Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2013, 09:08   #381
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mogu samo reci svaka cast za Nesu sto se ljudski ponudio da pomogne coveku, u danasnje vreme je to prava retkost.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
nesaband (08.07.2013)
Star 08.07.2013, 16:30   #382
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@yamahapassion
Vecina muzickih kuca daje svoje instrumente na otplatu,odnosno cekovima na rate.Cena novog BK5 je 890 a negde i 1000 eura...
Ako imamo u vidu da BK5 nema terce i ne prima semplove za te pare je svakako bolja varijanta Korg PA600.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 17:26   #383
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima samo jedno "ALI"da su ti semplovi kvalitetni i da je kvalitet samog aranzera Korg isti kao kod Rolanda.Ovako cenovna razlika je mala,u korist Rolanda a bogami i kvalitet samih ROM boja.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 17:51   #384
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane, daje vecina muz. kuca, ali opet sve to ide preko nekih banaka koje ti traze i urinokulturu da bi ti dali neki kreditcic, a nisu ni svi ljudi u mogucnosti da dobiju kredit, pogotovo ko nema stalno primanje itd... zbog toga sam rekao da je ovo lep gest od nese sto se ponudio pomoci coveku u nevolji, e sad sto se tice klavijatura ni ja licno nikada ne bih uzeo bk5 prvenstveno zbog solo boja, ali ako ce coveku ostati tr onda i ne gubi puno
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 22:20   #385
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Nesaband
"Sto je babi milo,to joj se i snilo"!
Cinjenice su jedno a ukusi su drugo.Tebi sada verovatno nema bolje klavijature od Bk5 kao ni meni od GW8 a to prosto nije istina.
@Yamahapassion
Ja nigde nisam spomenuo Nesu,mislio sam samo da ne znas da postoji ta opcija prilikom kupovine instrumenta.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 23:17   #386
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010.Ima bolje ali kao sto ti kazes cinjenice su cinjenice.PA 600 za 1000 eura nudi dosta za one koji vole korg-a ali cinjenica je da su semplovi za sve korgove aranzere koji se vrte katastrofalno losi.Verujem da korg ima mnogo bolje ROM boje od nekih od tih semplova koji se ubacuju u njih.Znam ja da si ti majstor da napravis dobar ton na aranzeru i jedva cekam da cujem ako ne prodas PA-600 kako ce to zvucati.

Ovako kakvo je sad stanje cena,kvalitet ipak je BK-5 sa svim svojim manama bolja,pouzdanija i kvalitetnija klavijatura od PA-600
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2013, 13:04   #387
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko je ovaj BK5 vazan instrument, govori cinjenica da je u najvecem muzickom shopu (izvinjavam se za engl.) ovde kod mene zatutren (citaj izlozen) skroz na zadnjem delu u cosku da se skoro I ne vidi, kao da ih je sramota... Steta sto nisam uslikao pa da postavim.

Nazalost nisam mogao da ga isprobam jer je, pored 30-ak izlozenih klavijatura jedini bio ugasen, ali sam malo cackao po onima tasterima (registrima) koji su mi se ucinili toliko labavi da ce da pootpadaju ako se neko malo zanese tokom svirke I jace pritisne....

Meni licno BK5 na izgled (jer nisam imao priliku da ga cujem) deluje, kao sto bi Tranzit rekao, malo skuplja igracka...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2013, 13:18   #388
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
... u najvecem muzickom shopu (izvinjavam se za engl.) ovde kod mene zatutren (citaj izlozen) skroz na zadnjem delu u cosku da se skoro I ne vidi, kao da ih je sramota...
To si ti totalno pogresno shvatio. Oni su njega samo sakrili, zao im da ga prodaju jer ni prodavcima se ne odvaja od njega, a i da ga ni zabunom ne bi neko ukrao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (09.07.2013)
Star 09.07.2013, 16:48   #389
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Nesaband
Kvalitet izrade i pouzdanost obe klavijature je apsolutno isti,na osnovu cega mislis da nije tako?
Niko te ne sprecava da u svoju klavijaturu ubacis kvalitetne semplove.Navedi mi nekoliko razloga po cemu je bolja osim po tvom ubedjenju?
Evo,kao ja sam potencijalni kupac BK5 i zelim tehnicke informacije o razlozima zbog kojih je BK5 bolji,ali pazi,tehnicke informacije.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2013, 17:08   #390
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bobane,nisam toliko strucan da ti dajem tehnicke prednosti koje nudi BK-5 u odnosu na PA 600.Ja mogu da ti kazem samo ono sto ja cujem,a vazim za jednog koji je dugo svirao u velikom bendu i znam kako treba da zvuci jedan bend.Slusajuci setove u Korgu PA 800 (citaj PA 600) posto je to sve isto,nisam naisao ni na jedan set a da je uradjen kako bi trebalo.Recimo Tvoj GW-8 ima bolji celokupan zvuk u odnosu na te setove bez obzira sto PA-800-600 ima sepler.Rolad je sa ovim modelom BK-5 napravio veliki posao,vratili su mekani zvuk instrumenata kao sto je to nekada bilo na G seriji(sto nije slucaj sa GW-8)i imas podesavanje svakog elementa bubnja pojedinacno sa ekvilajzerom.U aranzmanu mozes da uradis sta ti pozel(po svojoj volji)imas jedan MFX i ekvilajzer po traci(doduse imas samo A i B MFX-koji mozes da kombinujes za jedan instrument).Da dodam sto za tebe nije tako bitno je da je olaksano sredjivanje midi fajlova sa mace up toolsom.
Ti verovatno znas vise od mene tehnicke podatke o BK-5,mozda je po tim podatcima PA-600 bolji izbor ali po zvuku uzivo to je vec jako diskutabilno bar za sad sa ovim setovima koji kruze na raznim forumima.Recimo ima par momaka koji su sredili svoje Korgove sa ovog foruma ali PA 2x i 3x da mogu da kazem da za to sto oni koriste zvuci odlicno ali za sad nisam naisao na neki set od PA 800 da mi se dopao.Nadam se da ces me ti razuveriti kad napravis svoj set za PA-600..

Toliko za sad.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije