Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.03.2008, 19:46   #11
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa vidi...Ja kupim miksetu i probam da vidim imali autobusna linija do tvog pravca...Ako ima,radije dam čoveku 50 ili 100eur da ti to potera,i ako upitaju šta je ovo nek kaže neka polovna mikseta i nemaš problema jel stvar nije nova iz tvornice...Ti preuzmeš i meni pošalješ pare putem pošte ili kako drugačije i stvar zaključena...Samo da ne dođe do kakvih komplikacija.Ili da kupiš u Bosni ko što kolega kaže...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2008, 22:11   #12
mkukic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mkukic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala jos jednom svima na zelji da mi pomognete. Alix proverio sam ima direktna linija od Ljubljane do Beograda tako da to vise nije problem, ali da tebe ne opterecujem da mi saljes miksetu reci mi gde moze da se kupi ta mikseta, u kojoj(kojim) prodavnicama muzicke opreme pa cu ja da angazujem druga koji od nedavno zivi u Ljubljani da mi je posalje. Ako mozes sad samo da mi kazes koliko kosta PM 600, a koliko PM 1000 jer smo u bendu samo drug i ja i eventualno pevacica. Jel dovoljna PM 600 ili ipak PM 1000?
mkukic je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2008, 23:17   #13
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ej Alix drug, de kazi jesu ti dynacordi kod vas novi ili polovni,ako je iz prodavnice onda se ipak isplati da se naruci odozgo,a sta ako se ne daj boze nesto pokvari,tu je problem!
A i nismo resili kofuziju oko PM600 i PM600/2, isto tako i za PM1000 i .../2
Hmmm,ipak mislim da se oko cene niste razumeli...
Ovde u Srbiji su puni oglasi za PM1000 i 1600,npr. ovde polovan PM1600 moze da se nadje za 900evr,sto znaci da za PM1000 cena ide niza(govorim o PM jedinicama a ne o dvojkama)
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 13:29   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E ovako...PowerMate serija 1 i 2 su pravljene potpuno po istom kalupu...Dakle dizajn je malo promenjen,ali u suštini je elektronika jako slična...Razlika u njima je ta,da PowerMate-2 serija ima 48-bit efekt procesore (2 komada),dok starija čini mi se 24-bit...Druga mana im je da imaju apsolutno snažnije FET Tranzistore (snagator) koji od prijašnje serije može da podnese stabilno priklop i do 8 kutija (prijašnja serija max.4 kutije a kod 6 (na 2,66 ohm-a )se palio Protect)...PowerMate-1 serije nema nigdje u prodavnici (jedino ako je komisijska prodaja pa trgovac zabije cjenu)...Dakle govorio sam o PM1000-1 polovnoj...Ima ih kod nas u javnim oglasima od 800-900eur,PM1600-1 pa od 950-1200eur...Svaku PowerMate miksetu kad kupite samo provjerite ispravnost slidera i kanala,a za drugo ne brinite.Dakle nema tu šta da se spali ili da šta zajebava...PM-serija potječe bar od 1995-te godine (možda čak i ranije) i još uvjek se koristi na tezgama širom svjeta a poslije toliko godina staža još uvjek su "najizdržljivije" miksete...Što se tiče PM600...Pokazalo se da PM600-2 apsolutno nije dovršen projekat kako su to zamišljali u Dynacordu.Naime na početku su napravili prototip PM600-2 koji bi trebo imati snagu 2X500W (kao stara PM1000,1600) bazirana na novoj tehnologiji PM-2 serije,ali na testovima se izkazalo daj e raspored "organa" i djelova te miksete "natrpan" tako da nema dovoljno prostora za hlađenje,i odlučili su se da izdaju ponovo Pm600,sa snagom od 2X300W,ali s tom razlikom da je dizajn kućišta malo promenjen (kao kod sviju PM-2 mikseta) i efekt procesor je jači.Jednostavno se mikseta pregrijavala kad su je tegljili na testovima i normalno palio se protect zbog visoke temperature...Doduše činjenica je ta,da PM600-2 radi stabilnije na 2,66ohm-a (ipak novija tehnologija izrade) ali po cjeni bi radije kupio PM600-1...Što se tiče starije PM600-1...Solidna mikseta za prostor do jedno max.100 ljudi,jer ipak ne možeš ti sa 600W da ozvučuješ stadion,jako je povoljna za transport a radi ko svaka Dynacord PowerMate mikseta---Zanesljiva i odlično odradi poso...Cjena PM600-1 je kod nas 650eur i samo jedan ima što je prodaje...Al isplatnija je varianta,kupiti PM1000-1 i imati pravu stvar...Što se tiče izbora među PM1000-1 i PM600-2...Apsolutno je isplatnije kupiti PM1000-1 jer je jača a onaj efekt procesor što ga ima PM6000-2...Ma i nije neka drastična razlika da bi sad čovek zujao od veselja...Dakle stvar odluke a ja sam samo podjelio informacije koje znam...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 13:45   #15
mkukic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.02.2008
Postovi: 12
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mkukic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, da, onda se definitivno nismo razumeli. Ja sam sve vreme mislio da pricas o novim miksetama. Ovako onda i nije neka razlika, toliko su polovne i ovde. U svakom slucaju hvala. Mykeli jel mozes da mi kazes u kojim si oglasima nasao PM miksete jer ja ovo sto sam nasao je svega par ponuda.

Promijenjeno od mkukic (23.03.2008 u 13:48 sati)
mkukic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
carvin, miksete


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije