Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2012, 12:48   #31
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada ugasim klavijaturu vidi se tacno da stoji ta mrlja koja ccini mi se iz dana u dan je sve veca ali i kad upalim klavijaturu vidi se ispod te mrlje da ekran i da sve funkcionise kako treba kao da je mrlja na nekom ekranu povise pravog ekrana sto bi u tom slucaju znacilo da je mozda ta folija odlepljena .Da li moze ta folija da se ukloni ili da se ponovo zalepi i kako bi to funkcionisalo za sta sluzi uopste ta folija ?
Pozzzz...
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 20:16   #32
erko0703
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2011
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
erko0703 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja imam tu mrlju jedno dvije godine na pa 800 ali idalje radi kao sat nese sikirati
erko0703 je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 17:47   #33
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma nesikiram se nego mi smeta povecava se i nevidim dobro iza sta pise koja je boja ili stayle ako je do folije a ona moze da se relativno lako zalepi ili skroz ukloni onda bi to pokusao da odradim ,,,, Pozzz
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 21:46   #34
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slušaj kad skupiš pare da zameniš displej jer ćeš to kad tad morati da uradiš, probaj prvo kod nekog da otvorite taj tvoj, i da sve lepo očistite ali samo kod nekog dobrog majstora za elektroniku, da vidi može li šta da se spasi...... i ako uspeš spasio si novac, ako ne u svakom slučaju ćeš da ga zameniš ako se širi kao što kažeš. Ali nikako da eksperimentišeš sam ako nisi radio takve stvari. Mada ako je fizički nagnječeno to mesto gde je mrlja male su šanse da može to da radi, ali ipak probaj pre nego što ga zameniš nema šta da pokvariš više od toga.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 22:52   #35
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Drug upitaj se isplatili se kupovati display koji košta 1/4 cjene same klaviature...Džaba ćeš baciti pare...Da si bliže to bi ti ja sredio za džabe pošto uopšte nije komplikovano ukoliko ti je problem na foliji...Ali ja se bojim to što ti imaš da nisu mžda MRTVI PXLI...Onda bi imo malo veći problem,jer kad počnu piksli crkavati,pitanje vremena kad će ti ekran da rikne...Sad nisam ti reko 100% da su to mrtvi pixli ali zna biti i da jest...Zato kad ugasiš klaviaturu pogledaj imali ta mrlja još gore na ekranu (kad nema napona)...Ako ima onda nema veze sa pixlima a ako je nema onda znaš šta ti je...Pixli se mogu "popraviti" sa temljitin "masiranjem" ekrana imaš upustva na internetu...Tako da sve ovo uzimaj za rezervu da nebi poslije bilo još gorih problema.Pozdrav!
mrtvi pikseli nemaju veze sa crkavanjem display-a,to ti je kao televizor sa mrtvim pikselima mozes ga gledati 10 godina,ja na roland G600 imam takvu mrlju vec 6 godina i nema nikakvih problema,nit se siri nit se smanjuje,nosio sam kod jednog vrlo dobrom majstoru za klavijature i reko mi je da se to ne popravlja al moze da radi do beskonacnosti
rocco je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 23:44   #36
ado_rado
Početnik forumacije!
 
ado_rado's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.02.2012
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
ado_rado ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imao slican problem na pax1 i to ovako je bilo!
Sviram svadbu i negdje oko 5 sati po podne nestaje stuje u toku svirke ja i dalje levat ne iskljucujem klavijaturu nego stoji kako stoji nakon negdje odprilike 20minuta dolazi struja i automatski se pali klavijatura i dolazi mi ta fleka na displeju u samoj sredini odrilike velicina malog nokta u prsta!
Tako sam je i prodao a svirao sam na njoj jos 2godine!
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
ado_rado je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 02:46   #37
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Da li si ti svestan svoje nesvesti? (ne zamerite što sam citirao post do moga, ali ovo ide u potpis

a što se tiče rada u uslovima gde je takva struja a mi imamo skupe instrumente, nije skupa investicija korektor napona.... baš zbog takvih situacija. Ne treba neki preterano jak nek ide samo klavijatura preko njega, možete proći i sa manje od 50e. A traji za vjek i vjekova. A može i ups za kraće nestanke struje ako vam klavijatura dugo učitava.

A možete i da ne kupite ništa od toga kako bi serviseri zaradili lebac

odoh mnogo offtopic, neka kolega razmisli o mom prethodnom postu.... ja bi iz radoznalosti da sam u tvojoj situaciji probao da otvorim displej s nekim serviserom.....

Promijenjeno od nikadvisekorg (04.03.2012 u 02:48 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 13:24   #38
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Blago nama svi smo i advokati i elektricari i farmeri i pekari i muzicari u sve zivo se razumemo. Prema tome balkan bi trebao biti vodeca sila u svetu pored nas toliko pametnih...

Sto se tice mrlje nisam imao slican problem ali mislim da moze da se resi bez menjanja displeja,pretpostavljam od prilike sta bi moglo da bude,ukoliko sigurno nije od udarca, ali da bi to potvrdio morao bi da rastavim displej.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 17:07   #39
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Napon struje e majko moja mila...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 23:50   #40
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja neznam koliko zona ima display al ovo kod mene izgleda kao da nije na display nego iznad njega sto znaci da se izpod te mrlje vidi dispalay koji je ok i kada se ugaasi klavijatura ako se izmaknemo sa strane vidimo tamniju mrlju odo ostallog displaya sto znaci logicki ako mislimo da su pixeli nebi se vidilo i kad je ugasena klavijatura ili gresim pozzz...
Amelo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije