Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.01.2016, 00:16   #51
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobar suport trgovine. U petak navečer, 21 sat, glupost do gluposti ... ne vjerujem?
Ajde probaj to odraditi sutra pa se javi.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2016, 00:57   #52
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok.hvala ti pa se čujemo

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dodato:
Povezao sam sa PC i opet se isto dešava. Evo sad cu da im vratim u radnju. Zanima me iz vaseg iskustva, dal je ovaj mikser pouzdan za rad i jel može da bude stabilan ? Ja sam i dalje zainteresovan za njega jer mi se svidja koncepcija i nacin kako je to sve zamišljeno,mogucnosti su odlicne ali sad me ovo pokolebalo.poz

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (23.01.2016 u 21:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2016, 12:21   #53
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koristim ga svega dva mjeseca. Moja iskustva vezana uz pouzdanost su odlična. Nema nikakvih problema niti znakova da bi ih moglo biti. Nadam se da će tako i ostati.

Kod problema koji se javio kod tebe je moguć i hardwareski kvar. U tom slučaju nema pomoći osim da uređaj vratiš u trgovinu. Očito je po uputama koje su ti dali u trgovini da tamo pojima nemaju. Tko zna što su "testirali" na uređaju prije nego je došao tebi u ruke.

Predpostavljam da si pravilno odradio upute koje sam ti napisao, točka 5 je bitna. Osim strujnog i LAN kabla trebaš sve ostalo isključiti iz boxa.

Javi što si riješio.

BTW. jučer je izašla nova verzija za Android, 1.5, a ovo su dodane opcije

Citat:
NEW FUNCTIONS X AIR 1.5
Auto Mixing with 2 groups and adjustable weighing for speech reinforcement or broadcasting
Full remote control over 64 mixer internal snapshots with their individual recall scope
Up to 4 mixer DCA Groups can be added to the fader layers
Main view 'Mutes' button offers access to 4 Mute Groups as well as Mute-/Unmute-All functions
New Meters-RTA screen for configuration and large analyzer display
Additional USB Return routing options to stereo Aux- and FX-Return channels
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 20:33   #54
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Koristim ga svega dva mjeseca. Moja iskustva vezana uz pouzdanost su odlična. Nema nikakvih problema niti znakova da bi ih moglo biti. Nadam se da će tako i ostati.

Kod problema koji se javio kod tebe je moguć i hardwareski kvar. U tom slučaju nema pomoći osim da uređaj vratiš u trgovinu. Očito je po uputama koje su ti dali u trgovini da tamo pojima nemaju. Tko zna što su "testirali" na uređaju prije nego je došao tebi u ruke.

Predpostavljam da si pravilno odradio upute koje sam ti napisao, točka 5 je bitna. Osim strujnog i LAN kabla trebaš sve ostalo isključiti iz boxa.

Javi što si riješio.

BTW. jučer je izašla nova verzija za Android, 1.5, a ovo su dodane opcije
Vratio sam juče mikser, ali i dalje sam zainteresovan i čekam da mi jave kad ce imati opet x air16. Oni me uvjeravaju da eksterni ruter bolje drzi vezu i ne pravi probleme, a da sa ipod -om radi bez ikakvih problema, znaci savjetuju mi ipod. Meni je najbitnije da mi radi pouzdano i bez prekida veze, jer ja tokom svirke nemam puno vremena da se bakcem sa stalnom konekcijom ili resetovanjem. Zanima me iz vaseg iskustva sta mi je najbolje da kupim za kontrolu miksera,neki android tablet ili ipak ipod?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Koristim ga svega dva mjeseca. Moja iskustva vezana uz pouzdanost su odlična. Nema nikakvih problema niti znakova da bi ih moglo biti. Nadam se da će tako i ostati.

Kod problema koji se javio kod tebe je moguć i hardwareski kvar. U tom slučaju nema pomoći osim da uređaj vratiš u trgovinu. Očito je po uputama koje su ti dali u trgovini da tamo pojima nemaju. Tko zna što su "testirali" na uređaju prije nego je došao tebi u ruke.

Predpostavljam da si pravilno odradio upute koje sam ti napisao, točka 5 je bitna. Osim strujnog i LAN kabla trebaš sve ostalo isključiti iz boxa.

Javi što si riješio.

BTW. jučer je izašla nova verzija za Android, 1.5, a ovo su dodane opcije
Samo da napomenem
Probao sam sa ipod-om od prijatelja koji ima xair12, da ucitamo njegov preset na moj mikser i nismo uspjeli riješiti problem. Ucita njegovu kompletnu postavku ali i dalje ostaju upaljeni svi metersi i blokirana je konekcija. Tako da sam vratio mikser, pa.cekam da mi se jave za drugi.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od boomerang (24.01.2016 u 20:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 22:37   #55
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sudeći po svemu što si napisao, vjerojatno je uređaj (box) pokvaren.

Externi ruther se koristi kada je uređaj s instaliranom aplikacijom udaljen i kada se nalazi više ljudi u prostoru. Svi imaju mobitele i tu može doći do prekida veze.
Koristim android i nemam nikavkih problema s vezom. Radim na metar do dva od boxa.
Za potpunu sigurnost se koristi povezivanje s LAN kablom, tada nema bojazni da će nestati veza. Za to je potreban uređaj, Laptop recimo, koji ima odgovarajući konektor za spajanje.

Nisam koristio iPad ali ovo što pričaju iz trgovine ne pije vodu. Stabilnost app na windowsu i androidu je bezprijekorna, barem iz mojeg iskustva.

Ako već planiraš uzimati uređaj za korištenje app, moj je savjet da uzmeš tablet s widows operativnim sustavom. Tako će dobiti sve opcije za podešavanje i odličnu preglednost. Uz to ćeš s njim moći raditi na bini bez korištenja miša.
Aplikacija za android je sasvim dovoljna za live situacije ali podešavanje nekih parametara, efekata recimo) je pomalo skučeno u odnosu na win i iOS.

Ovdje možeš pogledati kako izgleda win sučelje, a na ostalim linkovima "behringerwiki" kako izgleda za android i iPad
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 22:55   #56
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovi iz radnje tvrde da im je neki korisnik iz svog iskustva prenio da je imao problema sa pucanjem veze i uopste sa konekcijom kada je u pitanju android aplikacija.I da je to sve rijesio sa externim ruterom. Mada im ja vise ne vjerujem jer su imali nekih propusta kad su meni objasnjavali oko miksera. Vjerujem da ti nisi imao problema sa androidom, pa razmišljam da onda ipak idem na tu varijantu, jer ne znam koji tablet podrzava Windows os, i koliko je kvalitetan i pouzdan kao sprava. Mada , gledao sam ipod i cini mi se da ima bolji pregled od androida, lakse je raditi sa efektima.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od casper (24.01.2016 u 23:02 sati) Razlog: nepotreban citat
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 23:27   #57
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije svega mala opaska za pisanje postova. Ako pišeš direktno poslije posta na koji odgovaraš, nije potrebeno citiranje.

Gledaj, pojam "tablet" nije vezan isključivo za andorid sustav. Ljudi često koriste taj termin i podrazumjevaju da se radi o OS androidu. Međutim, radi se o ekranu osjetljivom na dodir koji u sebi ima neki operativni sustav, a on može biti i windows.

Baratanje s app (kratica za "aplikacija x-air mixera") u live situacijama je lakše kada se koriste ekrani osjeljivi na dodir nego kada se koristi miš i tastatura. Zato je moje prijedlog uzeti tablet s windowsom. Sve ovisi koliko ti je dostupna ponuda ovih uređaja. Možeš uzeti i laptop (prijenosnik) koji ima mogućnost odvajanja ekrana i ima ekran osjetljiv na dodir.
Mislim da je to bolja opcija od kupovine iPada jer imaš windows za koji ipak ima više dostupnog materijala.
Naravno, kupovina iPada je isto tako opcija koja je dobra. Ovo što navodim je samo moj stav.

Da bi izbjegao troškove, ja sam napravio ovakav setup. Na svirku nosim laptop (win), LAN kabl, jedan tablet (andriod) od 10" i drugi od 7". Nastup radim s tablet 10". Na njemu su složeni layeri, unešene scene od prijašnjih nastupa i od testiranja kod kuće i samim paljenjen sam spreman za svirku. Tablet 7" upalim tijekom večeri ako želim kontrolirati/vidjeti RTA signal. On je pri ruci samo za svaki slučaj ali nije neophodan. Istu namjenu ima laptop i LAN kabl ali ga do sada nisam palio na svirci.
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 23:32   #58
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedino što mi nije jasno , kao da ipad ima četiri "tacke" u EQ po kanalu zajedno racunajuci i Lowcut na koje vrsis promjenu, dok android ima pet, racunajuci i lowcut. Dal je to moguće? Evo sad gledam na ipodu kod nekog momka skinuo je aplikaciju i tako izgleda.

Promijenjeno od casper (24.01.2016 u 23:38 sati) Razlog: citat
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 23:38   #59
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi imaju 4 EQ područja + lowcut. Nešto si krivo vidio.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2016, 00:08   #60
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok.hvala ti za iskrene savjete, sad mi je mnogo jasnija slika oko svega ovog

Promijenjeno od casper (25.01.2016 u 17:42 sati)
boomerang je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije