Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2020, 14:48   #181
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Ko kaže da ne mogu da nas legitimišu...na zahtev uvek mogu da zovu policiju...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Naravno da mogu da pozovu policiju kojoj MORAS da das licne isprave ALI policajac po zakonu NEMA pravo da tvoje licne podatke ustupi trecem licu u ovom slucaju tom inspektoru jer tada mozes policajcu da ti napises krivicnu [ne prekrsajnu] prijavu i to mu treba napomenuti pa nek se zamisli. Jedino ako pandur nema napismeno da radi asistenciju [kao npr sto radi komunalna asistenciju inspektorima po pijacama].
Tako kaze zakon bato moj a vi zentujte i od inspektora i od policije. Gazda jedino moze tu da nayebe i na njemu je jedino da Vas pusti da radite kod njega ili ne
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 14:56   #182
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa kad gazda to ne bi peglao da ne nadrlja već kad.bi pustio da dođe do suda misliš da ne bi mogli utvrditi tvoj identitet ? Inspektora i ne zanima ni ko si ni šta si...ima objekat koji zna kako se zove i to mu je dovoljno...a da može da ide dalje sigurno da može...može da uputi zapisnik poreskoj inspekciji koja će kad predmet dođe na red lako utvrditi da je neko radio na crno...sve to izgleda smešno dok ne krene procedura...kad krene zvanično prijavom i ako taj inspektor to zapravo pusti dalje od svoje institucije onda niko drugi ne može to da obriše nego predmet mora da se završi....nek radi ko kako želi ali mislim da to može do onog trenutka kad ti inspekcija bane...posle toga sve je njihova dobra volja i koliko budu hteli da ti prave problem a ovlašćenja imaju...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 15:02   #183
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ti rekao sta ti kao muzicar i kakva su tvoja prava i obaveze a gazda ko gazda nek razmislja sta mu je ciniti.

I na njemu je da te pusti ili ne pusti da radis u njegovom lokalu pa zato ne brkaj babe i zabe
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 15:14   #184
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže to što ti pričaš je kao kad voziš kola i ne razmišljaš o tome što ti žena pored tebe sedi bez vezanog pojasa....

Uglavnom nek radi ko kako hoće i misli da treba...

Ima po netu sve da se pročita...i zakoni i podzakonska akta...i o kolektivnim ugovorima i o svemu pa ko hoće da se informiše nek lista... opet kažem svako može naći telefon udruženja ovog il onog ili se uputiti preko nnih na nekog drugog pa se raspitati kako to funkcioniše...

Ja za mene znam kako radim i glava me ne boli. Sa druge strane ko drugačije nije osiguran ovo mu je prilika da se osigura...naravno svi imamo svoje razloge za i protiv ali ja bih, opet ponavljam, lelo nazvao neko udruženje ili golubovićevo ili bajićevo ili redom ako treba dok se ne dođe do nekog ko će to lepo da objasni onom koga zanima.

Srećan rad svima i nadam se skorom oporavku naše "tezgaroške" branše

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 15:21   #185
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post

Ja za mene znam kako radim i glava me ne boli. Sa druge strane ko drugačije nije osiguran ovo mu je prilika da se osigura...naravno svi imamo svoje razloge za i protiv ali ja bih, opet ponavljam, lelo nazvao neko udruženje ili golubovićevo ili bajićevo ili redom ako treba dok se ne dođe do nekog ko će to lepo da objasni onom koga zanima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Vazno je da tebe glava ne boli i to je i najvaznije a ako zoves bilo koga iz bilo kod udruzenja oni ti ovo sto sam ja rekao nece reci jer im je cilj da ti uzmu pare za papir koji se zove licenca a istina je samo jedna i ova koju sam ti napisao.
Sad ako imas para za rasipanje kupi dve-tri licence za svaki slucaj
Da te [kako kazes] ne boli glava

Promijenjeno od cleaner (18.03.2020 u 15:24 sati)
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 15:41   #186
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve bi to bilo lepo da ti i ja pričamo negde u kafani ali ne možeš dovoditi kolege sa ovog foruma u zabludu. Možda je to tvoje iskustvo jer živiš u nekoj drugačijoj sredini nego ja ili neko drugi ali je to sve lepo uređeno zakonom i ti to ne možeš da izbegneš ako ti inspekcija dođe imao ja pet licenci ili ni jednu. Ja kažem za sebe kako je i većina muzičara koje poznajem i koji sviraju ima te "licence". Sad ako ti misliš da si ti pametan a mi glupi onda lepo ostavi broj ljudima ovde na forumu ako urade sve to što si rekao i ako upadnu u problem da mogu da te kontaktiraju da im bolje objasniš kako da se izvuku iz problema koji su sebi napravili.

Kako god. Ja ne mislim za sebe da sam glup i naivan a mislim ni da more mojih kolega i prijatelja muzičara sa licencom, potvrdom ili uverenjem nisu isto tako ni glupi ni neobrazovani ni naivni.

U svakom slučaju ako nekog ko se direktno bavi time ima ovde na forumu bilo bi dobro da se uključi i da stavimo tačku na ovu temu jer sutra kad neko popase problem neće mu baš puno vredeti što je čitao savete sa foruma.

Jedan od dokumenata koji treba pročitati je i "POSEBAN KOLEKTIVNI UGOVOR ZA RADNO ANGAŽOVANJE ESTRADNO MUZIČKIH UMETNIKA I IZVOĐAČA U UGOSTITELJSTVU"



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:00   #187
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post

Kako god. Ja ne mislim za sebe da sam glup i naivan a mislim ni da more mojih kolega i prijatelja muzičara sa licencom, potvrdom ili uverenjem nisu isto tako ni glupi ni neobrazovani ni naivni.





Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Svako za sebe misli da je najpametniji pa i kolege koje godinama placaju licence, pa i mi koji ne placamo pa eto nista.
Jel si cuo da je neko nekada bio kaznjen jer nema licencu ?
Ja nisam ali voleo bih da cujem pa mi reci ali nemoj ono tipa " e sad pocinje ozbiljno, sad ces da vidis" jer te price slusam godinama.

A i imam neki glup osecaj da radis za neki sindikat i da ti je u cilju da sto vise kolega nagovoris da kupe licence
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:10   #188
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da...logičan sled zaključivanja...na tvoju žalost ili sreću ne radim ni zakog osim za sebe bar što se oblasti muzike tiče...a ja niti koga vrbujem da kupi niti ubeđujem...jedinu raspravu imam na žalost sa tobom jer mi deluje da si mnogo pametniji od nas ostalih običnih smrtnika koji godinama plaćamo te papire opšte poznate kao licenca pa se osećam dužnim da se uključim u raspravu kad neko ljude savetuje da rade protiv onog što je uređeno zakonom. Ako misliš da si u pravu onda lepo svima to objasni ovde na forumu pa da ni mi glupi više ne plaćamo bezveze te papire.

Kad bolje razmislim prosto mi neverovatno da neko godinama svira i da mu nikad nije došla inspekcija pa pomišljam da ustvari imaš i ti licencu samo ovde pališ nas ostale ili sviraš u lokalima u koje inspekcija ne zalazi...





Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:14   #189
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I jedan i drugi ste u pravu. Da nemaju prava inspektori da nam treze nemaju, to je stvar volje muzicara da li ce da pokazu ili ne. Odmah kod gazde za sklopljen ugovor. Drugo, bez licenci u ozbiljnom restoranu ne mozes da radis. Oni jednostavno ne zele da se igraju sa ogromnim kaznama, niti njih zanima da li je ok sto sindikati rade nama muzicarima. Ne mesaju se, kao sto ni nas ne zanima nesto oko njihove branse. Ja da nisam imao tu licencu proteklih godina, mogao sam samo da rasprodan klavijature.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:18   #190
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa na žalost ne možemo protiv zakona...u onom kolektivnom ugovoru koji sam spominjao lepo je definisan i ugovor a i piše da izvođači moraju imati uverenja ili potvrde...inspektori mogu ili ne mogu da te legitimišu totalno je ne bitno jer moraš imati papir da bi potisao ugovor i kad dođe inspektor gazda mora da mu pokaže ugovor i kopije licenci muzičara...tako da nije bitno dal može ili ne može da te kontroliše...ajd da ne ulazimo u to...ali ako hoćeš da ti je mirna glava lepo uzmeš papir i siguran si...do tad cekaj svaku svirku dal će biti ili neće problem...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije