Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2007, 17:44   #31
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa MARCO puno puno ti hvala.Sad ču dalje da tražim i ovo što si napisao hiljadu puta ti hvala.Ja sam več tiskao taj digital sond ali mi uvjek napiše za save ili preklic pa sam mislio ako mora sam negdje da skoči.Pa nema sad da ne provalim jedino je sve drugčije za štelovanje od drugih klaviatura što sam ikad imao pa normalno sad mi je kao što kažeš svemirski brod.
Mogu odmah da ti kažem da bi mi vrlo bilo žao kad bih je sad morao dati dalje kao što sam se več uplašio zbog ove funkcije
da je ne bi bilo pa i majku ji njenu to mi se činilo nemogučim.
Ovo kratko vrijeme što je imam vrlo sam zadovoljan ovim prvim rezultatima koje sam več skopčao i našao a naročito sa zvukom
tako da mogu sad da vjerujem nekima što tvrde da yamahe stvarno dobro rade.Da se razumemo nemam ništa protiv nijedne druge klavijature naprotiv jer sam ih sam puno imao ali ova stvar stvarno izgleda da če biti ubitačna naravno kad se podesi ili ako je prije ne slupam a majku ji kad je više skopčam siguran sam da ču izvuči iz nje čak šta je nemoguče.
Prije sam se zajebavao i na novo stavljao OS i nisam znao da mogu svaki fajl posebno na disketu pa sam več zvao ljude ko ima prijenosni cd-rom jer sam mislio da moram sve zajedno staviti na cd a sad sam probao i ide svaki posebno na disketu.
Takve stvari kod korga nisu se dale napraviti i morao sam sve zajedno imati skupa na disketi i zato mi je sve drugčije i baš obrnuto razmišljam.Ustveri svaka klaviatura ima svoj način rada.
Marco sad si mi stvarno puno pomogao i ko što rekoh nek je složim nekako ču ti se več odužiti jer mi onaj dao pored ogromno nekih stvari pa čak programa za rad oko samplova za tu klaviaturu i kad ču to da posortiram poslat ču ti.

PS da li tamo posle boja ili njeno ime ili moraš da je zamenjuješ naprimjer kao pod broj ili slično?
Pozdrav svima
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 18:18   #32
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

USPJELO
Bog da je j..o sad mi to izgleda tako jednostavno da ne mogu da vjerujem očima 8O .
A ja cjelu noč do jutra tražio i ništa našao da mi skoro oči izgorjele pored
I ako mi Marco ne bi objasnio siguran sam da ne bi nikad to pronašao.
E pa ljudi sad se stvarno vidi koliko je koristan ovaj forum gdje može pomoči jedan drugome kao što se sad vidi u mome slučaju.Kažem vam skidao sam neka upustva i Njemačka i Engleska
a ni po jednima nisam mogao to da uradim mada mogu da kažem da skoro perfektno znam njemački jer sam neko vreme živio ondje ali u njima nije baš tako objašnjeno ko što je objasnio Marco nego negdje okolo.
Pa zato svaka čast onome ko je stvorio ovaj forum i svima njima koji sudjeluju na njemu.
Pozdrav svima na forumu isto tako i svima hvala.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2007, 03:14   #33
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco opet me počelo z.....ti ono sa basom i podešenjima ali sam kod njemaca pročitao jedan članak i provjerio i baš je tako bilo i sad sve radi super te kako treba.Naime onaj prije kad je stavljao OS nije posle uradio sve po redu.
Tamo sam pročitao kad naložiš os opet mora da ugasiš klaviaturu zatim držiš pritisnuto dugme Demo i onda je upališ.
Posle ponovo ugasiš držiš pritisnuto dugme Directt Acess i upališ je.Onda ona na ekranu ispiše sve fajlove koji su se ubacili sa OS i da li je sve uredu ustvari svi dobro učitani.Prije nego što sam opet naložio na novu OS ovu zadnju funkciju sam probao i nije sve pisalo OK i nisu stojale one zvijezde.Sad kad je upalim odmah mi radi i mijenja se bas u svim akordima,sadrži ono što sahranim i čak zvukovi swe čuju jako bolje jer su sad sa efektima a prije bili su nekako prazni.
Ti sigurno ovo znaš ali sam napisao ako slučajno neko nezna pa da se ne zajebava bez veze i traži kao ja pa nikako da nađem griješku mada preturio sve živo.
Nego sam hteo da pitam šta je sa onim več pripremljenim ritmovima kao koji su več tovarnički stavljeni i unaprijed pripremljeni kad ideš u MUSIC BASE tako mi rekao taj što mi prodao klaviaturu.
Interesira me da li su ti ritmovi i performance več bili tako naloženi na novoj klavijaturi ili ih ovaj sam naložio jer mi neki baš ne sliče skoro ničemu ili je ime neke pjesme a ritam je sasvim treči pa bih mogao tvrditi da to kod yamahe nisu tako napravili i ako nisam sam onda je več onaj nešto sjebao.Pa ako su bili tovarnički gdje se mogu dobiti originalni i kako da se opet nalože.
Zahvaljujem za objašnjenje več unaprijed te pozdrav svima
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, ili, pitanje, psr, roland, va7, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije