Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.01.2015, 21:03   #21
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ciga hvali svoga konja...ako si vec resen na dynacorda, zar treba uopste razmisljati izmedju mixera vremenske razlike 10 godina?ne koristim dynacorda,ali koristio sam pa1000/2 i prodao, a kolega ima pm600/3 i u vise navrata testirano i svirano na njemu,i svakako bolji od pm1000/2 u svemu, narocito ako uzmes u obzir da tebi nije bitan broj kanala...pa rekoh ti vec koliko je laksi a koliko snazniji 600/3 i jos ako uzmes u obzir editovanje efekata, pa zar treba vise razmisljati izmedju ova dva mixera? inace ja vise ne kuburuim s dynacordom, Presonus izuva
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2015, 21:15   #22
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Normalno da on hoce da uvali svoj proizvod. I ne kazem da u nekim varijantama pm2 bi bolje radio od te male pm3 sto ti hoces.Ali ti si vec rekao da ti nije vazno koliko je kanala posto sam radis.
Sto se mene tice nije dynacord uopste ni los. Ja ga licno ne volim, jer gledam na spram cijene za jednog Dynacorda kakvu mixetu i pojacalo mogu da kupim.Bar jedno 3 bolje. Ali ti si navikao na Dynacord i u tome takodje nema nista lose.
Ja licno mislim da nema vise potrebe uopste uzimti analogne mixere. Ovdje opet govorim o cijeni i sta koja nudi. Vec su ti pominjali kolege Presonus 1602. Jeste digitalna i treba se covjek malo nauciti raditi na nju jer je drugaciji princip rada.Ja recimo imam Behringer x32 Producer i znam da vise nikad necu mijenjati na analognu miksetu . Jeste da mi je nekad dolazilo da je zapalim, ali na kraju vidis da je u stvari jako lagano raditi sa bilo kojom miketom samo ako zelis da naucis neke stvari.

Ako vec i ne mora da bude Dynacord ja ti mogu preporuciti recimo suhu Yamaha MGP12 sa duplim efektima koji su mnogo bolji od Dynacordovih. Takodje tu su i Soundcraft EFX ili jos bolje MFX mixeri..Ali kod njih imas samo jedan efekat, a ako zelis da radis sa dva (reverb i delay) onda ces morati da dokupis nesto poput Lexicona MX200 cini mi se ili TC m350, koji su takodje daleko bolji efekti od Dynacorda.Tu je u istom rangu i Allen&Heath ZEDfx serija, koju takodje jos uvijek imam ali meni se ipak vise svidja Soundcraft. Bar u tom rangu.
Uskoro izlazi iz Soundcraft novi analogni mixeri sa duplim efektima i odlicnim Ghost predpojacalima.To je SIGNATURE serija mixera.
Evo ti i link sa youtube.

http://youtu.be/VTsV-d6Ae8U

Ovo su sve suhi mixeri i treba ti pojacalo za njih, ali bilo koji da uzmes opet je daleko bolje zvucno nego bilo koji Dynakord koji si napomenuo.Sve je do tebe i sta zelis.



Opet ako zelis Dynacorda ona je to ipak pm3..Druge ne bi ni gledao.

Nisi nam rekao koje zvucnike koristis..

Ako te interesuju digitalni mixeri ima i ta tema da ti ne pisemo ovdje da se ne dupla dzaba.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2015, 22:08   #23
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mnogo boljih miksera ima od dynacorda pm serija,ja bi licno uzeo presonus dig.mikser,odlicna sprava,efekti strava.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2015, 14:10   #24
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E moj @acacasper,ima i mnogo boljih i zgodnijih zena od Severine.

U prevodu,momak zeli da kupi Dinacord i ne treba ga zbunjivati.

Ja mogu da mu porucim da bilo koji Dinacord da kupi nece pogresiti,da li je to PA-600 III ili PA-1000 II.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od efe Pokaži Post
Hvala Bojane na savjetima,u potpunosti prihvacam vasa iskustva i misljenja,nije sada obavezno da to bude dynacord ali eto ja bas upravo zbog brenda jer zaista nemam iskustva sa novim miksetama,svi prijedlozi dobro dosli ,posebno ako su manje pare u pitanju.
evo iz ovog posta je to ocigledno
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (31.01.2015 u 14:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2015, 18:33   #25
efe
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.02.2011
Postovi: 86
Downloads: 63
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
efe befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam svima puno, stvari su mi postale mnogo jasnije.Ako bude Dinacord to ce biti novi definitivno,a nije iskljuceno sada da se malo pozabavim i sa miksetama koje mi preporucujete da malo proguglam jer vidim da savjetujete miksete koje su jeftinija opcija.Nisam ja opsjednut Dinacordom samo ja pripadam malo starijoj generaciji kada je Dinacord bio ono kraj svijeta,pa slabije poznam noviju tehniku zato i trazim pomoc.Zato svaki dobronamjeran savjet prihvacam i stvarno sam vam svima mnogo zahvalan.
efe je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2015, 22:47   #26
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@efe....voleo bih da nam napises sta ti je to sad jasnije iz naseg pisanja?
Kazes da si starija generacija i da nisi opsednut dinacordom.
Ja neprocitah da ti je neko predlozio neku jeftiniju opciju neke miksete.Demantuj me ako nisam u pravu.

Mislim da bi kao nov clan prvo trebao da nam se predstavis ko si,sta si i ostalo.

Ove teme se upravo ovako zavrsavaju,ljudi ispredlazu puno toga a na kraju se sve vrti oko toga da postavljac teme kupi ono sto je naumio bez obzira na savete kolega.Ne mislim da je to pogresno ali mislim da je do sad bilo slicnih tema bar sto obde na forumu.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2015, 23:45   #27
efe
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.02.2011
Postovi: 86
Downloads: 63
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
efe befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jasnije mi je da pm trojka nova ne treba da se poredi sa bilo kakvom dvojkom,nisam opsjednut jer vidim da mnogi koriste druga rjesenja pa sto nebi i ja,bez obzira sto sam dugo svirao na 1040 i kako vidim iz vasih pisanja nije sve u dinakordu.Pogledao sam cijene i vidim da je opcija koju je kolega spomenuo Allen Heat sa nekim snagasem jevtinija bar za 300 eura na piku.
Ja sam stari clan ovoga foruma i nikada nisam nista pisao bez veze.Prvi moj je profil koji je i sada aktivan samo sam imao neki problem pa dugo nisam mogao da se logujem je eyo,kasnije kada sam se ponovo registrovao kao efe i taj je profil proradi i nikad neznam sta je bilo.Pogledaj na oba profila vidjeces da nemam dovoljno postova za download a otkada sam na forumu,sto znaci da ne sakupljam postove .Ovo mi zaista treba kao sto mi je trebalo i nekoliko savjeta kada sam kupio pa 600 prije nepunu godinu.Eto dragi kolega ako ima jos nesto pitaj,a vase iskustvo sa ovim novijim stvarima i dalje veoma cijenim i postujem ,i dtago mi je sto ima ovakvih foruma da mozemo i mi stariji i sa manje iskustva nauciti. Pozz
efe je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2015, 02:24   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogresno si me shvatio.Nisam uopste ni razmisljao da li skupljas postove ili ne.Ima ko da brine o tome ovde na forumu a ne ja.To je tvoja stvar zbog cega si na forumu.Tema kao tema koju si postavio se obicno raspline,svako pocne da pise ono sto se njemu najvise dopada i ne drzi se pitanja koje je postavljeno.

Naravno ti ces na kraju odluciti sam sta je za tebe najbolja kombinacija i kupices to bez obzira sta ko ovde napisao.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2015, 03:28   #29
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni lično teško bi bolje radila kombinacija u kojoj nosim miksetu i snagaš odvojeno ko za neki bend a pri tome sam sviram...pm600-3 je ko stvorena za solo ili neke varijante manjeg broja ljudi...velika mana mu je što nema parametriku na kanalima ali prednost mu je što ima snage više nego starija serija a pri tome je stvarno kompaktan pogotovo kad sam ideš da sviraš i pri tome ni malo NIJE osetljiv na napon kao što mnogi tvrde...stare serije su bile osetljive....ova serija 3 je nešto drugo...
U svakom slučaju mnogo lakše ćeš prodati pm600-3 nego pm1000-2...a presonus + snagaš ne bih razmatrao...

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2015, 12:14   #30
efe
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.02.2011
Postovi: 86
Downloads: 63
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
efe befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolege ako bude dinacord definitivno ide trojka sto i jest bila dilema,a posto ste mi otvorili oci za druge opcije to cu sada malo proguglati sta se sve pisalo o tome.U svakom slucaju ja cu da javim sta sam kupio.Pozdrav
efe je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije