Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2014, 13:32   #11
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sada koristim za manje poslice do 250 ljudi taj JBL M pro 415 + JBL Mpro 418 sub


A za ozbiljnije poslove

8 komada Acoustic line Seeburg TSE sub
4 komada Acoustic line Seeburg K2 top

evo jedan video sa youtube
https://www.youtube.com/watch?v=sxyw...VRN5SB6iW7rcRA

Mada cu JBL M pro sistem da promenim ,jos nisam siguran sta cu da uzmem za ta manja desavanja umesto njega,ali ono sto razmatram su :

kling & freitag ca 1515
acoustic line tsm 15
nexo ps 15
mozda cak i Bold audio od Marjana
ili eventualno Dynacord variline vl152 jer mi je trenutno velika potraznja za njega od strane muzicara...

Videcu za to resavam u naredna par dana.
Dodato:
Stigla zamena za JBL M pro 415



Electro voice RX 115

Promijenjeno od neshatomic (16.04.2014 u 18:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 00:09   #12
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa ljudi ja sam imao prilike da uzmem od drugara na probu kutije JBL srx 715.
Uporedio sam jedan na jedan pored mog EV RX 115 i mogu da vam kazem da sam istog trenutka posle testa morao da prodam EV bud zasto!

JBL ima vise basa , mnogo vise visokih , najmanje duplo glasnije radi , 3 puta vise snage trpi i laksi je 10kg ! Sta vise covek da pozeli od toga

Toliko sam bio fascniran tom razlikom da sam uzeo telefon i pokusao da snimim ceo test . Na zalost moj telefon nije mogao da snimi tu razliku verno koliko sam se ja nadao ,ali se razlika nazire .Evo snimka pa ako nekog interesuje moze da pogleda :

https://www.youtube.com/watch?v=P6mY...VRN5SB6iW7rcRA

Ne bih voleo da neko ovo shvati pogresno ,meni se EV RX 115 puno svidja ,ali sam imao zelju da kupim neku kutiju slicnog kvaliteta ,a da bude laksa jer RX sa 32kg jedva montiram sam na stalak. I tako sam dosao na ideju da probam i uporedim EV RX sa JBL SRX ,ocekivao sam da je JBL malo bolji ,ali iskreno nisam ocekivao da je toliko .

Naravno cim sam prodao EV ,kupio sam JBL srx 715 i svako ko zeli da je cuje ili proba moze slobodno da se javi ,ove kutije ne verujem da cu da menjam u skorije


Promijenjeno od neshatomic (16.05.2014 u 00:17 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 03:36   #13
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Srecna kupovina, da te dobro sluze Nikada nisam imao prilike da radim na SRX-u, ali sam cuo samo reci hvale.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2014, 16:34   #14
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I mnogo druge kutije imaju i basa i visokih ali poenta je u tome sto kod srx715 sve to pa i srednjaci zvuce fenomenalno t.e bas je tako prirodan i mekan,visoki su nezni a ne da prste kao na svakoj drugoj kutiji,srednji tonovi isto mekani jednostavno savrsena kutija ..ja sam ih kupio pred 5 6 god ali ih uopste ne nosim vise gde sviram i pevam jer po kafanama pa i po klubovima su se desavale tuce gde su mi cesto zvucnici stradali tako da za ovakvu kutiju kao sto je jbl srx 715 to bi mi tesko palo..sada ih samo gledam kod kuce ponekad ih ukljucim i to je milina
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2014, 22:15   #15
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam skoro sve od JBLa , EVa , RCF TT , Dynacord ,Mackie ,FBT i mogu odgovorno da kazem da je ovo jedna od najboljih kutija tog tipa ,jedino mi se vise svidja Acoustic line TSM 15 , ali posto je TSM 15 teska 30kg i teska da je sam stavljam na stalak odlucio sam se za SRX.

Jbl srx 715 je sa 22kg najlaksa ozbiljna kutija 15/2 .
Zvuk fantastican ,trpi 1500w bez problema , ima solju sa dva ugla kad se stavlja na stalak, lep dizajn ,cena prihvatljiva (polovne se krecu oko 1600ev par ) ,tako da za te pare definitivno najbolji izbor.

Promijenjeno od neshatomic (18.05.2014 u 22:19 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije