Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.09.2018, 01:07   #11
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

koi god da uzmes neces pogresiti,jer svi oni daju precizan cist topao zvuk.. ja sam ranije pricao i usao u raspravu sa mnogim kolegama od ovog foruma mnogi su me napali u vezi zvuka presonusa i soundcrafta gde sam ja izneo realan utisak koi mikser daje bolji ton ali sam bio docekan na macu jer je soundcraft bolji svakako.si impact daje veoma cist i precizan zvuk,moje uporedjenje je da je bolji i od midas m32 ali veoma veoma je bitno i pojacalo koje se veze uz mikser jer ono moze da pokvari ako nije dobro zvuk celog miksera.mogu ti reci evo proslo je skoro 5-6 godina kako snimam u studiju i sviram uzivo soundcraft m8, veruj mi uzivo nikad nisam dobio onaj ton koi daje sam mikser.uvek mi pojacalo ili zvucnici pokvare ton,ista prica je i sa predpojacalima za u studiju ali sam tu kupio neve portico 5017 i sad sam zadovoljan,dok za live jos uvek bitku bijem jer kvalitetno pojacalo nema ispod 2000e.srecno sto god da uzmes uzivaces performer je lepsi i na oko bar meni ali je skuplji za 1000e
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2018, 09:44   #12
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala na odgovoru...Ja znam da je SI soundcraft serija bolja od Presonusove studio live, u to sam se licno uverio, definitivno bolji zvuk kod soundcrafta, zato sam se i zalepio za njega Malo sam detaljnije cackao po netu i nasao da su ipak svi mixeri iz SI serije isto precesirani, tj. svi imaju iste efekte i iste preampe,a razlika je u nekim mogucnostima - recimo performer je kvalitetnije fizicki izradjen, ima kvalitetnije fadere, ima DMX kontrolu, ima scriblle strips, ima full parametriku po kanalu, moze ici do 80 kanala sa stage boxom, i sl, znaci sve u svemu neke stvari koje meni realno i nisu toliko bitne, mislim lepo bi bilo, imati eto malo tu kvalitetniju izradi, i scrablle strips, ali kao neko ko svira aranzer, nije da ne mogu bez tih stvari, a i performer kosta preko trecine skuplje, a opet konretne razlike u zvuku nema u odnosu na expressiona, tako da cu verovatno ipak ici sa expressionom Si1..Nije losa opcija ni Impact, ali ima samo sa 32 kanala, a realno meni ne treba tolika konzola, tako da mislim da ce expression biti prava mera to bi trebalo da bude to...E sad procitao sam i nekoliko negativnih iskustava po netu o njemu, kod nekim ljudi je "mrznuo" u radu , imao problem sa frimware pa je trebao update, pa se pitao ovaj koji sam nameracio, ako nije updatevoan gde to da uradim uopste u Srbistanu inace hvala za info, soundcraft je prava stvar pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2018, 15:57   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

upravo sam probao i testirao soundcraft expression - top mixer, bez greske, zvuk je vrhunski, stvarno sam odusevljen, tako cist, mekan, topao, pun, ma sprava je extra, ja sam na prvu i vise nego odusevljen...zenim Presonusa, definitivno jedino sto sam primetio u odnosu na presonusa, jeste da su preampi kod presonusa prilicno tisi nego kod soundcrafta...kod presonusa tek kad odvrnem gain do kraja pocne da susti kanal, a kod soundcrafta, se uvek cuje to sustanje prempa, nije jako izrazeno, ali ga ima definitivno vise nego kod presonusa..Ali s druge strane soundcraftovi preampi su milina, tako mekani, topli, sa mnogo vise detalja nego kod presonusa( u ovo sam jako tesko poverovao, ali tako je,cuo svojim suima), nisu ni najmanje tvrda i sirova, i naoadna u visokima kao presonus, znaci stvarno mixer bez greske, jako sam zadovoljan zvukom...nadam se da cu ga posedovati uskoro pozz svima
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2018, 20:19   #14
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alekso Pokaži Post
koi god da uzmes neces pogresiti,jer svi oni daju precizan cist topao zvuk.. ja sam ranije pricao i usao u raspravu sa mnogim kolegama od ovog foruma mnogi su me napali u vezi zvuka presonusa i soundcrafta gde sam ja izneo realan utisak koi mikser daje bolji ton ali sam bio docekan na macu jer je soundcraft bolji svakako.si impact daje veoma cist i precizan zvuk,moje uporedjenje je da je bolji i od midas m32 ali veoma veoma je bitno i pojacalo koje se veze uz mikser jer ono moze da pokvari ako nije dobro zvuk celog miksera.mogu ti reci evo proslo je skoro 5-6 godina kako snimam u studiju i sviram uzivo soundcraft m8, veruj mi uzivo nikad nisam dobio onaj ton koi daje sam mikser.uvek mi pojacalo ili zvucnici pokvare ton,ista prica je i sa predpojacalima za u studiju ali sam tu kupio neve portico 5017 i sad sam zadovoljan,dok za live jos uvek bitku bijem jer kvalitetno pojacalo nema ispod 2000e.srecno sto god da uzmes uzivaces performer je lepsi i na oko bar meni ali je skuplji za 1000e
Slazem se u potpunosti sa kolegom po pitanju pojačala a pogotovo struje.
Skoro svi digitalni mixeri su osjetljivi na struju,i primjetio sam a i ostali kolege iz benda,da čim je struja slabija tj.napon je manji od 230v, razglas a ni mixer ne rade kvalitetno,najviše se osjeti na efektima..
Inace Si Impact koristim oko godinu dana u gažerskom režimu(toplo,hladno,dim,prašina....) i to svirke svaki vikend po 3 dana i više i nikada nije iznevjerio.....

Za sada sve pohvale za taj mixer!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije