Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2014, 15:36   #1
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard presonus studio one 2 64 bit

ovako. Kupio sam ovaj software prije par dana zajedno sa interface Audio box 22vsl sa samo dva ulaza . Posto sam pocetnik u radu sa software nesto sam snimao I onako ameterski za pocetak dosta mi se svidja nacin na koji taj isti radi. Medjutim imam jedno jednostavno piytanje mada za neke profi ovdje ce to mozda da zvuci smjesno ali evo. Koji je effect da se koristi kod glavnog vokala. Recimo koji preset je najbolji tj compressor delay reverb da bi se dobio onako pravi zvuk I boja cistoca glasa kao na recimo profi pjesmama. Eto ako neko nesto zna vise neka mi pomogne .Hvala unaprjed
elmar je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2014, 16:34   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav @elmar! Za početak pogledaj ovaj tutorijal (a ima ih more na youtube) pa malo experimentiši. Pregledaj malo tutorijale a ima ih stvarno mnogo i ljudi nisu ni malo škrti sa znanjem samo ako znaš engleski...onda si na konju Dobrodošao i i puno sreće u radu sa najboljim DAW-om na svijetu !

Mixing Vocals, Studio Quality Vocals Presonus Studio One
You need to upgrade your Flash Player
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2014, 16:35   #3
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas srecu da ovde postoji jedan majstor a zove se Tranzit, on ce to najbolje da ti objasni posto ima studio one u malom prstu. Iskreno nikad nisam koristio presete ali koliko sam video studio one ima vec presete za ceo fx chain. Ima sve na gotovo. Na mixeru odaberes tvoj kanal gde ti je vokal ides na insert i tu imas kategorije. Izaberi vokal pa prodji kroz te presete.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 00:55   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... pa da imam Studio One 2 u malom prstu, ne bih bas bio siguran jer ga bolje poznaju moji studenti, posto konstantno rade na njemu, a kako znamo, praksa je veoma vazna. U sustini, meni licno je svejedno koji je DAW u pitanju, sve ih jednako poznajem ili ne poznajem, posto sam prinudjen da radim na svemu i svacemu, to jest na onome sto musterija donese. Naravno da se ovdje misli iskljucivo na profesionalne DAW sisteme, odnosno programe.




@elmar

Dao ti je Dino odlican link, mada imaj na umu da su to uvijek samo smjernice, a nikako nekakve fiksne vrijednosti. Za, kako ti kazes "onako pravi zvuk" nema univerzalnog rjesenja, niti univerzalnih efekata, a jos manje univerzalnih PlugIn-ova, ni u Studio One, a ni u jednom drugom DAW-u. Nego, prije svega, mislim da si ti sa 22VSL dobio Studio One Artist, sem ukoliko nisi sam, kako pises, zaista kupio i Studio One 2 Professional. Razlika je u tome sto ta Artist verzija nije u stanju da uvodi VST instrumente i efekte, dok Professional tu nema ogranicenja. Nisam siguran da li u novijim verzijama Artista postoji interni PlugIn pod imenom Fat Channel, koji je u sustini softwersko rjesenje istog lanca efekata sa StudioLive konzola ali ovdje dosta kvalitetnije. Ako podjemo od predpostavke da zaista imas Studio One 2 Professional, onda kreni od Fat Channela kao nekakvog pocetka u svom bavljenju snimanjem i miksom. U njemu postoje vec uradjeni Preseti koji ti mogu biti velika pomoc na pocetku. Fat Channel je jedan niz efekata od LowCut-a, preko Gate-a, Compressor-a, Limitera pa do EQ-a. Dakle sve je tu sto je potrebno za obradu vokalnih traka. Eventualno treba dodati jedan Deesser, koji takodje imas kao jedan od Preseta u internom PlugIn-u Studio One pod nazivom Compressor. Probaj kao prvo da dobijes jedan zdrav snimak vokala na traku, sto znaci da si optimalno podesio ulazni level signala mikrofona na 22VSL jer to je ultimativni preduslov za dalji uspjesni rad. Ukoliko taj snimak nije optimalan, sve ostalo poslije u miksu mozes slobodno da bacis u vodu jer se to nicim ne da nadoknaditi. Kako vidis, moraces da se vratis na temelj, a ne odmah da krenes od krova. Za sva pitanja u vezi sa ovom materijom, bicu ti dostupan, kako ja, tako i ostale iskusne kolege i sigurno neces ostati bez rjesenja.

Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 01:04 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 03:36   #5
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

drugovi zaista vam hvala na brzom I detaljnom odgovoru. Hvala za link I za opsiran odgovor. Pogledacu sta ima na youtube I svakako moram da se upoznam sa software I zato treba vremena I strpljenja. Imam studio one 2 I postoji ta opcija Fatchannel ali moja greska jeste u tome sto sam audio boxu preko stereo kanala prikopcao na yamahinu mikstetu koja I nije za studisko snimanje nego vise za live nastupe. Probao sam da koristim efekte tj reverb delay echo sa iste ali nije to to. Medjutim kad snimam cist glas a kasnije dodam compresor I proeq onda to izgleda mnogo bolje mada to rucno radim jer preset koji vec postoje nesvidjaju mi se mnogo. Pitanje ? Vidio sam na youtube da neki imaju extra plug in osim fx chain I presonus plug in imaju neke stabilizatore I jos ponesto. Gdje mogu to da nabavim mada moram reci jos nisam uradio update programa. Dali da se rijesim miksete I da idem direktno preko audio boxe I kako u tom slucaju mogu doci do stereo signala jer imam samo dva ulaza na bo boksi?stvarno vam veliko hvala.
elmar je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 03:59   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Polako, bio si prilicno konfuzan sa pitanjima. Sto se tice uopste VST PlugIn-ova, toga ima kao u moru pijeska i sve njih ce tvoj Studio One da "procita". Medjutim, za sada su ti sasvim dovoljni njegovi interni PlugIn-ovi koji su veoma, veoma visokog kvaliteta (za razliku od mnogih drugih DAW-ova). Posljednje pitanje koje si postavio, u vezi sa stereo signalom i prikljucivanjem. Sta bi trebalo da prikljucis u 22VSL ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 10:37   #7
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa ovako. Imam yamahinu miksetu I preko nje sam prikljucio 22vsl tj preko stereo output u dva kanala vsl boxe.znaci kad snimam vocal ili keybord izlaze mi na dva track I tako dobijam stereo . editujem u presonusu svaki snimak na dvije track linije.Dali je bolje da neidem preko miksete recimo da ide mic direktno u boxu 22vsl .Ako je to slucaj kako da dobijem stereo zvuk posto je input samo jedan a ne dva.
Grafički Fajlovi
File Type: gif 20140301_161920.gif (9,2 KB, 32x skinuto)
Highslide JS
elmar je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 11:07   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pravis katastrofalnu gresku !!!!! Koliko mogu da vidim sa te male slike, u pitanju je neka od niskobudzetnih mikseta cija su mikrofonska predpojacala veoma sumnjivog kvaliteta.

Da bi mikseta imala mikrofonska predpojacala kvaliteta onih koja se nalaze na 22VSL (XMAX), trebalo bi da kosta bar nekoliko hiljada eura. Jedini ispravni nacin snimanja sa 22VSL Audio Interfaceom je, da mikrofon (nadam se da je kondenzatorski i velike membrane, sto znaci, tipicni studijski vokalni mikrofon) direktno snimas sa mikrofonskih ulaza na 22VSL bez ikakvih posrednika, a pogotovo ne takvih mikseta kao sto je ta na slici.

Za potrebe monitoringa mozes izlaze sa 22VSL da prikljucis na jedan stereo kanal miksete ili dva mono kanala, s tim da njihove Panorama potenciometre podesis ekstremno na suprotne strane. Na tim kanalima treba postaviti sve EQ komande linearno, dakle bez ikakvog utjecaja na sound, a to isto vazi i za efekte na tim kanalima miksete. Ne znam na cemu slusas, odnosno na kakvim monitorima ali se potrudi da oni ne budu nikakvi HiFi zvucnici ili jos gore, PA zvucnici. Bilo kakvi aktivni studijski monitori bliskog polja, pa cak i oni najeftiniji su bolji i pravilniji izbor.

Jos jedno upozorenje, pri snimanju sa 22VSL !!!!! Obavezno podesi potenciometar "Mixer" na polozaj "Inputs" dakle ne na "VSL". Polozaj "VSL" je namijenjen, prije svega, Live upotrebi. Eventualno bi mogao snimati i sa polozajem na "VSL", ukoliko bi pri snimanju htio upotrijebiti Limiter sa VSL miksera ali u tom slucaju sve ostalo na tom kanalu mora biti postavljeno na Linearni polozaj jer ce Studio One Professional snimiti signal onakav kakav izidje sa VSL miksera a to nije bas pozeljno iz nekih drugih razloga, koje ti ne bih sada objasnjavao, posto mislim da ce biti previse za prvi put. Medjutim, ovo snimanje sa "VSL" polozaja, ti nije neophodno jer u samom Studio One Professional mozes u Input kanale da postavis njegov PlugIn Limiter, tako da je najpametnije ostaviti potenciometar "Mixer" na 22VSL, na polozaju "Inputs".

Jos jednu veliku gresku pravis a to je snimanje vokala na stereo traku. Za to nemas nikakve potrebe, niti se to uopste i radi. Vokal se, u normalnim i uobicajenim uslovima, snima iskljucivo na mono traku. Za nekakvo stereo snimanje vokala, su ti potrebna dva ista mikrofona, koji su specijalno "upareni" za ove svrhe, a koriste se isklojucivo kada se zeli snimiti i prostor, odnosno ambient u kojem pjevac pjeva. Medjutim, posto ti sigurno ne raspolazes tako ekstravagantnim akusticki obradjenim prostorom, nema nikakve potrebe snimati vokal na stereo traku sa dva mikrofona. Naprotiv, kod snimanja koje ti radis, treba sto vise izbjeci udio okolnog prostora u snimku.

Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 11:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
elmar (03.03.2014)
Star 03.03.2014, 11:27   #9
elmar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Postovi: 27
Downloads: 538
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
elmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega mnogo ti hvala za set up objasnjenje. Da koristim behringer B1031A studiske monitore a imam rode NT-1 A kondesorski mikrofon. To oko Vsl mi jos nije tacno jasno jer kad ga stavim na Inputs I kad pustim play na samom programu nista mi nema na monitore. Tek kad pojacavam I pojacam Mixer na VSL onda se cuje. Sad gdje da podesim u kojoj opciji da ga nikako nekoristim tj kad hocu da cujem sta je snimljeno a da mi je Mixer na Inputs. ??Hvala
elmar je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2014, 19:22   #10
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja bukvalno isto pocinjem sa mixom kao sto ti je tranzit rekao... u masteringu otvorim fat channel zatim u compressor gde imas deeser preporucio bih ti zatim da otvoris i tricomp i to sve polako da sredjujes ,nakon toga ja idem u multibend dynamic gde finalno sredjujem sibilante i mislim da bez njega ne bih mogao da radim, veoma efikasan ekvilajzer,artist nema multibend dynamic ali on za mene je neophodan..i na kraju od efekte ja koristim concert hall i grove diljej gde po mom ukusu sredjujem efekte ali najcesce da budu stereo.ja radim na taj nacin ali moras da imas kvalitetan monitoring za da bi dobio mix kakav treba ,ja koristim slusalice bayer dynamic dt 770 i ako verujes nikakav drug monitoring nije mi potreban
Alekso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije