Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2013, 01:44   #201
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a uubiiii, jebes sve ako na ovo ne predjem jednog dana, posle g1000 sam ovo, zamal pa3x i te quasi sempler araznere!! roland zakon
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 07:08   #202
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
@Casper
Poodavno nema onog tipicnog Rolandovog Groove-a,mozda jos od E50.Sada sve to mora da se odradi peske ili prostije receno "podeblja" ekvilajzerima odnosno efektima.Njih kod BK9 uopste ne manjka,samo je pitanje da li se maksimalno iskoriscavaju,odnosno trose na prave stvari.
Tri MFX-a u ritam sekciji a verujem da je efekat procesor u ovoj masini sposoban da "adresira" i vise od toga istovremeno.
Napisao sam

Citat:
Snimak je pun pozadinskog šuma i slušajući ga ne mogu uopće doživjeti onaj dobar Rolandov groove.
i pod tim sam mislio da zbog loše kvalitete snimke ne mogu čuti kako zvuči BK9. Usporedba s E50 je smiješna.
A što se tiče "podebljavanja" sounda s efektima ... to je samo stvar kozmetike. Sound je u osnovi dobar ili loš. Svi efekti svijeta ne mogu popraviti nešto zvuči pljang pljang.

@Vex - ovo je konačno ozbiljna prezentacija, zvuči kako sam i očekivao, jako dobro
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 10:53   #203
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi nikako da ukapiraju da se kod ovog Rolandovog aranzera u sustini radi samo o produzetku vec potvrdjene Rolandove poslovne politike: puuuuuno kvlaiteta za malo novca. Vidim neki se raskukali na sav glas, visoka cijena... kako visoka cijena, zasto visoka cijena ? Uporedi je sa top aranzerima Korga i Yamahe... koji je odnos ? Onda kukanje i jadikovanje, sto nema sampler... je l' mu treba da bi se u njega gurali soundi sa DX11, kao sto to recimo Krecmar radi na Kronosu... ama nema sampler jer mu ne treba. Samo da podsjetim, Roland je jedna od dvije ili recimo, tri svjetske firme koja je u svojoj istoriji uopste radila top hardver samplere. Tim firmama nije pripadala ni Yamaha (sa svojom jadnom A-serijom) a Korg jos manje i... bas Yamaha i Korg nasli da se "prse" nekakvim samplerima u aranzerima. Koliko vrijede ti sampleri kod Korgove PA serije i Yamahine Tyros serije... ne vrijede ni pisljiva boba, to nije ni proslo pored samplera, pa opet i Yamaha i Korg naplate samo taj jadni, bijedni i sramotni "sampler" u svojim aranzerima vise od 1.500 eura (uporedivsi njihove cijene sa BK-9) jer... ni u cemu drugom BK-9 ne zaostaje... sta vise... laksi je, jednostavniji je, ergonomicniji je, konstruktivniji je, ima vise "sluha" za muzicara nego oba nabrojana, ima vrlo konkurentan sound, one funkcije koje se kod Rolandovih aranzera podrazumijevaju vec "generacijama" uredjaja kod konkurencije se pojavljuju (ili ne pojavljuju jos uvijek), kao nekakva ogromna inovacija.
'Ajd malo da sagledamo sve to skupa, pa onda kritikujte do mile volje, inace... "sjedi jedan". Sigurno da i BK-9 ima nedostataka i neispunjenih zelja pojedinih muzicara, ama posmatrajmo taj instrument u cjelini i uporedimo ga sa konkurencijom i njenom cijenom, tek tada imamo pravi i ispravan rezultat.

Da ne bude nesporazuma, Roland me ne placa konstantno da bih ga reklamirao, njima otmem novac za uradjeni posao i pomenem im mater jer znam da su mogli vise da plate. Isto to radim i za Yamahu a i za Korga (mada rjedje). Ne volim, niti mrzim ijedan instrument jer nisam fetisist pa da volim ili mrzim nekakvu plastiku i metal. Pohvalim ili pljunem ono sto ocjenjujem, u zavisnosti sta je zasluzilo... ama ovdje krenuli vec debelo da pljuju (dehidrirace), a jedva da su na slici vidjeli taj BK-9. Nemojte da ispadamo neozbiljni, daj bar da sacekamo da se to sve proba i cuje kako treba, pa onda opletite. Simptomaticno je da jedino ljudi, koji su vec imali priliku da se upoznaju sa instrumentom, ne daju jos nikakve posebne kritike... malo cudno je l' da. Kako sam vec u jednom postu napisao, ko je do sada volio da radi na Rolandovim aranzerima, taj nece biti razocaran ni sa BK-9, ko nije, nece ga ni BK-9 dovesti Rolandu.

Promijenjeno od tranzit (17.04.2013 u 10:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
branoy (17.04.2013), harepa50 (17.04.2013)
Star 17.04.2013, 11:19   #204
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dzabe ti to pises druze.Mnogi to dobro znaju sto si ti napisao ali dzabe.

Ja nemam nista protiv Korgovaca,neka sviraju sa semplovima DX11 bojama itd,To je njihova stvar.

Sa cenom sam malo omanuo,110 eura sam pretpostavio da ce biti skuplji.Naravno i to je visoka cena za Balkan ali sta da se radi kada smo mi van svih normalnih kretanja u svetu.Niko nam nije kriv sto nam je standard jako nizak.

Preslusao sam snimke za koje je @Vex postavio link.Opet ponavljam,standardno dobri stilovi i sve ostalo,nece Roland da se bruka.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 12:59   #205
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit, ne bih se slozio sa misljenjem po pitanju semplera. Da li su oni nekog posebnog kvaliteta ili ne u to ne ulazim ali svakako rade dobar posao jer ni jedan proizvodjac klavijatura ne daje boje svih svetskih instrumenata, pogotovo ako imamo u vidu i njihove podvarijante, pa samim tim se desava (ne samo kod nas na balkanu) da gotovo na svakoj klavijaturi (pogotovo aranzerima) fale neke specificne boje! S tim u vezi a vezano za nase podrucje, pa sta i ako se koriste razne harmonike, zujalice, DX boje i sl.? Pa to su boje koje obelezavaju zvuk odredjenih zanrova a koje sviraci kod nas sviraju i morali bi da nose po nekoliko klavijatura kad krenu na svirku, obzirom na to da proizvodjaci nisu dali te boje na jednom instrumentu! Svakako, kad su aranzeri u pitanju ne koriste se samo solo boje vec su tu i razne ritam gitare, basovi, bubnjevi, udaraljke itd.!
Da li Krecar koristi Kronos kao DX11 ili ne to je nebitno ali je bitno to da je na toj klavijaturi data mogucnost da zvuci i kao DX11 a i kao Kronos! Takva mogucnost je data i na Tyrosima, korogovoj Pa seriji i slicnim spravama, sto nije slucaj sa Roland aranzerima!
Da ne budem shvacen pogresno, opet cu navesti da Roland ima ODLICAN zvuk ali mu fali operativnost! Ovde imam u vidu razne dugmice, preglednost, padove, mali broj solo partova, pa i pomenuti sempler koji mu veoma fali (koliko god to neko nipodastavao)!
Malo o ceni - ovaj model je koliko vidim pandan Yamahi PSR-950! U odnosu na nju je verovatno i bolji, imajuci u vidu da je noviji i nudi slicne mogucnosti ali sa 76 dirki i tezinom manjom od 10kg. Samo je problem sto je i PSR950 preskup za ono sto nudi, zato i ne cudi sto se ni ta klavijatura, bas kao ni rolandovi aranzeri, ne koristi previse za iole ozbiljnije sviranje vec ostaju u domenu hobi sprava! A ako posle malo vremena odlucite da prodate tu istu klavijaturu ne mozete da je prodate veoma dugo a i kad uspete, to uradite za pola njene vrednosti, pa cak i manje! Uostalom, ljudi mozete sami da pogledate za koliko se prodaju razne Yamahe PSR serije a sa Roland aranzerima novije generacije je jos losija situacija!
Zanimljiva stvar je to da se recimo Yamaha PSR 9000 Pro prodaje za oko 800 - 900e za koliko se prodaje i daleko novija PSR 910! Cudno, obzirom na njene godine ali valjda tu dolazi do izrazaja koliko se, pored zvuka, ceni UPOTREBLJIVOST instrumenta - ona ima sve potrebne komande na panelu, odlicne dirke, sempler od 64Mb (koliko i dosta noviji Pa800), XLR ulaz za mikrofon, itd.!
Sto se tice naprednih funkcija na Rolandu, ne znam na koje mislite ali mislim da svaki proizvodjac ima neke specificne funkcije koje su najcesce kozmeticke prirode i nemaju preveliku upotrebnu vrednost jer, kao sto neko vec rece, instrument ili zvuci dobro ili ne, bez obzira na razne "novotarije"! Mada mislim da bi bilo korisno zbog svih clanova da navedete koje sve napredne funkcije postoje na Roland aranzerima.
Meni licno, smeta to sto na Rolandu postoje samo tri mogucnosti za Chord Switch (dur, mol i 7) sto je prilicno oskudno (ali ne i presudno) u odnosu na Yamahu i Korg. Dalje, smatram da je nedostatak i to sto ne postoji neki ineligentni Fingering mod koji opet postoji i na Korgu i na Yamahi!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 13:50   #206
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama bas sve sto si napisao sam ocekivao kao eventualni odgovor na moj post. Da li si ti saglasan sa onim sto pisem je malo vazno, to je vec tvoje pravo na sopstveni sud, medjutim cinjenice govore nesto sasvim drugo. Je li vrijedno dati 1.000, 1.500, 2.500 ili cak i 3.000 eura vise za taj, opet debelo podvlacim, jadni i bijedni sampler, je pitanje na koje pojedinac treba sam za sebe da nadje odgovor. Ovo "debelo podvalicim" proizilazi iz ogromnog iskustva koje sam skupio svirajuci sve moguce hardver samplere koji su ikada ugledali svjetlo dana i to odmah posto su ugledali svjetlo dana. Sve sto cujem iz tih sampling aranzera je uvijek i bez izuzetka, nekakva zurla (koja kad vrisne skida gace public) ili nekakve kvazi harmnike koje na sve lice samo ne na harmnonike, zatim nekakve bubnjeve od kojih cujem samo nabijeni bass bubanj koji pomjera dzigericu a o DX zujalicama ne treba ni pisati. Siguran sam da je daleko bolja varijanta uz jedan GW-8 ili bilo koji BK aranzer imati jedan skromni Laptop i pristojnu audio kartu za par stotina eura i u njemu jedan zestoki sampler tipa Kontakt ili Emulator pa makar ga i legalno kupio, sve ce to opet biti jeftinije bar za 1.500 eura a kvalitetnije bar za 1.500 klasa od jednog PA3X ili Tyrosa 4. Provjeri pa me demantuj. Ako nekoga bas zivo interesuje, potanko i vrlo detaljno cu objasniti zasto su ti sampleri u aranzerima samo obicno smece i kolika je i kakva je razlika u odnosu na "rasne" samplere.

Jedan Instrument je onoliko dobar koliko je dobar muzicar koji ga opsluzuje. Mislim da smo malo zalutali jer pisem o instrumentu a ne stroju za ispucavanje midi fileova i namjenskih styleova a imam neodoljiv osjecaj da ti upravo radis suprotno. Sva ta nekakva "operativnost" meni kao muzicaru nije uopste bitna, bitan mi je sound i samo sound, naravno uz osnovne funkcije jednog aranzera. Ako nekome bas fale Padovi, moze ih naci za 50 eura i to 16 komada odjednom, a dinamicki su a ima ih i sa Aftertouchom za desetak eura vise. Neka ih doda svom aranzeru bez Padova pa nek mlati za sitne pare po njima do mile volje. Chord Switching koji pominjes... aman zar nisu dosta tri razlicite fraze po Style Partu i traci... pa 99% muzicara ne zna da programira jedan ritam kako valja ni sa jednom frazom. O kakvom inteligentnom fingeringu pises, zar jednom profesionalnom muzicaru treba nekakav drugi fingering osim onog najnormalnijeg (Full Chord) i eventualno "On Bass" fingering. Pisemo o profesionalnom instrumentu i njegovoj profesionalnoj upotrebi, a ne sviranju zeni, dragoj, svalerki... pored kamina u dnevnoj sobi ili jos gore, izigravanju muzicara u nekom bircuzu pritiskanjem na Play, Stop i Transpose taste. Da se malo uozbiljimo, pa da diskutujemo argumentovano, rado cu nastaviti sa diskusijom ali ovako, zaista nemam volje !!!!!

Promijenjeno od tranzit (17.04.2013 u 13:57 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 14:03   #207
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@tranzit
Jeste da upadam ko padobranac , al zanima me zbog cega su sempleri u aranzerima smece, mislim kad budes imao vremena malo da to detaljno opises?
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 14:07   #208
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Objasnicu i to vrlo detaljno, kako sam i obecao u posljednjem svom postu. Cim uhvatim malo vremena jer ga trenutno nemam a tematika je vrlo kompleksna da bi se ispisala u dvije recenice. Budi cvrsto uvjeren da sam bio i vrlo blag sa tim "smece". Uostalom, bice ti jasnije kada budem to obrazlozio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 14:08   #209
neutral
Vredan član društva
 
neutral's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2005
Postovi: 128
Downloads: 1265
Uploads: 15
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
neutral befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sve ove zujalice se mogu napraviti od fabrickih boja, bez semplera... Korg daje ja mislim 6 varijacija po ritmu, a nisam nasao na 2 ritma koja su imala svih 6 varijacija.
Ne znam tacno koje godina je izbacena Yamaha PSR 9000 i koje godine je izbacen KORG Pa1x... mislim da je negde od 2000 do 2003 i cena im je sad priblizna u prodaji po oglasima 800 - 900 do 1000 eura. Ove se sprave ne iskoriscavaju u potpunosti, a trazi se uvek nesto vise. Samo treba da se radi sa spravom i da se nauce sve njene mogucnosti i sa svakom od njih moze da se dobije odlican zvuk i da se radi, a sta se kome svidja to je vec nesto drugo...
neutral je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 14:10   #210
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momak, nista tacnije nije ni moglo da se napise. Kratko i jasno... alal vjera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije