Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2010, 02:31   #21
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Rolandinjos dobro rekao!
Ako ne zelis cist, precizan i direktan ton gde "u milimetrima" mozes redizajnirati kompletan ton, zaobidji Soundcrafta....a Boga mi i:
Yamahu,Mackie,A&H....

P.S.Soundcraft Powerstation se proizvodio u sledece varijante:
1.Spirit Powerstation 2x265W RMS ili 2x300W Peak(4ohm),FX bez kombinacije!
2.PS 350---2x175W(4ohm),noviji Lexicon procesor*
3.PS 600---2x300W -//- -//-
4.PS 1200--2x600W -//- -//-

*Pozicija 9/10/11 su ti kombinacije Eha/Delaya i Reverba/Halla,gde mozes podesiti REVERB TIME i DELAY TIME,bas "narodnjacku" kombinaciju.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 11:08   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve savremnije i profesionalnije klavijature(arangeri) imaju sopstvene mixere i efect procesore tako da "milimetarsko" podesevanje zvuka na ozvucenju nije bas od koristi cak moze da bude i dodatna glavobolja.Ovo je samo komentar a cinjenice su cinjenice.
Dakle tek od PS350 pa nadalje za narodnjake!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 11:52   #23
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Bobane,ja mislim da ti u stvari ne znas sta hoces,nemoj da se ljutis ali sve mi se tako cini? Ta teorija ti "ne pije vodu" u startu jer ne svira aranzer sam na svirci a pogotovu ne taj koji ti imas i koji ne moze da se nasteluje tako kako kazes, a postoje valjda tu i vokali i jos po neki instrument tako da mixer u svemu tome ima jako vaznu ulogu... R. je svoje rekao i zavrsio na ovu temu.


Pozdrav i sve najbolje
  Reply With Quote
Star 30.03.2010, 12:00   #24
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bobane ima puno toga oko mixinga,tesko je objasniti u jednom postu,ali u sutini nema veze jel to narodna ili zabavna muzika..."milimetarsko" podesavanje zvuka je svojstveno i neizbezno za svakog dobrog tonca.
Dobar tonac zna u svaki momenat da ti izbije instrument/vokal u miksu,ta ti se frekfencije sa ostalim instrumentima ne poklapaju,da imas direktan i cist ton,da ti mikrofon ne mulja,da nemas feedbacka i kad se okrenes zvucniku/monitoru....ima tu puno filozofije.
Znaci nije glavobolja nego umece...

P.S.da od PS350 pa na dalje
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 12:20   #25
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Rolandinjos
Druze,naravno da ne znam sta hocu jer da nije tako ne bi ni bilo ove teme.Dakle ne znam da li hocu Soundcraft ili ovaj "Wisman".Svi su argumenti na strani Soundcrafta ali je buducnost na strani Wismana i slicnih ovakvih mikseta.Taj Soundcraft je proslost t.j. ne proizvodi se vise ali sigurno ima bolji ton od tog Wismana.Najlakse bi odlucio kad bi probao obe ali to nisam u mogucnosti.
@aleksandar72
Komentar sam bacio samo onako i ne stojim potpuno iza tog misljenja a u potpunosti se slazem sa cinjenicama koje si izneo.
p.s.Molio bi da se tema bar jos malo ne zakljucava kako bi jos neko od kolega izneo svoje misljenje.Hvala
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 15:14   #26
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tema je Ok i ne vidim razlog da se zakljuca.

To sto se Powerstation vise ne proizvodi,nema neki znacaj.
Model Soundcrafta koji je aktuelan(Gigrack) ne bih ga uzeo kad bi mi poklonili!
Klasicna powermikseta za mitinge i opozicijske stranke koje imaju po 100 clanova
Ja bi reko,steta sto se vise ne proizvodi,posto je unutra aktuelna tehnika i sve u svemu odlican powermikser,probaj,uverices se.

Steta sto Harman korporacija ne razmislja u pravac powermiksere, inace imaju teoretske sanse na urade najbolji powermikser i to sve komponente od te korporacije.
Kad bi hipoteticki uzeli:
Soundcraft M serija
Lexicon FX
Crown pojacalo
Sve to zapakovali u jedno kuciste,cena ispod 1200EUR!!
Ja ne znam ko bi kupio "velicanstvenog"??
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 21:40   #27
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pomenut je GigRac pa da kazem samo... Preporucio sam ga toplo frendu, kad je stigo, joooojjj... Upalismo ga reko "Shta bi?"..Uzas ljudi, znaci, veze sa vezom nema... Na gitarsko pojacalo da se vezes, sladji ton bi dobio... Ni 50e ne dam za njega...Doduse, jednom mi je zavrshio mali zadatak, hvala mu na tome... U MAIN-u je naravno bio "velichanstveni", GigRac samo dodao cosak...

A PowerStation sam slusao i dva tri puta svirao, koliko se secam jer je bilo davno, bila je to lepota...

Ja sam pre za PowerStation iako je star nego za ovu noviju... Koja ce tek steci svetsku slavu...
Shala mala, glasam za Soudcraft..

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 23:03   #28
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Boban010
Ako ne slusas savete - probaj na svojoj kozi.Kupi Martin-a i gotovo (vidim da navijas za taj mixer).
Dobijas savete od mnoogo iskusnijih i, ako to ne postujes, ne trazi da objasnjavamo i gubimo vreme na besmislena ubedjivanja, nego kupi to sto ti se cini OK.
Vidim po oglasima Dynacord PS2000 za 500e. Neverovatno. Znas li kakav je to mixer i sta ima u sebi i kako radi ??? Jedino sto ga zeza je kilaza Ali ne zelim da ga poredim sa nekim MartinWizman ili tako nesto...
Svaki put kazem sebi da cu odustati od naklapanja na temu "koji je mixer bolji i sl." ali ne mogu da se otmem utisku da ces se zaj..... i reagujem - dobronamerno
'Ajd zdravo.
domino je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2010, 23:36   #29
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa bas i ne navijam vec samo pokusavam da uspostavim neku ravnotezu ako je to u ovom slucaju ikako moguce.Bar dok se ne javi neko ko je probao Wismana ili jos bolje ako je probao obe miksete.Imam fore citavu nedelju dana da razmisljam a ja inache umem i u zadnjem trenutku da se predomislim tako da svaki komentar je dobro dosao!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2010, 20:26   #30
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kupio sam Martin Wisman PMF800,nov sa garancijom.Mikseta ima trafo i dosta je teska,20-tak kilograma.Ima dosta efekata na raspolaganju i vecinu cine Hall,Room i Plate efekti a Delay efekata ima oko 40-tak a od toga su pola stereo.Prethodno sam imao Yamahu 212S i za razliku od nje Wisman ima daleko vecu snagu,jace,kvalitetnije efekte i mnogo ih je vise.Nema milimetarske preciznosti prilikom pomeranja potenciometara i nezgodna je za nosenje jer nema ruchice a stranice su od neke jace plastike.Cini mi se da je mnogo bolji i zvuk za razliku od Yamahe koju sam imao i to je samo prvi utisak jer jos nije svirala tezgu.Inache sam probao i svirao na skoro svim Dynacordovim miksetama tako da ce biti jos utisaka,a nadam se dosta relevantnih s'obzirom na moje iskustvo.Prvi utisak je da vredi svaku paru a o izdrzljivosti je nadam se jos rano govoriti!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije