Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.04.2017, 22:15   #31
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Kolege Casper i Alen su te vec savjetovali da ako vec postoji mogucnost da vratis synt. To ti predlazem i ja a vjerojatno ce se jos i druge kolege javiti sa istim.Od dopisivanja sa menadzerima nema pomoci.
Slažem se sa svima Vama @ffb

Tako će i da bude, pošto je sve ovo skupa - krajnje neozbiljna stvar i situacija!!!
Potpuno Si u pravu i za menadzere ČUVENE firme

Promijenjeno od DraganV (28.04.2017 u 22:17 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 00:37   #32
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

I manual je isti, osim naslovne strane gdje piše firma i zaziv instrumenta.
Predpostavimo da je onda i software isti .... bez obzira što se ovaj za Mendeli zove Pootute.

Ajde ti lijepo skini upute i ovaj software s Mendeli stranice, pa lijepo kreni s radom.
Evo prvih rezultata:

1. Pootute odmah se povezao sa KP110 i odmah je na displeju izašlo PCLink... Kao što je trebalo i sa PCSUITE-om,

2. Na fotografiji je prikazan izgled i meni

3. Za dalju obradu stilova učitava samo .sty(STY file) i .mid(MIDI file)

4. .sty za Korga i Yamahu (Normalno) - uopšte ne prepoznaje

5. Za MIDI, sa PA Style to Midi - iz nekog Korgovog seta za PA80, izvukao sam jedan style, a zatim i jednu MIDI sequencu, međutim - isto, ne prepoznaje!

Pa da pitam za dalje, neki savet - koji bi to .sty format bio ili - odakle je najbolje krenuti sa MIDIjem ?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Aa.jpg (97,0 KB, 70x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od DraganV (29.04.2017 u 00:41 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 00:53   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično, znači to je isti software kao i kod Medeli.
Ne treba niti očekivati da će tvoja klavijatura prepoznati ritmove iz Korga ili Yamahe. To što imaju istu extenziju STY, ništa ne znači. Uostalom, niti između Korga i Yamahe ne postoji kompatibilnost jer se radi o sasvim drugačijoj strukturi styla.

Pogledao sam manual ali nigdje ne pronalazim kako uopće editirati ritam, kako s njim baratati i prenijeti recimo tvornički u ovu memoriju.
Ipak, morao bi moći ubaciti MIDI u klaviajturu. Teško mi je nagađati kada nemam instrument pred sobom, a ovaj manual je baš šturo opisan.
Malo pogledaj menu u klaviajturi bolje, možda ipak postoje neke opcije koje nisu opisane u uputstvu.

Sada vidim na slici da postoji Help ovog programčića. Daj pogledaj što u njemu piše. Nadam se samo da u njemu nije samo naziv programa i njegova verzija.

Promijenjeno od casper (29.04.2017 u 00:55 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (29.04.2017)
Star 29.04.2017, 01:52   #34
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo sam pogledao help i u njemu pishe samo kako konektirati klavu sa pc!

U ovom programu je to sto je na slici - mizerna stvar!
Za edit stilova trazi prvo da mu se ucita. sty ili. midi, pa ako TO prepozna, onda dozvoljava josh dva next koraka, ali ja sam tu stao i ne mogu da vidim sta dalje ima!
Na PA80, cisto za primer - mnogo mi je lakse bilo da uradim kompletan stil na samoj klavijaturi, bez kompjutera. Cak sam svojevremeno bio prinudjen da "konvertujem" stilove sa G-800 za Korga i to bez MIDI kablova i bez kompjutera, nego putem Micro moda i njegovim vrednostima na G-800.
Ali ovo (Dobro, ne mozemo uporedjivati sa pomenutim) ovo u samoj klavijaturi bukvalno nema nista za bilo kakvo sredjivanje, sem one, mislim da su 48 performansi za dodavanje efekta, globalnog miksanja, 4 OTS, boja i sl.stvari... MIDI ima samo ulaz/izlaz podesavanja i to je po difultu vec postavljeno na all i 1.
I ja sam iskreno mislio da ce u programu biti mnogo vise opcija, ali ovo izgleda (Bar za sada)
Odakle da mu ucitam prihvatljiv stil da bi ga zatim sredjivao?!
A i prilicno cudno su izveli tastere za arr sekciju - na isti taster je i intro i end, nema tastere za varijacije, nego to ide samo preko fill prelaza 1 i 2!
A koliko sam video do sada, izgleda da su mu fabricke stvari zakljucane i da nema kao kod Korga otkljucivanje, pa komplet prepeglavanje fabrickih stilova...
Ne znam, stao sam na ovo ucitavanje. sty ili. midi, a bas me zanima sta ima dalje i da li bi mogli da se urade i neravno slozeni ritmovi...
Pozzz @Casper

Sent from my E6653 using Tapatalk
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 08:03   #35
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate mili, cudim se sto se tako cudis. Josh jednom, to je klavijatura koja ima opciju za napajanje baterijama, violinski kljuc na displayu, intro/ending ma jednom 'tasteru', bez edita iceg, kosta 170 i kusur eura. Od te klavijature se ne ocekuje nista nego se kupuje djetetu da uci svirat. Pa ako odustane da ti nije zao bacit pare,iako je 300 jako puno. Ja sam kupio za 120 eura yamahu psr k1 koja ima smart media karticu s 16 mb, cita stylove, midi/karaoke s tekstom, ulaz za mikrofon s ugodnim reverbom. Za kcer koja je za dva tjedna izgubila volju. Pajdo, vrati sint i kupi psr 1500 i uzivaj u varijacijama kao kod tyrosa, editu ritma, soundova, velikom displayu...
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
DraganV (29.04.2017)
Star 29.04.2017, 09:23   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde probaj ove stylove ubacit u program.
Fajlovi
File Type: zip Style2.zip (13,2 KB, 7x skinuto)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (29.04.2017)
Star 29.04.2017, 11:09   #37
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alene brate, opet kazem da mnogo dobro kazes i potpuno Si u pravu! Najiskreno - zeznulo me je to... Ime, kao i reklame na njihovim maticnim sajtovima - krenuo sam na nevidjeno, vodjen onim - Ipak je to Kurzweil i "Ne moze" biti LOS!
S'druge strane, nikad u zivotu nisam otvorio Medelijev sajt, kao sto i Casio otvaram samo na rucnim casovnicima!
Tek sada, kada si Ti pomenuo Medeli, povezasmo stvari i pronadjosmo ovo isto chudo - pod drugim imenom!!!
Vratit cu ga najverovatno, ali ipak bi prvo zavrsio sve ove experimente koje radimo sa Postovanim Casperom, jer me najvise zaintrigiralo ono sa 7/8, 9/8 itd i kako bi to izgledalo, ako je uopste moguce... Veliko Ti hvala na svim savetima...
@Casper, mnogo Ti hvala, zurim da stigmem kuci i odmah ubacim i probam...
PS. Koci me MALO i sveopsta zivotna situacija sa nemilim dogadjajima o kojima Ste sigurno svi culi na tv-u i sl.

Sent from my E6653 using Tapatalk
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 13:36   #38
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

O kakvim dogadjajima je rijec?
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 13:36   #39
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper brate, pozdrav

Evo, nisam se ni raspremio, odmah krenuo na experiment i - ovo su trenutni rezultati:

1. Bar smo problem povezivanja definitivno rešili - samo pokrenem Pootute i - povezani su maltene - u deliću sekunde,

2. Probam da učitam style na glavnu stranu - nema ništa u kolonama!

3. Probam opet da učitam isti (Onaj najmanji) style - pita jel` hoću Overdubbing, pustim opet, prepegla ga, ali u kolonama opet nema ništa!

4. Prebacim se na meny - edit style, učitam opet isti, onaj najmanji i izađe isto kao što je meni noćas radio, ovo na slici i - ne pušta dalje na next!

Gledam, pa nešto kontam - da ga ne bune ove stvari - što KP110 u sebi nema INTRO B, nema MAIN C i MAIN D, nema FILL IN CC i FILL IN DD, nema i ENDING B!
A opet s`druge strane izbacuje: Not supported file format!

Probao sam sa sva četiri styles, isto na sve!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Casper1a.jpg (132,6 KB, 68x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 13:39   #40
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alene, МК!!! Sveopšti haos i nebuloze!!! Državni udari i... Ne dao Bog nikome
DraganV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije