Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2012, 00:23   #1
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard iphone 4s ili galaxy s3

planiram ovih dana kupiti tel. sta mislite sta je bolje?
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 00:51   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Obe sprave, manje-više, jednako dobro rade, tako da je više stvar ukusa.
Tehničkog poređenja radi, S3 dobar deo hardvera ima poprilično jači nego 4s, ali 4s i pored toga daleko bolje i stabilnije radi.
Ako ti je bitniji veći ekran i veća rezolucija, onda uzmi S3.
Ako ti je bitnija kvalitetnija slika ekrana, onda ti je bolji 4s, koji i pored manje rezolucije ima znatno oštriju i kvalitetniju sliku.
Ako ti je bitnije više različitog i kvalitetnog softvera, onda ti je bolji 4s.
Ako ti je bitnije više besplatnog, a opet legalnog softvera, onda ti je bolji izbor S3.
S3, kao i bilo koji Android, ima znatno bolju softversku podršku na ovim prostorima, tj. za njega ima poprilično više domaćeg softvera.
Na 4s će te baterija bolje služiti, a i navigacija mu je nešto brža i preciznija.
Iako je generalno 4s stabilniji, S3 ima znatno više novotarija, tako da je on bolji izbor ako su ti one bitne.
Većina je, naravno, kod nas potpuno neupotrebljiva, ali ima ih i koje su upotrebljive.
Bežično punjenje baterije, na primer.
Nije da je neophodno, ali je interesantno.
Iskreno, iako Samsung, ili kako ih ja zovem Šljamsung, telefone ne cenim ni malo, jer je kvalitet izrade i više nego katastrofalan, on bi ti možda bio ipak nešto bolji izbor, ako ne planiraš da u skorije vreme menjaš telefon.
Ipak je model znatno noviji i ima nekoliko novih tehnologija, koje mogu i kod nas u skorije vreme ući u upotrebu.
Ako ti je za te novotarije svejedno, ili planiraš da promeniš telefon u narednoh godinu-dve, ja bih onda možda pre uzeo 4s.

Za početak, pitanje je za šta sve planiraš da koristiš telefon?
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 00:51   #3
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zavisi od tvojih potreba i koju firmu vise preferiras... Pun je internet prepucavanja izmedju ova 2 modela,tako da ne znam sta bih te savetovao,moraces sam da se odlucis,realno ti niko ne moze pomoci,ti najbolje znas sta zelis. Ja mogu da ti kazem moje licno misljenje,a ono bi bilo da ja debelo ne podnosim Apple i njihovu politiku,volim android i naginjem u tom pravcu,cak bi pre uzeo bilo koji android nego apple,tako da ti ovim mojim misljenjem ja ne pomazem,sve je to subjektivni dozivljaj. Moj glas ide za S3,ako cemo da glasamo
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 00:58   #4
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa u principu volim da imam dobar tel.koristim normalno sve po malo net,igrice itd... po ovom tvom odgovoru vise me vuce 4s. e sad video sam da ima da se prodaje i sa jailbreakom,jel to znaci da mogu da se skidaju aplikacije i koje se placaju za dz? mada s3 me malo vuce zbog jaceg procesora.
Dodato:
do danas sam imao galaxy spica i5700 prodao sam ga bio je android i ok je bio ali nisam nikada probao iphone pa me sad nesto pecka da promenim da probam nesto drugacije,ali zent mi je da se ne z......

Promijenjeno od tayros2 (17.07.2012 u 01:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 01:31   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jači procesor na S3 nemoj da te zavarava, jer je sam Android jako loše optimizovan sistem, a pogotovo na Samsung telefonima.
To daleko bolje radi kod Sony-a ili HTC-a.

Jailbreak znači da možeš da ubacuješ aplikacije koje nije odobrio Apple.
Kod nas to uglavnom znači da može da se instalira piraterija.
Moja preporuka ti je da pronađeš nekoga ko ima iPhone pa probaš, pa onda odlučiš.

Android već poozbiljno sustiže iOS, obzirom da ima sve jači hardver ispod sebe.
Njegovi nedostaci sa lošom optimizacijom i renderingom grafike se sve manje primećuju, jer je hardver sve bolji.
Kod nas je znatno popularniji tako da, kao što već rekoh, ima mnogo više domaćih aplikacija za njega.

Sa druge strane, za iPhone postoji mnogo više kvalitetnih aplikacija.
Ako su ti igrice bitne, njih ima mnogo više i mnogo boljih za iPhone.
Oni koji vole da moduju telefon uz Jailbreak imaju znatno veće mogućnosti nego na Android telefonima.
Za net meni bolje leži iOS.

Kao što već rekoh, najbolje bi bilo da probaš malo neki iPhone, na sat-dva, a Android si već imao, pa da vidiš šta ti leži.
Ovde su baš mizerne razlike u pitanju, tako da je samo pitanje šta tebi više odgovara.

Lično bih pre uzeo S3, da planiram da imam telefon nešto duže.
Da znam da ću ga zameniti za godinu dana ili tako nekako, onda 4S.

I, da...
Ono što nekima može biti bitno.
Za 4S u Srbiji nema garancije, uglavnom, a servisi koji servisiraju iPhone su uglavnom jako loši i nemaju originalne delove, već uglavnom poprilično nekvalitetnije kineske delove.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 01:46   #6
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovi sto prodaju nove iphone daju garanciju 12 meseci sad ne znam??
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 03:20   #7
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To već zavisi koliko imaš sreće na koga naletiš.
Kod nas se iPhone zvanično ne uvozi, niti i jedna firma kod nas ima mogućnost da bude legalni uvoznik.
Kako oni to knjiže samo oni znaju, ali iPhone u Srbiju svakako ne može da se uveze legalno, bar ne za prodaju.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 09:48   #8
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

4s je daleko fluidniji smartphone od ostalih. Prilikom jailbreaka na iphone-u imamo neograničene mogućnosti. Sa druge strane novi S3 je stvarno ko neki blok, ne stane mi na dlan
Ali ako je problem sa servisom i ako nema garancije, onda nebi nikako uzimao Apple uređaj.
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 09:59   #9
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

iPhone ljudi definitivno ili obožavaju ili ne podnose, nema sredine Ja bih se u ovoj "dilemi" ipak odlučio za s3, hardverski je neuporedivo bolji (iako se to za sada ne oseća u radu, ali za koji mesec kada se pojave prvi kvalitetni AOSP romovi...) ekran veći za više od 1' u HD rezoluciji, duplo više RAM, 4x brži procesor, neuporedivo bolja kamera, slot za micro SD... A još neke bitne stvari koje vuku na Android su: podrška za Adobe Flash, Google Sync, Mass storage, prilagodljivost samog sistema (i vizuelna i funkcionalna) željama korisnika...
Mnogi kude Samsung zbog kvaliteta izrade, mada ja kao korisnik i ne vidim neki razlog za to. Imam Galaxy S2 već godinu dana i nemam apsolutno ni jednu ogrebotinu na njemu, iako ga nikada u futrolu nisam stavio, za razliku od HTC-a koji je više vremena proveo u servisu nego kod mene.
Apple tek treba da odgovori novim modelom na ove iz Google tabora, 4s tu nema čime da se brani, osim cenom
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 20:38   #10
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neke od tih stvari samo Google predstavlja kao prednost, ali zapravo i iPhone sve to ima.
Ima čak i Microsoft za Windows Phone 7, koji je daleko ozbiljnija i stabilnija platforma od Androida.
Njegov problem je što se kasno pojavio, pa mu je mali community, ali to je već druga priča.

Elem:
Adobe Flash - Tehnologija koja umire čak i na Androidu jer je Adobe najavio obustavljanje daljeg razvoja flash-a za mobilne platforme uključujući Android.
Google Sync - Apple ima iCloug sa daleko više mogućnosti.
Mass storage - Na Androidu 4 se sve ređe sreće, a i na starim Androidima to i nije pravi Mass Storage, tako da ne radi baš najbolje u saradnji sa računarima koji nisu na Windows platformi
prilagodljivost samog sistema (i vizuelna i funkcionalna) željama korisnika - Daleko je veća na Jailbreakovanom iPhone-u nego na rootovanom Androidu.

Čak i kada se pojave bolji romovi, neće biti prednosti tome što je jači procesor i veća memorija, jer je Android jednostavno loša platforma.
Ono što su prednosti su neke druge tehnologije koje nemaju ni najmanje veze sa samim Androidom.

Kao što rekoh, i ja bih možda pre uzeo S3, ako znam da telefon neću menjati bar tri godine, ali to su sasvim drugi razlozi od tih koje si naveo.
Navodiš sasvim pogrešne stvari koje čak idu i protiv S3, a ne u njegovu korist.
Većina su samo marketinški trikovi i stvari tipa:"Svaki ciga svoga konja hvali", a ne realni razlozi zbog kojih je S3 bolji.
U većini tih slučajeva ga iPhone 4S šije samo tako.

Što se tiče kvaliteta HTC-a, ili nisi imao sreće ili si imao telefon nekoliko klasa ispod S2.
Ako uzmeš HTC u klasi sa S2, HTC telefoni su daleko kvalitetniji.
Sony i da ne pominjemo.

4S nema hardverske mogućnosti koje imaju noviji Android bazirani telefoni, ali svakako daleko bolje koristi mogučnosti koje ima.

Problem je što ljudi iPhone gledaju više kao izvikanu spravu, a tome doprinosti njegova ogromna cena, ali je činjenica da je daleko kvalitetniji od većine konkurenata.

Greška je misliti da Apple treba da odgovara.
Apple je taj koji potavlja granice koje drugi stižu.
Problem sa tim je što oni ne jure ka boljoj spravi već ka većoj zaradi, i to je ono što Vex kaže.
Ni meni se ne dopada njihova poslovna politika, jer ne štiti kupca nego njih same, ali to je i kao večita priča koju ovde vodimo o Rolandu i Yamahi.
Kvalitetniji od Korga, ali ne nude nam dovoljno za to koliko koštaju.
To je ista priča koju imamo sa iOS, Android i Windows baziranim telefonima.
Zato i kažem da se ovde odabir svodi na ukus i potrebe.
iPhone 4S može i tek kako da se meri sa najnovijim Android baziranim telefonima, jer uprkos tome što novi Android bazirani telefoni imaju mnogo novih tehnologija koje iPhone nema, iPhone mnogo bolje vlada sa nekim starim.

Tako da, priča na drži vodu.
Potpuno su druge prednosti Galaxy S3 u odnosu na iPhone 4S u ovom slučaju.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije