Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2010, 02:11   #1
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Unglücklich Bekstvo od Behringera

Postovane i cenjene kolege,
bejah nekad harmonikas u starogradskom sastavu, pa zbog bolje zarade i da bi imao vise posla prodam harmoniku, uzmem korga Pa80, i kako nisam nikad u zivotu bio pri parama jer imam petoro dece, 4 sina i kcerku, i zenu koja nema posao, plus izdrzavam staru majku,.... kupih Behringer mikser UB 1002Fx i samo jednu aktivnu kutiju B315A 400w. Za pocetak koliko sam mogao, kasnije, uzmem jos jednu istu kutiju, to je ona prosirena 15-ica, snazna, ona je nekako i ok. Pa kasnije kupim mixer Behringer xenix 1204 fx, pa me zezo signal na klavijaturi pa uzmem i di box, naravno behringer,...
Sa kutijama sam i zadovoljan, imaju i snage i ozvuce bez problema same 200km2... ali efekti na mikseti su za Nobelovu nagradu za glupost!!!
Dodjem ja na ideju da pomesam efekte iz oba mixera, efekat broj 5 hall, na 1002fx, a na vecem 1204fx, podesim delay efekat 57(jedini delay koji se moze upotrebiti, na starim serijama je to bio broj 47), tako da je to kao Powermate kombinacija 5 57

Verovatno sam trenutno jedini u Srbiji koji koristi sledecu opremu:
Dva mixera Behringer 1002 fx i 1204 fx
Aktivne kutije Behringer B315A king size, komada 2
Behringer Di box
korg Pa80
Akg C520L

Posle 4 godine zivota sa Behringerom resih da kazem Zbogom Behringeru najpre mikserima, kutije su i nekako ok, snazne su i velike al imaju i po 40kg, Dva puta mi pucali stalci.
Mene samo pare koce inace bih davno ja te miksere poklonio nekoj deci...
Jedino da kazem da sam za ove 4 godine imao sigurno preko 250 tezgi. I nista mi nikad nije crklo tj. pokvarilo. Jedan plus za Behringer
Porodica mi je na prvom mestu, tako da mogu izdvojiti samo do 500 eura za mixer. Dvoumim se izmedju polovnog Powermate 600 I, ili pak Allen & Heath Zed 10fx ili 12fx. Uz PM bih se kasnije mogao spasiti tj. prosiriti sa nekim Ev pasivnim kutijama, a Behringer bi mi tada sluzio kao pomoc za vece svirke... Dok uz Allen bi imao verovatnu moderniji sound, nego me nervira sto nema master eq,
Sta kazete kolege, mozda neki soundcraft, allen,...mackie.
Najvise mi zbog para odgovara Allen & Heath zed 10fx, jer meni vise od 6 kanala ne treba, nego me brine sto nema sibere, manji je od 12fx, da li mu isto izlaze efekti kao i na vecem 12fx, i kakvi su u odnosu na tezgarosku zvucnost Powermate-a. Sviram sve od Georgijeva do Milanceta...
Izvine na velikom uvodu, ali morao sam to napisati da bi shvatili otkud tolika kolekcija Behringera... Hvala unapred

Promijenjeno od neconix (13.12.2010 u 11:14 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 09:39   #2
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav kolega.Za Powermate to ti nije dovoljno novaca a osim toga ona je aktivna mikseta(sa snagom) a ti imas vec aktivne kutije tako da ti se po meni ne isplati kupovati i miksetu snagasicu.Sto se tice Allen & Heath ZED ona je dobra.Za te novce imas jos i neku Yamahu iz MG serije ili Souncraft EFX.
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 09:51   #3
sijakm
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2005
Postovi: 19
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
sijakm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mi smo kupili soundcraft efx12 i prezadovoljni smo, ima i manjih mixera iz serije i za svaku preporuku su. Dvoumili smo se izmedju allen heat-a i soundcrafta i soundcraft je ispao mnogo bolji izbor.
sijakm je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 11:57   #4
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala na preporukama, no da odgovorim
@sokanp
Mislio sam na polovan powermate 600 kec,...

@sijakm

Beethoven je na drugom forumu detaljno opisao efx8 i konstatovao je da je cist, dobar ali ima glupih resenja, i efekti mu nisu bas po ukusu za nase tezge.......
Allen ima bolje efekte, no brine me sto nema eq,.................. Hocu mikser za dobrim efektom jer nemogu posle da kupujem i efekt externi......

Jos jedna nedoumica, da li da uzmem zed 10fx brine me sto nema sibere, sigurno su mu predpojacanja po kanalima slabija u odnosu na 12fx, ili ne, jedino je mozda efekat isti,..... Please ako neko ima iskustva recite,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 13:51   #5
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@pedja5379

Prvo, svaka cast na tome sto si ulagao u opremu i odvajao poslednji dinar, mnoge nase kolege sviraju na mnogo slabijoj opremi.

Kada fali para, onda covek pokusava dokupiti nesto i time poboljsati kompletnu situaciju. To je velika greska. Tako se samo tone, nista se ne dobija a daju se pare.

Moja ti je preporuka da sve prodas i kupis, recimo, PowerMate 600/1 i jedan par Sx300. To ti polovno izadje oko 1000e. Znam da ima i bolje, jasno mi je to ali mislim da je u tvojoj situaciji to najbolje resenje.

Sve ces svesti na prostu stvar, nema kablova puno, u rukama kutije, izmedju nogu mixer i ides na svirku... A zvucno ces biti i vise nego ok (za te pare, naravno).

Kutije su najslabija karika u sistemu, mozes staviti i najbolji mixer, i dalje ce biti iste kutije a zvukom iz njih neces biti zadovoljan.

Razmisli, ja bi tako uradio.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 14:08   #6
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se sa kolegom beethoven-om,ja koristim od samog pocetka dynacord pm 600,pa sam kasnije uzeo i pm-1000,sada imam pm-1000/2,sa kutijama mackie art 300,njih koristim 10 godina,nista ima ne fali svo ovo vreme!
najkonkretniji zvuk za najmanje para,najbolje je bez experimenata,po meni,na samom pocetku sam experimentisao sa sound craftom,mackie i yamaha mixerima,ali ovo mi je bila i najpovoljnija i najlaksa varijanta da dobijes korektan(a i vise od toga) zvuk!
mozda da odes u neki showroom,pa da probas taj sound!!!!!pozzz
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 18:28   #7
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Verovatno si u pravu Betovenu, no treba prvo ovo da prodam, evo prodajem za 600 eura sve, dodajem 400 i ok, no ne ide to tako brzo.
Ja sam poceo sa Behringerom jer mi je to bilo najjeftinije resenje na pocetku,...Ok.
ali recite mi, zar nije powermate 600 I matora masina a te kutije ev sx300 za 400 eura par verovatno su odsvirale svoje,... tj, zar ne bi ipak neki engleski mixer popravio sound,....ili mozda mi najjeftinije da uzme neki efekat eksterni i koristim ga na 1204fx kao aux,..... Jer meni jedino smeta u mom generalnom soundu, sto mi nije nasminkan glas onako masno, sa delay i hall....
Dodato:
Citat:
Jos jedna nedoumica, da li da uzmem zed 10fx brine me sto nema sibere, sigurno su mu predpojacanja po kanalima slabija u odnosu na 12fx, ili ne, jedino je mozda efekat isti,.....
Molim betovena cijm postovima verujem da mi da odgovor

Promijenjeno od pedjajazz (13.12.2010 u 18:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 19:13   #8
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo pedja5379. I ja sam kao i ti uradio isto po pitanju razglasa i kupio Behringera. Xenyx1832, EP2500,4 komada B1520PRO...Sve sam to morao prodati i divim se kolegama koji mogu da rade na takvoj opremi. Sada u svojoj opremi imam samo pojacalo Behringer EP4000 i sa njim tjeram bas binove mada cu cim skupim malo novaca i njega prodati i uzeti neko drugo. Sto se tice Allen&Heath....Zed je savrseno cist ali mozda budes imao potrebu za externim EQ jer taj mikser nema na sebi master EQ. Ja sam ga imao jako kratko i zamijenio za Allen&Heath PA 12 i prica je sasvim druga. Posto kazes da nisi u dobroj finansijskoj situaciji, moj prijedlog je Yamaha MG serije jos akoi negdje uspijes naci MG16/6 FX, rijesio si sve. Ima odlican eho, master EQ i samo mogu reci najbolje za taj mix jer sam dugo svirao na njemu. Prije manje od mjesec dana sam ga prodao za 100 EUR jer su mi trebali novci i samo je kupila prasinu.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 21:38   #9
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Dino, brate sta kazes 100 eura yamaha, iz momenta bi ti dao 130e samo da ne koristim vise behringer efekte.....ali kasno.
Znaci zed ipak ne uzeti zbog master eq, kakva glupost sto ga nisu stavili..
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2010, 21:50   #10
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta sve čovjek neće pročitati na muzičkim forumima...
Najkonkretniji zvuk za najmanje para sa Power Mate 1000/2???

Kolega @pedja5379 ja ću rizikovati pa ti predložiti ponovo Behringer!

Digitalni DDX 3216 mixer oko 400 evra, čak je skoro u oglasima(bosanskim) jedan bio za 350 i 2 aktivna zvučnika, čak šta više i ta tvoja 2 bi mogla poslužiti za neko vrijeme, sam si rekao da si sa njima zadovoljan a za 600-tinjak evra se može napraviti solidan izbor zvučnika i eto mog izbora za relativno male pare...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer zbogom b315a allen 1204fx


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije