Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2013, 13:18   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Presonus 16.0.2 efekti na AUX

Interesuje me ima li neko iskustva sa slanjem efekata na AUX izlaze? Meni se desava da su efekti na tim izlazima osetno tisi (manje prisutni) u odnosu na MAIN izlaze. Postoji li mogucnost da se efekti jednako cuju i na AUX i na MAIN izlazima?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 14:33   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd polako jos jednom, kakvi efekti na Main izlazima ? Koji efekti uopste, interni, externi... ? Kako ih saljes na Main izlaze... zasto ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 14:36   #3
gbabovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2008
Postovi: 23
Downloads: 397
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
gbabovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Proveri da je Aux postavljen na post (u menju System). Meni se događalo slično, uradio sam Fatory Reset i sad mi deluje OK, mada još nisam testirao u prostoru gde mi se ne mešaju main i aux signal.
gbabovic je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 15:32   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najvjerovatnije vam se obojici to desava jer je Trim Poti sa zadnje strane pored Main izlaza, kojim se podesava njihov generalni Level, previse podignut, te je radi toga i Level onoga sto se salje preko Main izlaza visi od Aux 1-4 izlaza. Taj Trim za Level se mora podesiti tako da signal koji izlazi kroz Main, ima potpuno isti Level kao i kada prolazi kroz Aux izlaze. Generalno pravilo je da se taj Level postavi na Unity, to jest, srednji polozaj. Ljudi cesto pokusavaju podizanjem tog Levela da dobiju na snazi, sto je u sustini uzaludno a i nemoguce. Taj Trimmer sluzi iskljucivo za podesavanje eventualno neodgovarajucih ulaza na aktivnim kutijama ili pojacalu snage. Medjutim, kada se signal sa Presonusa vodi balansiranim XLR kablovima on ima nivo od +4dB (kada Trimmer stoji na srednjem polozaju), sto odgovara i bilo kojem profesionalnom aktivnom sistemu ili pojacalu snage jer i oni po defaultu, imaju ulaze koji su podeseni na isti nivo (+4dB). Signale sa Aux izlaza takodje treba voditi balansiranim kablovima (stereo banana) jer i oni samo tada imaju nivo od +4dB. Kada se ovi signali vode nebalansiranim kablovima (mono banane), Presonus automatski prebacuje nivo signala na konzumeski nivo od -10dB, sto se odmah manifestuje dosta tisim signalom.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2013 u 15:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
DinO74 (21.11.2013), gbabovic (21.11.2013)
Star 21.11.2013, 15:48   #5
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Iako imam ovu miksetu vec godinu i po, nisam znao za to @tranzit. Kada sam kupio miksetu i spojio sa pojacalom preko XLR - XLR kabla, primjetio sam da je izlazni level puno tisi nego na ostalim miksetama koje sam prije imao. Odmah sam pojacao taj trimer na maximum i od tada tako i radim. Nikada nisam ni pogledao kako je to moje XLR kablo uopste i spojeno odn. dali je napravljeno kao balanced ili unbalanced Usput bi pitao ovu dvojicu kolega @Akordeonista i @gbabovic ... grije li se kod vas mikseta iznad gain potenciometara (posebno iznad 1.2.3 i 4 kanala) ???
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 16:18   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odgovoricu ti umjesto njih, grije se jer tu se nalazi napajanje, a to je sasvim normalno, nemas potrebe da brines. Sto se tice levela Trim Potija, mozes ti slobodno da ga podignes ukoliko to zahtjevaju ulazi na tvom pojacalu snage. Medjutim ukoliko je pojacalo profesionalnog nivoa, ono ima ulaze na +4dB a samim tim je Unity gain na potenciometru onaj koji najvise odgovara. Pogledaj u dokumentaciju posjacala. U svakom slucaju, podesi Trim Poti onako kako ulazima tvog pojacala snage odgovara, pa bilo da je to na srednjem polozaju ili na maximumu, to je nebitno. Vazno je da svi kablovi koji izlaze i ulaze u Presonus budu balansirani. Za instrumente koji nemaju balansirane izlaze, nabavi DI-Boxove, oni bar nisu skupi a rjesavaju mnoge probleme na bini.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2013 u 16:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 16:38   #7
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajd da se nakačim, ako može

Mene zanima da li Presonus 1818 VSL može da služi kao "virtuelni" live mikser ??

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 16:44   #8
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam i ja to @tranzit ali neki pojedinci mi pune glavu da je njihov 16.0.2. hladan ko led nakon masu sati rada sto mi je od kako sam kupio mix dovelo do sumnje da nesto nije u redu sa mojom mixetom. Morat cu potraziti dokumentaciju za Zeck PT-9 da li mu je ulaz na +4db. Takodje moram pogledati i kakvo je ovo famozno kablo koje vec dugo koristim. Da li je ovo isprava schema balanced kabla ? male 2 (+) na female 2 (+) - male 3 (-) na female 3 (-) - male 1 (ground) - female 1(ground) ...
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 16:51   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To pogledaj obavezno !!!! Oni koji ti pricaju te bajke da je njihov StdioLive hladan kao led, poslije visecasovnog rada, lazu i petljaju. Naravno da je sumnjivo ukoliko je ta temperatura bas visoka ali cisto sumnjam da je to slucaj kod tebe.



@sale band

Kako da ne, ima software mixer koji odgovara Studio Live mikseru, a Presonus je veoma elegantno rijesio to bez primjetne latence, tako da u sustini sa 1818VSL imas jedan "StudioLive 8.8.2" mixer, a ukoliko dodas jos jedan recimo, Presonus Digimax D8, mozes dobiti 16.8.2 mikser, koji je dosta fleksibilniji nego i sam StudioLive.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2013 u 16:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 17:11   #10
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nakon pola sata-sat rada bude vruc ali ne toliko da opeces ruku i to samo na tom dijelu iznad natpisa "StudioLive". Mene sada brine ovo u vezi kabla, u stvari ne brine me nego sam vise ljut na samog sebe sto sam glup pa nisam ni obracao paznju je li kabal spojen kao balanced ili unbalanced ili ko zna kako vec. Tudja ruka svrab ne cese ... kablo mi je dao prijatelj :/
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije