Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2016, 15:22   #1
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Gem Genesys edit ritma problem?

Ubacio sam neke ritmove u genesys, i sad kad recimo editujem amadeus rumbu, midi trake kao da su zakljucane na odredjene instrumente. Ako je na bas gitari povuko neki organ, ja postavim finger bass, ali cim zavrsi midi traku i krene loop ispocetka, opet vrati na organ, i tako za sve instrumente. Mislim da je neka fora sa program change, ali ne znambkako da iskljucim tu zajebanciju. Ako neko zna neka napise, bio bih jako zahvalan!
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2016, 17:04   #2
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je u pitanju kao sto si rekao program change komanda,koju bi trebalo izbrisati i onda staviti instrument koji odgovara i tako za svaku traku i svaku varijaciju i posle toga snimiti ritam.To se radi u MICRO EDIT funkciji.Pogledacu veceras u klavijaturi tacno kako se radi ako se ne snadjes do tada.Pozdrav.
zona je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2016, 18:29   #3
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokusavam bas tu, i microscope funkciji u editu ritma, ali se ne snalazim. Mada muci me jos jedna stvar, plasi me da ne baguje OS...kad probam da sacuvam bilo koji ritam u user, nema niceg, prazno mesto u useru... Odem u store/style preset/user 1234, odaberem mesto i pritisnem enter, nista se ne desava...pogledam u user, prazno mesto. Znas li mozda u cemu je problem posto imas genesys?
Dodato:
I jos nesto... Za fabricke ritmove mi uopste ne dozvoljava micro edit, tj. microscope meni... Samo mi daje copy i nista drugo. Za one koje ubacim moze. Mozda treba da se ubaci u user prvo?

Promijenjeno od hadzidinic (07.09.2016 u 18:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2016, 19:12   #4
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa hajde redom.Fabricke ritmove ne mozes da editujes u microscop funkciji,vec prvo moras da ih kopiras u neku USER banku(zato je kada odaberes fabricki ritam i udjes u microscope mode i dostupna samo funkcija COPY).Ritmove u USER moras prvo da ucitas(sa HD,CD.Flopija) opcijom LOAD,znaci ides DISC pa sa leve strane biras odakle ih citas(npr.sa HD),pa strelicom nadjes folder sa ritmovima,pa mozes strelicom levo da obelezis da li ces da ucitas ceo folder sa ritmovima,ili ako 2 puta pritisnes strelicu levo onda ti izbaci spisak ritmova i onda mozes da ucitavas jedan po jedan ritam u klavijaturu.Nadjes ritam koji zelis(strelicama gore-dole),pa pritisnes LOAD(dugme F1,tj.prvo sa desne strane ekrana).Sada te pita da li zelis da ucitas ritam,pritisnes ENTER,sada strelicama gore-dole nadjes user mesto na koje zelis da ucitas ritam,pa ponovo F1 ili ENTER.Sada je ritam ucitan i sada mozes da krenes u editovanje.Ritam koji editujes,pusti prvo da svira i ukljuci ST.PLAY u STYLE TOOLS.
Dodato:
Sada nadji ritam koji hoces da editujes,pritisni ESCAPE da se vratis na pocetni ekran,pa ako hoces da menjas npr.bas gitaru,pritisni F1 ili F2(PARTS),i otvorice ti aranzerski deo,sa leve strane tasterom obe obelezi traku sa bas gitarom,pritisni taster EDIT,strelicom se spusti do opcije MICROSCOPE,onda ti izbaci sve sto ima u toj traci,strelicom(gore-dole obelezi sta hoces da brises(program change)i pritisnes taster F6 sa desne strane(DELETE)i program change je izbrisan,sada ubaci neku drugu bas gitaru.S tim da to moras da uradis za svaku VAR,INTRO,ENDING,FILL,ides na opciju F1(SelectRiff) i tu strelicama i tockicem biras sta zelis.I nakon toga snimas promene kao sto si i probao(STORE,STYLE PRESETS,i biras u koji USER i na koje mesto zelis da snimis ritam).
Dodato:
Pogresio sam,kada ucitavas ritmove i biras da li ces da ucitas ceo folder sa ritmovima ili pojedinacno ritmove ide strelica desno a ne levo.Poz.

Promijenjeno od zona (07.09.2016 u 19:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zona je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2016, 20:51   #5
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega mnogo na pomoci! Ovo oko loadovanja ritmova sam znao, ali ovo oko editovanja nisam. Imam ga relativno kratko, ali sprava je cudo...
E, da.. Kako da sacuvam svoj set? Znaci napakujem sta hocu i sacuvam ga kao folder SET.ALL i posle da mogu celog da ga loadujem?
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije