Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2012, 01:31   #21
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
...pa ja muljaviji mixer od dynacorda bre nisam cuo..
Dijelimo isto mišljenje, ali sam se dvoumio da li to da napišem da tema ne bi otišla u pogrešnom smjeru. Nemam ništa protiv Dynacorda kao brenda i firme, oni imaju odličnih većih sistema (kao što je npr. XA-2, Cobra i sl.). Ali što se tiče Powermatea, isto tako mislim, uz dužno poštovanje korisnicima Powermatea. Radio sam na Powermate I i II generacije, CMS seriji...iskreno nikad muljavije miksere u životu čuo nisam i nikako ih nisam uspio naštelovati kako želim, opet uz dužno poštovanje prema njegovim korisnicima. Sad znam da će mi neko sigurno pametovati da ne znam da naštelujem mikser. Ne, nisam mogao naštelovati zvuk kakav volim i želim, a to je da se sve kristalno jasno čuje, ali to nisam mogao zbog tog muljanja. Općepoznata je činjenica da je Powermate malo "napumpan" u niskim frekvencijama, što više odmaže nego što pomaže, pogotovo u našim uslovima i prostorijama za sviranje. I onda mi još neko kaže da je "powermate mikser napravljen kao takav da se ne šteluje", tj. napravljen je naštelovan. Ne znam šta da kažem, ne bih volio da uvrijedim nekoga. PM3 je već druga priča, ali na njemu nisam radio.
Još je žalosnija naša balkanska bolest prema brendovima (tipa Dynacorditis, Shurevitis i sl.). A većina tih ljudi (i takvih neinformisanih pjevača) nije čula za dalje od ovih brendova...Možda jos za EV i to je to. Malo sam i ja razvezao priču, ne bih da potaknem nove rasprave oko PM-a, pa da odvodimo temu u pogrešan smjer.

Nisam imao namjeru nikog da uvrijedim, veliki pozdrav za Powermate korisnike, i nadam se da uživate u zvuku koji vam vaš mikser daje.

Lijep pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 01:42   #22
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam imao yamahu 01v96,soundcraft,mackie,radio sam i na a&h i jos mnogo toga cak i na midas,i za mene je pm veoma zahvalan mixer,nije za koncert zdravka colica ali za tezgarose je super,a radio sam i na te stare dinakorde koji nisu ni za sta,a to muljavo nerazumljivo mislim da je kriv tonac,moj otac kaze da je opel askona najbolji auto jer je imao nekad dobra iskustva s njim ali u poredjenju sa opel insigniom hm
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 03:36   #23
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ella 85 ...tvoj odgovor postujem potpuno si u pravu....nije svaki mix za svaku kutiju....jednostavno zna se desit,da kutija s mixom ne ide nikako,nije cesto al desava se....i zato se zna desit da mulja i da zvuci prljavo al naj vise je tonac odgovoran za zvucnu sliku,da se nelazemo stvarno PM nije bas sad nesto ekstra ja sam vlasnik PM1000 mix je ok za tezgarenje....a naj veci su problemi kod iznajmljivanja i slabo poznavanje bas tog razglasa,ko zna sta je kad riknulo i kakav je zvucnik u kutiji i na to obratite paznju....pozdrav svima i nastavite s temom nemojmo da skrecemo osli smo predaleko.....pozz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (19.02.2012 u 03:39 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 12:48   #24
barney
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Melmac
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: drombulje
barney befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Daleko od toga da sam Dinakordov fan ali da je bas toliko los, nije. Najveci njegov minus je uvek bio prepumpana cena, koje je uvek bar 35 % visa nego sto realno njegovi proizvodi vrede. Ukusi su razliciti i o njima se ne vredi raspravljati ali neke stvari ne stoje. Kakav je to majstor koji moze reci da nesto radi sladje. sta to znaci u akustici,elektronici ili bilo kojoj drugoj egzaktnoj disciplini. Zamislite da vam automehanicar kaze da Mercedes ide sladje od BMW-a. Sta bi ste mu rekli ?
barney je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 13:04   #25
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja nisam nikad rekao da taj stari dynacord dobar mixer..ali da se coveku ne svidja pm1000,to mu skroz verujem...e sad nismo pali s marsa, pa da prvi put vidimo mixer, i da tolko ne znamo da ga nastelujemo,da ne moze da se dobije zvuk kakav treba...stavis graficki eq flat,stavi na nulu parametriku po kanalu i polako steluj na kanalu...ja tako radim,ali dynacorda,kolko god stelovao nisam mogao da dobijem sta treba...mutno radi i to ti je...cena mu pa tek ne ide u prilog...kao sto rekoh-dynacord pm1000 i par dobrih kutija,jer samo uz neke bas skupe kutije,mogu da prodju djen djene,izadju ko svetog petra kajgana..za te pare mozes da zvucis daleko bolje,ma mozes ko studio da zvucis, hi fi,sto je za dynacorda misaona imenica..kako da pojacavas sve vise i vise,on mulja jos vise...efekti su mu tek cirkus...jedino sto vredi je ta njegova snaga,mada ljudi kace na njega i po 6 kutija,tako da tu o zadravom zvuka,nema ni govora..sve u svemu jedan vrlo precenjen mixer,za ono sto nudi...po meni ne bi smeo da kosta vise od 600-700 evra,jer ima i dosta jeftinijih mixera,koji ce da zavrse posao,a neki zvuca daleko cisce i konretnije od dynacorda...svaka cast kom nije zao da da za dynacorda pm1000 1200-1200 evra,i nema ljutis-moje subjektivo misljenje...pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 13:26   #26
barney
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Melmac
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: drombulje
barney befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa zasto onda stavljas graficki eq na nulu ako mislis da imas mnogo basa ? Zar nije logicnije da pustis neku muziku ,koju dopro poznajes i prema njoj nastelujes master eq. Stoje mnoge zamerke na Powermate ali da ne moze da se nasteluje, jednostavno nije tacno. Ne koristim Dinacord/EV proizvode godinama ali mnogo mojih kolega i dalje koriste i zvuce dobro. Zadovoljstvo mi je da ih slusam.
barney je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2012, 13:47   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kad sam napisao da imam mnogo basa?? najvece zamerka je na njegov prljav zvuk..to ni jedan master eq ni parametrika ne mogu da mu srede..opet kazem bio bi on ok da kosta do 600 evrica..realna cena za ono sto nudi,tezgaroski mixer..al on kosta duplo vise,a nudi duplo manje samo kazem da za te pare kolko on kosta moze daleko bolji sound da se uradi....pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 03:13   #28
radeon982
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.11.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
radeon982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam dynacord 1000 pm2 i 4 rcf art500,znaci radi izbaciva nema muljanja,odem 15metara od kutije nema muljanja,fazon je da se ne stavlja puno efekta i moze da se namesti ton 100% ko ima a ko ne,moze da ga steluje 60dana nece namestiti nikad,sto manje efekta,efektat pravi to muljanje...koji ce ti k...c exo da ponovi 7 puta za tobom da ti sakrije tvoje ne znanje...ma svi ste veliki muzicari,iznervirao sam se pozz...
radeon982 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 03:27   #29
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve je moguce...

Promijenjeno od taskedallape (20.02.2012 u 03:30 sati)
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 03:30   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Auh sta ti napisa jadan ne bio. Pa sto ovako generalno uvrijedi ljude a nemas pojma kakvi su muzicari. Ti si neki prgav momak a mozda si bio nesto loseg raspolozenja pa ti doslo da se istreses na nekoga a najlakse ovako na forumu jer se od zene ili djevojke mogu i batine dobiti. 'Ajd polako i s mirom, nema potrebe da vrijedjas ljude ako kazu svoje misljenje pa makar ono i ne bilo kako treba. Dokazes argumentovano da to nije tako, das savjet i to bi bilo sasvim uredu. Ovako... ne ide brate.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije