Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2013, 09:08   #21
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post


@sale band

Kako da ne, ima software mixer koji odgovara Studio Live mikseru, a Presonus je veoma elegantno rijesio to bez primjetne latence, tako da u sustini sa 1818VSL imas jedan "StudioLive 8.8.2" mixer, a ukoliko dodas jos jedan recimo, Presonus Digimax D8, mozes dobiti 16.8.2 mikser, koji je dosta fleksibilniji nego i sam StudioLive.
@tranzit

Hvala... Uskoro ću da dobijem ovaj interfejs (po tvojoj preporuci)

Jedino nisam siguran gde se odvija audio proces, da li u kompijuteru ili u samom interfejsu??

P.S. izvinjavam se što "skrećem" sa teme ali, ovaj uređaj je usko vezan za Studio Live

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 10:14   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sam Interface nema DSP i sve se proracunava na procesoru kompjutera, medjutim ovo ne treba da te brine jer svi ti efekti (kako insert, tako i Aux) i equalizeri, ne opterecuju primjetno CPU. Ovdje je Presonus napravio malo "cudo" jer zaista su postigli zavidan rezultat ovim konceptom. Pokusavano je da se izmjeri latenca signala koji prolazi kroz taj software mixer, na cijem kanalu su bili aktivirani svi efekti, pa zatim i na masteru (jer i svi izlazi imaju potpuno iste efekte kao i ulazi (3-Band EQ sa Low Cutom, Noise Gate, Compressor, Limiter, gdje na izlazima nedostaje samo LowCut) i rezultat je bio da je In + Out latenca niza od 0,1ms, sto je, daleko manje no na pojedinim renomiranim digitalnim mixserima srednje klase i potpuno zanemarljivo. Latenca ASIO Drivera je na osrednjim konfiguracijama 128 samplova, sto cini nekih 2.7ms, a na audio masinama visokog ranga najniza moguca, to jest 64 sampla ili 1.3ms i to pod veoma velikim opterecenjem, bez ikakvih smetnji. Inace 1818VSL radi bez poteskoca i na 96kHz, takodje na latenci od 1.3ms i isto toliko malo opterecuje sistem. Na pristojnim konfiguracijama, nije potrebno povecavati latencu pri mixu, cakl i kod veoma kompleksnih projekata. Jos kada je DAW, na kojem se radi, Studio One, onda je opterecenje zaista najmanje moguce.

Promijenjeno od tranzit (22.11.2013 u 10:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 11:45   #23
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cool!!

Inače imam neki Acer laptop, sa i5 procesorom koji bi koristo u slučaju da ovo sve zaživi.
Mislim da bi bilo super za manje svirke...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
*bih

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Promijenjeno od sale_band (22.11.2013 u 11:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2013, 04:42   #24
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Otkrio sam vrlo cudnu stvar!
U mom slucaju je trebalo da smanjim Aux po kanalima za jednu crtu da bi se dobio jednak odnos cistog kanala i efekta kao i na Main izlazima. Kada se Aux pojaca po kanalu onda se efekti jos manje cuju a na kraju je gotovo suv ton! Postoji mera preko koje ne treba pojacavati Aux na kanalu.
Pretpostavljam da je to normalno jer su u pitanju Send efekti (Fx-A i Fx-B). E sad pitanje za poznavaoce, mogu li se efekti nekako uvesti da budu Insert?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2013, 04:57   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti centralni efekti ne mogu a i sta ce ti jedan Hall ili Delay kao Insert efekat ? Ti imas kao Insert efekte one koji i treba da budu tu. Low Cut Filter, Gate, EQ, Compressor i Limiter. Sta bi covjek vise pozelio ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 02:15   #26
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zapravo nista! Ono sto bih ja ustvari zeleo da imam na 16.0.2 je vise izlaza kao sto je Main ali sa nezavisnim kontrolama (klizacima i EQ).
To je potrebno iz vise razloga kada je Live u pitanju a ja cu navesti tri situacije koje mi trenutno padaju na pamet!
Situacija 1:
Cesto se radi u lomljenim salama gde je jedan deo osetno visi ili nizi od drugog, zatim, potpuno drugacije sredjen enterijer (na pr. u jednom delu dominiraju plocice i stakla dok u drugom delu imamo neki tapacirani namestaj i pune zavese) a to sve trazi drugaciju ton blendu pa i volumen! Na zalost, Presonus na ovoj mikseti, kao i mnogi drugi proizvodjaci, nije dao nezavisne kontrole Main Volume-na pa jos sa nezavisnim EQ-om za levi i desni kanal te se cesto iz tog razloga desi problem.
Situacija 2:
Ovo bi u mnogome olaksalo stvar i mnogim ljudima (u koje i sam spadam) koji rade na razlicitim kutijama. Licno radim na par EV ELX115p i par Dynacord A112a. Skoro pa ista kutija ali jedna je sa 15-icom a druga sa 12-icom pa jos ima i DSP! Postoji potreba, mala ali bitna, za njihovim usaglasavanjem.
Situacija 3:
Ovde bih jos jednom spomenuo gore pominjani slucaj sa diskotekama, klubovima i slicnim objektima koji imaju svoje ozvucenje a koristimo svoj monitoring.
Steta za ovaj mikser sto nema bar razdvojene Main Volume kontrole za levi i desni kanal (jos jedan jeftini klizac)!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 18:21   #27
orascic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2008
Postovi: 22
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
orascic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bih da postavljam novu temu, pa rekoh da pitam ovde - koje efekte najradje koristitie na 1602, i kako su nastelovani.

Hvala
orascic je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 23:24   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne to pitanje momak, ne postoji odgovor. Ko ti na njega da odgovor taj nema veze sa ovom bransom i samo je zalutao medju muzicare. Ne postoji nikakvo pravilo, ama ni priblizno, koje bi iko mogao da ti da jer sve uvijek zavisi od prostora u kojem sviras, od aranzmana onoga sto sviras, od konkretnog vokala koji pjeva itd... U svakoj situaciji ce biti nekakav drugi Hall adekvatniji ili bolji. Ostaje ti znaci, da se oslonis na uho i u svakoj novoj prilici pronadjes najbolji rezultat.




@Akordeonista
Za tebe je jedini izbor mikser koji radi na platformi poput Trans Audio DM, jer tu mozes imati i do 24 potpuno nezavisna miksa istovremeno. Kada kazem "miksa" onda zaista i mislim na kompletan miks, ukljucujuci tu i EQ i kompresor i deesser i limiter itd... i sve to 24 puta totalno razlicito a od hardwarea zavisi na koliko zasebnih PA sistema mozes voditi te posebne miksove. Tu i jeste ogromna i nenadoknadiva prednost Trans Audio DM i slicnih sistema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2013, 15:01   #29
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit

Nešto razmišljam o ovim DA konverterima, kvalitetu itd...

Ustanovili smo da postoje bolji i lošiji, što dalje implicira da različiti sound interfejsi, koristeći konvertere različitih kvaliteta, reprodukuju različito jedan te isti zvuk... Bar mi tako logika nalaže.

Sad me kopka, pri "studijskom" radu, koliki uticaj na finalni mix ili master zapravo imaju ovi konverteri?
Kontam, ako je konvertere lošijeg kvaliteta onda ni sam mix ne može biti ok kao onaj koji je rađen na konverterima (interfejsu) višeg kvaliteta...

Hm....?

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2013, 16:02   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U studijskom radu bitnu ulogu igra AD konverter, dakle onaj koji signal sa mikrofona ili hardware instrumenata, prenosi na DAW traku. On je taj koji mora biti sto kvalitetniji jer od njegovog kvaliteta direktno zavisi i kvalitet snimka. DA konverteri su u ovom slucaju, kod jednog audio interfacea, zaduzeni za monitoring pri miksu i masteringu, pa i oni na jedan posredan nacin imaju utjecaja na mix, mada na sam snimak ne uticu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije