Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2013, 18:28   #31
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta imas od izlaze/ulaze na zadnjoj strani ?
Jesi li sredio za Sustain pedala ili asignable switch ?
Ili ostaje samo na one kontrolere koje si ugradio u kuciste ?!
Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 18:51   #32
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima jedan assignable ulaz koji moze da se oznaci da radi bilo sta, sustain, damping... Na bubnju mi je cak oznaceno da bude Kick na pedali tako da kad preko padova programiram ili sviram bubanj pedala je bas bubanj.

Od ostalih ulaza, izlaza ima dva audio izlaza, dva balansirana ulaza, midi in out, fantom, mic preamp bypass, phones, in 1&2 gain, firewire, 2xUSB

Jednom sam snimao jedan bend uzivo i poneo klavijaturu, dodatno sam poneo 24 kanalnu MAudio firewire kartu i konverter, nakacio i snimio sve u realnom vremenu sa nekih cini mi se 14 kanala.

Sa dodatnom eksternom kao sto je ta moze se raditi svirka gde istovremeno svako od clanova benda prolazi kroz klavijaturu pa iz nje u mikser. U tom slucaju na svakog od clanova benda recimo moze da ide SSL mikser, kompresor, lexiconi, i u realnom vremenu da se menjaju efekti. Sva vreme klavijatura moze da se svira i sve koristi najnormalnije, a pritom da se svi ti kanali bez ili sa efektima usnimavaju i kasnije edituju, popravljaju, dosnimavaju itd...

To su neke od stvari koje se ne mogu ocekivati ni od jednje druge sprave i konkretno su najveci razlog sto sam se odlucio na ovakav korak, jer je po meni Kronos recimo sprava koja realno kosta 500e (1000 kosta u nabavci verovali ili ne, ali za dilere, ne za nas smrtnike) a meni je tako nesto bilo potrebno i pomislio sam da nas sa Kronosom malo prave na budale.

Naravno, ovo je opcija ako bilo ko zeli da se maltretira sa drajverima, Vst-om, pravljenjem svojih instrumenata od pocetka do kraja itd. Za one koji ne zele sa tim da gube vreme Fantom, Kronos, Motif su idealna resenja, ubacis set i ćao.

Inace za one koji mozda nisu znali, pola endzina na Kronosu su zapravo konvertovani Korg Legacy programi za Linux platformu sa nesto drugacijim izgledom.
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 19:48   #33
Nikola74
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2013
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Nikola74 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

No koju Latenciju radi ova masina?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Nikola74 je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 19:53   #34
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

4ms
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 19:56   #35
Nikola74
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2013
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Nikola74 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo i kod mene testiram DAW na 4ms i radi stabilno bez smetnji

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Dodato:
Konfiguracija DAWa je:
W8.1Pro
i7-3770 Quadcore 3.4GHz
32GB/HD
Emu 1616m
2TB +1TB HD

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Promijenjeno od Nikola74 (18.11.2013 u 20:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Nikola74 je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 20:36   #36
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je super, ja sam mnogo puta radio na drugim platformama na 1024 sempla i to je skroz ok!
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 20:45   #37
Nikola74
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2013
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Nikola74 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gledao sam te na Youtube i svaka cast ksko sviras ns Pa3ci i vokal odlicno. Ya sam pre 6-7 godins imso Korg Pa1XPro pa ondak presao sam na Yamahi i uzeo Tyros2.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Dodato:
Menjao sam puno arrangera pa sam resio da sastavim DAW za live i da koristim VSTi sa ritmovima preko yamahe. Ali ima puno posls i podesavanja PCa ali uspeo sam.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Dodato:
Semplovao sam fabricke drumkitove kao i user DK iu Pa2 ali problem nadtaje kod dinamike oni tihi udarci se ne cuju skoro. Semplovao sam sa Emulator X3 semplerom ali nisam bas zadovoljan zbog dinamike imas li ti iskustva u semplovanju drum kita sa korga pa?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Promijenjeno od Nikola74 (18.11.2013 u 20:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Nikola74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Nikola74 za ovaj koristan post:
kingkorgmax (18.11.2013)
Star 18.11.2013, 22:19   #38
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaki sempl koji pravis, semplujes treba da normalizujes na 0db i onda nece biti problema sa nivoima.
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 22:46   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nece bas samo to biti rjesenje za problem koji ima Nikola. To je daleko kompleksnije nego sto se na prvi pogled cini. Isuvise je drugioh faktora u igri da bi samo normalizacija samplova bila dovoljna. Svi hardver aranzeri u Headerima (zaglavljima) svojih Styleova imaju silni broj Sys Ex podataka kojima regulisu razne karakteristike sounda upotrjebljenih u Styleovima. Software instrumenti uopste ne razumiju te Sys Ex naredbe, a samim tim ni instrumenti ne dobijaju potrebne naredbe, ma koliko pedantno i dobro bili samplovani. Recimo, da je kompletan PA3X samplovan u Emulatoru X3 i to najbolje sto se moglo, pa su pedantno odradjeni Loopovi, pa dinamika, pa efekti itd... itd... Sada probamo reprodukovati neki Style koji koristi te sound programe i odmah utvrdimo da to uopste ni ne lici na ono sto se cuje sa PA3X iako su pomenuti sound programi "preslikani" 1:1 u Emulator X3. Ovo je posljedica upravo nedostatka modulacija sound programa putem Sys Ex naredbi koje doduse jos uvijek postoje u Styleu ali ih Emulator X3 uopste ne razumije jer su one za njega strani jezik. Tako jednostavno to nece ici jer je potrebno napraviti "zamjenu" za te Sys Ex podatke u obliku Midi Controllera koje ce Emulator X3 razumjeti i tek tada "oponasati" sve ono sto se desava i u PA3X. Ovo je naravno ogroman posao, pa radi toga i nije jednostavno napraviti jedan sistem na bazi softverskih instrumenata, koji ce reprodukovati ritmove razlicitih proizvodjaca "bez pogovora". Trans Audio, koji takodje bazira iskljucivo na softverskom okruzenju, to naravno moze ali samo radi toga, sto je ulozeno desetak godina rada u tu platformu i sto je ispisano hiljade i hiljade kojekakvih routinga, konverzija i slicno. Trans Audio ima sasvim drugu namjenu, a i serijski je proizvod, pa prevazilazi okvire ove teme, a naveo sam ga samo radi primjera kako i zasto je na jednom sistemu kakav je kolega napravio za sebe, nemoguce i utopijski, ocekivati i dobiti to sto bi jedan muzicar koji svira aranzer, htio i zelio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 22:59   #40
Nikola74
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2013
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Nikola74 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Semplovao sam uredno na vise velocity kao sto su semplovi i na pa3 i tako postavio u Emulator X3 ali rezultst kasnije sa ritmom koji koristi iste te semplove, znaci damo drums bez efekte, nije ni blizu kao na pa3 znaci dinamika i citav miks ne ide uopste. Mislim da Tranzit ims pravi i drzi to sto je nspisao.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
Dodato:
Neznam dali je iko probao da sempluje Drum Kit sa Korga Pa? Samo sam hteo videti rezultat dali ce to biti 1 : 1 KorgPa3 : EmulatorX3. Inace koristim daleko kvalitetnije i mocnije VSTi za Drums...

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Promijenjeno od Nikola74 (18.11.2013 u 23:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Nikola74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije