Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2005, 12:32   #1
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA50/60 vs G1000...molim savjet!

Pozdrav svima!

Naso sam Roland G1000 za 650 eura, s ipravnim ZIP-om! Takodjer imam Korg PA60 za istu cijenu (650 eura). Kao sto vidite, obe cijene su fine.
Sta mi preporucujete? Sviram inace narodnjake, slabo zabavnu, tako da su mi osim aranzera i boje vazne. Imam vec V50 pored toga, tako da se pitam koja kombinacija bi mi bila najbolja, znaci V50+G1000 ili V50+PA60.

Hvala
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2005, 19:48   #2
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

G-1000 bez razmisljanja!
Imao sam ranije i korga i30 i e-96.E-96 je imao bolji zvuk uzivo a g-1000 je puno bolji od e-96.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2005, 12:14   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Ketron, ne slažem se s tobom.
Ne zato što sam KORG-ovac, nego zato što sam imao prilike isprobati oba stroja. Rolandu je prednost samo "masniji" ritam i klavirske poluotežane tipke, no u globalu je Pa60 bolji synth, tj. više nudi. Em mu je HD kapacitet veći, mogučnost izmjene tvorničkih stylova, Triton boje, mogučnost ugradnje samplera, dual jukebox sekvencer. Pa60 je malo slabiji synth od Pa80 (nijansu), a koliko je Pa80 jači od G-1000 da ne pričam (pogotovo kad ubacim u ritam samplovani bubanj). Svaka čast G seriji ali zastarjela je. Sa Pa serijom od Rolanda je u klasi samo VA76.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2005, 20:21   #4
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard g1000 roland

Kolega ja bi ti preporucio rolanda g1000 jer imam ga veoma dugo ,i nemislim ga ni mjenjati nikako.
Sto se tice kombinacije za mene je najjaca roland g1000&korg triton le.
VELIKI POZDRAV
elvir je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2005, 21:32   #5
fantom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2005
Postovi: 15
Downloads: 324
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Tyros2 MotifES TritonLe
fantom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

majt G1000 je jos uvek tata za aranzere...
posedujem tu masinu vec 5 god i planiram da radim sa njim sve dok mu dusu ne ispustim....
a taj samplovan bubanj sto kreso spomijnje cuo sam i to ... i to ipak nije ni prici kad se recimo roland spoji sa nekim samplerom .... eno ti sedo na primer sto radi sa milom on je radio sa rolandm G1000 i akai sampler za bubnjeve je koristio .... mozda ga je dosad promenio ...
i taj samplovan bubanj da bi namestio PRAVO treba ni manje ni vise vec oko godinu dana stimanja pa mozda i vise da bas valja kad sviras ....
uzmi G1000 kasnije neki triton i nista ti vise ne treba
8)
__________________
pozdrav svima clanovima YU-MIDI.COM
fantom je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2005, 09:47   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege, eto vam i računice.
G-1000 cca. 700 Eur (najeftiniji a da je OK, tj da ne zahebava ZIP) + Triton LE = 850 Eur-a što iznosi 1.550 Eur-a.
Pa60 = 800 Eur-a (dobra ritam mašina, Tritonove boje tvornički u njemu)
Pa80 (jako dobro isprogramiran) = 1.300 Eur-a. A dobivam dobar ritam stroj sa samplerom, vokoderom i preko 400 user mjesta za stylove samo u SSD-u (Solid Stade Dicu, plus jako puno na HD-u i da ne pričam previše)
E, pa drago društvo ja sam 250 Eur-a u plusu, i imam isto što i vi s dvije klavijature ali tehnički puunnoo bolje.
Mani se G serije. Ona je svoje dala. Ako već voliš Rolanda, a nemaš para za G-70 uzmi neki od VA seriji. Nemaju sampler, ali opet je jaakko dobar stroj za te pare.
I da, na kraju bih samo reko, da je stvarno bolesno uspoređivati G-1000 s Pa serijom jer je razlika u tehnologiji cca. 10-tak godina. Isto ko da idem uspoređivati da li je bolji auto od prije 10 godina bez ABS-a i auto današnjice s ABS-om, ESB, CST i sl. gluposti. Druga je stvar, što tebi treba na gaži, tezgi, no ako ne želiš puno "pušiti" na cijeni savijetujem ti da ipak kupuješ klavijaturu mlađe dobi. Jer tehnika ide naprijed. Taman isprogramiraš aranžer po svom čejfu, a već izlazi od KORG-a ili Rolanda novi "zmaj". I kad svog starog ljubimca prodaješ dobivaš toliko mizerne pare da te sve srce boli jer ti žao truda i vremena što si potrošio na njega. A to nitko ne plaća. I ja sam se teško rastao od G-600 + Trinity-a, ali od kad mi je Pa80 u rukama, ma mila majka. Preporodio sam se. Uz njega imam još N364, ali i on mi je suvišan, jer s Pa80 i Dallapu mogu odradit svaku svirku bez imalo problema.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g1000molim, pa50 or 60, savjet


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije