveru" bilo je moguce uraditi ogromni Sample Content od nekakvih 15 GB-a u obliku SF2 fileova koje Live Styler "cita" on fly (a moze i uvesti ih u RAM, sto bi naravno bilo nebulozno). Za maksimalno koristenje Live Stylera ti je potreban taj Content od petnaestak GB-a, koji se nalazi u folderu "Mega Samples" a Live Styler automatski prepoznaje gdje je taj Folder, kao i sve sounde u njemu. Naravno da ti mozes upotrijebiti i svoje SF2 sounde, medjutim to je onda nesto drugaciji proces.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:35   #29
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

verzija je 15.0.1.217 plus
da li mogu da sve to radim sa kontaktom da ne koristim sf2
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 19:40   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je starija i nedovrsena verzija Live Stylera, koja je dosta problematicna. Kontaktom se naravno moze sve uraditi ali ti za to treba veoma, veoma mocan audio sistem na bazi PC-a jer na toj bazi ili recimo, na slican nacin, radi i Trans Audio sistem aranzer, pa ti mogu iz prve ruke dati informaciju. Ovako izgleda Trans Audio na bazi Live Stykera ali ga sve manje preferiram. Ovo okolo sto vidis su dodatne Touch Screen kontrole jer se kod Trans Audia Live Styler upotrebljava u okviru jednog Hosta koji obuhvata sve funkcije sistema.


Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 19:45 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije