Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija Sve o mobilnim telefonima i njihovoj propratnoj tehnologiji

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.10.2014, 14:45   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koji telefon ima najizdrzljiviju bateriju

Pozdrav kolege, evo da objasnim sta me zanima. Imam trenutno sony xperia z i Telefon je ok, ali posle oko 6 meseci koriscenja spao sam na to da moram maltene 2X dnevno puniti bateriju , sa nekim prosecnim koriscenjem telefona, sto me uzasno nervira. Hteo bih preci na neki Telefon nebitno koji os i Koje su mu karakteristike, samo da mu baterija moze izdrzati bar 2-3 dana sa normalnim koriscenjem. Pretpostavljam da takav Android ne postoji,a ne znam kakva je situacija sa winodws telefonima. Za iPhone sam cuo takodje da se ne mogu pohvaliti baterijom... Ako neko ima neka licna iskustva neka napise ovde pa da napravim neki izbor. Zapalo mi je oko za galaxy s5 prvenstveno zbog kamere, a i ona Nokia Lumia 930 mi ne izgleda lose... ali ne bih da se zalecem ako im je baterija losa, pa zato molim ako neko ima licnih iskustava da mi napise. Ili da batalim sve i nadjem neki dobro ocuvani model onih starih dobrih telefona i spasim zivce. Onaj ericsson t28 mi je decacka neispunjena zelja i uzeo bih ga sada bez ikakvog dvoumljenja samo kaad bi nasao dobro ocuvan model.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 16:59   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imao slican problem i pre ravno godinu dana uzeo samsung primo. Smesno pored danasnjih telefona, ali meni bolje od telefona ne treba. Ima kameru od 5 mp, mp3 radi jako lepo, ima internet i to je to. Kuckam poruke i pricam. Baterija traje oko 6-7 dana. Ako bas koristim muziku i slicno oko 3 dana. Super telefoncic za mene. I jako je jeftin. Iskreno ja sam ga dobio za 1 dinar, ali nije skup ni ovako.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 19:46   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U tom, da kazemo najvisem rangu telefona, trenutno Sony Xperia Z3 kao best buy telefon ti ima ubedljivo najjacu bateriju, jer je Sony poznat po odlicnoj optimizaciji i sistema i baterije, pogotovo na flagship modelima, tako da ti je trenutno Z3 Best buy telefona u svakom pogledu, pa i sto se tice baterije, ko ima pare, naravno

Evo jednog teksta i testa:

"Za potrebe testiranja Phone Arena ekipa kreirala je posebnu skriptu pomoću koje su simulirali svakodnevnu uporabu smartphona, te su nakon provedenog testiranja došli do zaključka kako najbolju bateriju trenutno ima Sony Xperia Z3. Autonomija baterije kod ovog modela iznosi impresivnih 9 sati i 29 minuta, što je prema Phone Areni najduže vrijeme ikada.

Drugo najbolje vrijeme postigao je Huawei Ascend Mate 7 koji bez punjača može izdržati nešto lošijih 9 sati i 3 minute.Time je ekipa uspjela dokazati da veći kapacitet baterije ne znači nužno i dulju autonomiju. Naime Sony Xperia Z3 ima bateriju kapaciteta 3100 mAh, dok drugoplasirani Huawei Ascend Mate 7 raspolaže s dodatnih 1000 mAh što u konačnici čini kapacitet od 4100 mAh.

Treće mjesto ponovno pripada Sonyju s modelom Xperia Z2 (8 sati i 10 minuta), dok se na četvrto mjesto smjestio Samsung s Galaxy S5 smartphonom (7 sati i 38 minuta). Peto mjesto je pripalo HTC-u čiji se One (M8) smartphone ugasio nakon 7 sati i 12 minuta testiranja."

Ostali tekst da ne bi ovde ostavljao linkove mozete pronaci na Google-u

Z3 sam naveo, zato sto si rekao da ti je interesantan S5, znaci ipak je u opticaju neki flagship model u tom rangu i sa tim specifikacijama, zato sam i napisao Z3, a u tom rangu telefona S5, Z3, G3, M8, najbolju bateriju ti ima Z3 ubedljivo, svi ovi su dosta nize dole, i po bateriji i po otpimizaciji. Recimo drugar na Xperia Z ima slobodan RAM gotovo uvek oko 1GB ili vise sa ukupnim RAM-om od 2GB, dok recimo drugi drugar na G3 sa 3GB RAM-a ima slobodno malo jace od 1GB RAM-a, a razlika izmedju ta 2 telefona je celih 1GB RAM-a, tako da se onda vidi kakva je to optimizacija i u korist koga, a da ne pricam 3GB RAM-a od Z3 vs 3GB G3 kakva je onda razlika, kada i sa pocetnim modelom je maltene ekvivalentan

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 19:47   #4
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehehe , imam i ja isti takav tel , ma kad napunis bateriju , zaboravis kad si je napunio , jedini problem je da mi se dok je u dzepu . prilikom saginjanja ili slicno sam ukljuci , iako je bio zakljucan . Cuo sam da moze da se to zakljucavanje postavi sa par projeva ili slova , pa se onda ne otkljucava u dzepu , pederusi , ,,, itd . T neznam kako da aktiviram , ako neko zna neka mi ovde napise .... pozz
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2014, 22:43   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa udji u podesavanja, zakljucavanje ekrana, bezbednost ekrana i pod delom zakljucavanje ekrana umesto prevlacenje kako ti stoji sad izaberi neki drugi vid zakljucavanja od ponudjenih mogucnosti i resavas problem

Pozdrav
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
gagan (15.10.2014)
Star 15.10.2014, 08:15   #6
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

S4 ako pazis moze i dva dana da izdrzi a uz neznam koje mucenje od jutra do mraka drzi bez problema.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 13:16   #7
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U principu zbog svih tih dodataka koje novi telefoni imaju nema šanse da ti traju duže od dan ili eventualno dva, pod uslovom da koristiš telefon i za razgovor i za net, gps i sl....

Moj ti je savet da kupiš telefon koji ti se sviđa i da kupiš jedan bolji auto punjač koji će imati 2A i kući da kupiš jedan punjač isto 2A ako sa telefonom dobiješ slabiji punjač....moj samsung s3 se sa takvim punjačima vrlo brzo dopuni za 30 - 40 posto...bukvalno za 10-15 minuta...i miran sam pola dana...

Razmisli na tu temu....

Pozdrav.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
splendid je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2014, 18:11   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mali off topic ali me zanima konkretno Samsung S4 za snimanje video zapisa... a po najviše audio. Procitao sam u postovima sto se tice jednog okaceog snimka klavijaturiste da samsung ima opciju da automatski reguliše gain, i da nema tkzv probijanja zvuka ( S3 ...pa na dalje). Zanima me da li iste opcije ima Samsung S4 Mini sto se tice zvuka u video zapisu..... SAmsung S3 ili S4 mini? I naravno koliko drzi baterija kod oba modela?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2016, 20:18   #9
mimmi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.10.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mimmi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Xiaomi Mi Max ima odlicnu bateriju za svoju velicinu
https://www.topmobilni.rs/testovi/xiaomi-mi-max-test
mimmi je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2016, 21:37   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas postoje powerbank-ovi..... od jednog do 4 punjenja telefona.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije