Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.04.2012, 16:47   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Beitrag Roland G600,800,1000 - Izrada postavke 16 ritmova na 8 user mesta - LAKSI NACIN!!!

Kao sto kolega "SEJOX" u jednoj temi napisa kako se izradjuju 16 ritmova na 8 user mesta kod Rolanda G800, evo ja cu to ponoviti uz dosta laksi nacin...Kao sto je svima poznato, Roland G600,G800,G1000,EM2000,E96 i drugi imaju u sebi 8 user mesta za ritmove sto je za danasnje potrebe veoma malo....Obicno se stavljaju neki osnovni ritmovi tipa Dvojka,Begin,Rumba,Sa-Sa,Grcki,7/8,9/8,Oriental i to bi bilo to otprilike,a ostatak se kombinuje sa fabrickim ritmovima....E sad, ljubiteljima starijih klavijatura i vlasnicima navedenih klavijatura ce ova tema biti od koristi i pored ovih gore 8 ritmova, mocice da stave jos 8 ritmova, sto je veoma korisno....Kako se to radi???Evo u najkracim mogucim crtama cu pokusati da objasnim....Krecemo polako
- pre svega, na papiru zapisite koji deo (varijaciju) ritma zelite da sacuvate (ili zapamtite), jer kao sto vam je poznato, da bi imali 2 ritma na jednom user mestu, potrebno je da se "odreknete" nekog dela ritma....Usput zapamtite i koji prelaz (FILL IN) od ritma zelite da sacuvate....Evo ja cu pokusati na slikovit nacin da objasnim kako to ide....
- primer: imamo ritam Begin da drugom user mestu....Zelimo da sacuvamo ORIGINAL i ADVANCED ritma Begin, a da se "odreknemo" VARIATION i VARIATION&ADVANCED (ovo su spojeni)....E sad....Kako cemo to da uradimo?Lako....Pratite uputstva....
- ubacimo disketu sa ritmovima
- pritisnemo F5 (disk)
- prvi prozor sto je otvoren je sa ritmovima, jel tako?
- e sad....Hocemo da na drugom user mestu gde je Begin stavimo naprimer ritam 7/8 (sedam osmina) na onom delu koji zelimo da izbrisemo (gore iz primera to ce biti VARIATION i VARIATION&ADVANCED)
- kada smo pritisnuli F5(disk) otvorio nam se spisak ritmova koji imamo na disketu
- nadjemo ritam 7/8 koji hocemo da prebacimo na drugom user mestu gde je Begin...
- cetvrti tockic podesava opciju pod nazivom DIVISION, jel tako?Jel vidite to?Tu vam sad stoji ALL jel tako?
- e sad....sa tim cetvrtim tockicem okrecemo da vidimo koje sve tu opcije imaju...Vidimo opcije: INTRO,ORIGIN,VARIAT,FILL_OR,FILL_VAR i ENDING....To su sve delovi ritma, jel tako?
- iz primera gore zelimo da VARIATION i VARIATION&ADVANCED od ritma 7/8 stavimo na drugom user mestu gde je Begin....Evo kako cemo to uraditi:
- sa cetvrtim tockicem okrecemo do dela gde pise VARIAT....Kada smo to uradili, sa petim tockicem (toUSER) okrenemo na drugo user mesto jer zelimo da tu stavimo VARIATION i VARIATION&ADVANCED.... napomena: nemoj da vas brine to sto nema opcija ADVANCED koju mi zelimo takodje da prebacimo zajedno sa VARIATION,jer ova opcija VARIATION prebacuje zajedno VARIATION i VARIATION&ADVANCED
- pritisnemo EXECUTE dugme (u ovom slucaju UPPER 1)
- sacekamo da se loaduje....
- kada se loadovanje zavrsilo, odemo na drugo user mesto gde je Begin da vidimo da li smo dobro uradili....
- kada nesvetle lampice za ADVANCED i VARIATION, to je ORIGINAL....Pustimo ritam da cujemo da li radi Begin i cujemo da radi....Znaci da je dobro....Sad pritisnemo samo ADVANCED....To je i dalje ritam Begin....Znaci da je dobro....E sad najbitniji deo....Iskljucimo ADVANCED i pritisnemo VARIATION (samo VARIATION) treba da svetli....Cuje se ritam 7/8 koji smo zeleli da prebacimo, jel tako???Znaci da smo dobro uradili....E sad,ostao nam je jos jedan deo ritma 7/8, a to je spojeno VARIATION&ADVANCED....Upalimo oba dugmeta VARIATION i ADVANCED i cujemo da se isto cuje ritam 7/8....Too!!!Uspeli smo....
-Dolazimo do zakljucka da kada ne svetle lampice za ADVANCED i VARIATON, radi nam ritam Begin i da kada upalimo samo ADVANCED da radi Begin,a da kada upalimo samo VARIATION radi nam ritam 7/8 i kada upalimo zajedno VARIATION i ADVANCED da nam takodje radi ritam 7/8
- e sad nam jos samo ostaje da uradimo prelaze, odnosno Fill IN za Begin i 7/8....
- pritisnemo opet F5(disk)
- otvara nam se prozor gde su ritmovi
- izaberemo opet ritam 7/8 koji smo prethodno koristili
- opet sa cetvrtim tockicem okrenemo da nam pod opciju DIVISION pise FILL_VA ili FILL_OR (sami odlucimo koji nam se prelaz za 7/8 svidja)
- kada smo odlucili koji prelaz zelimo, onda sa petim tockicem okrenemo da nam bude izabrano mesto 2 (na tom mestu nam se nalazi ritam, jel tako?)
- sacekamo da se loaduje
- kada se loadovanje zavrsi, idemo opet F5 da izadjemo na pocetni ekran....
- probamo sa dugmetom FILL koji smo izabrali da li nam radi prelaz od ritma i vidimo da radi....Znaci da smo uspeli....

Ovako mozemo da uradimo za bilo koji ritam....Tekst je malo opsiran, ali je radnja mnogo laka i jednostavna, samo dok se prvi put uverite u to....Nadam se da sam malo pomogao....Pozdrav svima!!!
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
Aladin (03.04.2012)
Star 02.04.2012, 03:11   #2
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
-Dolazimo do zakljucka da kada ne svetle lampice za ADVANCED i VARIATON, radi nam ritam Begin i da kada upalimo samo ADVANCED da radi Begin,a da kada upalimo samo VARIATION radi nam ritam 7/8 i kada upalimo zajedno VARIATION i ADVANCED da nam takodje radi ritam 7/8
Ace se potrudio da istrazuje i da to prenese na forum,sto je za pohvalu,a ja cu,posto sam ovo davno radio samo da napisem sta su nedostaci ovoga nacina izrade dva ritma na jednom User mjestu na Roland G seriji,i zasto se ne praktikuje.

Nadam se da mi drugar @AcaG600 nece nesto zamjeriti,ali to su cinjenice.

Ovo gore sto je citirano je potpuno tacno,i u tom citatu su u stvari sadrzani ti nedostaci,i na ovaj nacin se ne mogu iskoristiti pravilno,onako kako treba,dvije varijacije jednog i dvije varijacije drugog ritma i njihovi fill-ovi.

Evo sta si ti Ace konkretno dobio na ovaj nacin:

-dobio si da ti Begin svira na varijacijama Basic-Original i na Advaced-Original
-dobio si da ti 7/8 svira na varijacijama Basic-Variation i Advanced-Variation

Sada se postavlja pitanje,kada pritisnes taster FILL IN za prelaz,kako da ti odsvira fill (prelaz) ritma Begin,recimo iz varijacije Basic-Original,i da predjes u varijaciju Advanced-Original tog ritma Begin,ili obratno....To ne moze,jer takav prelaz ne postoji.
Zasto je ovo bitno.? Bitno ja zato,sto recimo,taj Begin ima jednu varijaciju,recimo malo njezniju i onda sa FILL IN (To Variation) ide prelaz na malo "bogatiju" ili "jacu" varijaciju istog ritma,na primjer.
Sa ovim nacinom,koji si napisao,konkretno,se u ovom slucaju,nakon pritiska na taster FILL IN prelazi iz varijacije Basic-Original (na njoj je Begin) u varijaciju Basic-Variation a na njoj je vec postavljen ritam 7/8 a ne Begin.Znaci,u drugu varijaciju ritma Begin ne mozes da predjes sa fill-om(prelazom) nikako.
Isto tako,pritiskom na FILL IN (prelaz) u ovom slucaju,prelazis iz varijacije Advanced-Original ritma Begin,u varijaciju Advanced-Variation ritma 7/8,i obratno,sto je potpuno neprakticno,jer time u stvari koristis samo po jednu varijaciju ritma i po jedan fill (prelaz)
Ovo sam napisao ako hoces da ides iz jedne varijacije istog ritma u drugu "naprijed" i "nazad"(nadam se da razumijes).
Znaci,ako hoces da ides iz varijacije jednog ritma u njegovu drugu varijaciju "nazad",tada,u ovom tvom slucaju,ti prelazis iz varijacije Basic-Variation gdje ti je 7/8 u varijaciju Basic-Original,a na njoj ti je Begin.

Dakle sa ritmom napravljenim ovim postupkom,kao sto je napisano,se ne moze preci iz jedne u drugu varijaciju istog ritma,koristeci taster FILL IN,koji inace sluzi da bi se odsvirao prelaz (fill).
To je osnovni nedostatak ovoga sto je napisano,i zbog cega se ne koristi,ili koristi vrlo rijetko.
Ovdje naravno mislim na univerzalne ritmove,kao i na namjenske.
Namjenski ritam moze imati 2,3 ili 4 varijacije sa razlicitim ritmovima na svakoj,ali na G seriji u istom tempu.
Recimo,ritmovi tipa-dvojka-rumba,ili begin-rumba, ili mozda dvojka-begin-rumba,na primjer....(pisem kao primjer).

Mozda samo da malo pojasnim,ukoliko treba,kako se mogu kombinovati dvije varijacije jednog i dvije varijacije drugog ritma zajedno sa odabranim fill-ovima,a da to bude maksimalno iskoristivo.
Dakle,tasteri BASIC i ADVANCED su osnova,a tasteri ORIGINAL i VARIATION,kao dodatak,varijacije,pomocni,dodatni....itd
Sa tasterom FILL IN se mogu koristiti prelazi iz sljedecih kombinacija:
1.Advanced-Original sa FILL IN (taster To Variation) na Advanced-Variation - "naprijed"
2.Advanced-Variation sa FILL IN (taster To Original) na Advanced-Original - "nazad"
3.Basic-Original sa FILL IN (taster To Variation) na Basic-Variation - "naprijed"
4.Basic-Variation sa FILL IN (taster To Original) na Basic-Original - ""nazad"

To su maksimalna 4 prelaza "naprijed" -"nazad" na G seriji

Najefikasniji nacin za izradu dva ritma na jednom User mjestu je onaj,koji omogucava da se odabere bilo koja varijacija sa jednog ritma i kopira na bilo koje mjesto drugog,kao i fill-ovi i da se ritmovi iskoriste na najbolji moguci nacin,sa vec navedenim kombinacijama.U ovom slucaju,kao sto je napisano u prethodnom postu,to nije izvodivo.

@AcaG600

Ovaj tvoj tekst sam procitao sa izricitom namjerom da cujem nesto novo,a ne da bih trazio neke nedostatke ili nesto pametovao.
Iako ne radim nista vezano za ove stvari,ipak sam upalio klavijaturu,podsjetio se,i provjerio,tako da ne bih pisao iz glave.
Dobro je sto se trudis i istrazujes,jer ces tako najbolje da upoznas svoj sint.
Ipak neke stvari imaju svoja pravila i ogranicenja,pa je put do necega
sto se cini da je "lakse" dosta tezak.Nastavi istrazivati....

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sejox za ovaj koristan post:
Aladin (03.04.2012)
Star 02.04.2012, 20:31   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@sejox naravno druze da se ne ljutim....sto bi se ljutio? nego koliko sam te razumeo i koliko sam dosao do zakljucka, zelis da kazes da postoji samo jedan prelaz (FILL IN) koji mozemo da uradimo za po jedan ritam, i to je donekle tacno, ali donekle i ne....Evo zasto...Uzmimo primer gore Begin i 7/8 na drugom user mestu....Kada smo zavrsili onaj gore deo gde se ubacuje deo ritma na deo drugog kao sto sam opisao da ne bi sad opet sve ponavljao, i kada smo dosli do dela kada treba da uradimo prelaz odnosno FILL IN za ta dva ritma, onda tu dolazi problem, jel tako?E sad, kada smo mi izabrali deo ritma....primer: iz 7/8 smo izabrali da uzmemo VARIATION i VARIATION&ADVANCED i postavili ga na drugo user mesto gde je Begin....I dobili smo ovako: kada nesvetle lampice, odnosno kad je ORIGINAL, radi ritam Begin, i da kada upalimo samo ADVANCED da nam takodje radi ritam Begin, ali malo "bogatija" varijacija kao sto si rekao, a da kada svetli samo dugme VARIATION da nam radi 7/8, a kada svetli zajedno VARIATION i ADVANCED da nam takodje radi ritam 7/8 samo malo "bogatiji"....E sad, tu u problem dolaze prelazi jel tako?Po tvom misljenju, mozemo da uradimo samo jedan FILL IN za Begin odnosno FILL TO ORIGINAL i jedan prelaz za 7/8 odnosno FILL TO VARIATION....E sad, to donekle jeste tacno,a donekle ne....Evo zasto....Kada smo kopirali prelaze iz one opcije DIVISION ako se secas gore i izabrali FILL_VA ili FILL_OR, klavijatura je automatski zapamtila prelaz za FILL TO ORIGINAL i FILL TO VARIATION, ali ceo....Da ne komplikujem sad, evo o cemu pricam....Kada smo sve ovo sredili kao sto sam gore opisao, i kada uradimo FILL IN TO ORIGINAL uradice normalno prelaz i posle toga krenuce ritam Begin, a kada uradimo FILL TO VARIATION, takodje ce uraditi normalno prelaz i nastavice ritam 7/8, ali tu postoje i jos 2 skrivena prelaza, odnosno FILL IN-a....Evo gde se nalaze....Kada nam svetli samo dugme ADVANCED i kada uradimo FILL IN, to je sasvim drugi prelaz, i uopste nije onaj isti kao kada uradimo kada ne svetle ni jedne lampice....Nadam se da razumes o cemu pricam....Probaces, pa ces videti i sam....Znaci....Za Begin ima 2 prelaza i za 7/8 ima takodje 2 prelaza....Kao sto sam i rekao: kada nesvetle ni jedne lampice (ORIGINAL), to je ritam Begin, i kada uradimo FILL TO ORIGINAL, odradice ritam i nastavice se normalno ritam, ali kada svetli ADVANCED na kome se takodje nalazi ritam Begin i dok svetli mi uradimo FILL TO ORIGINAL, to ce biti sasvim drugi i odgovarajuci prelaz za taj deo, sto je dobro....Znaci nista maltene ne gubimo, ali tu je jedan malo zamoran posao a to jest: kada sviramo normalno (ORIGINAL i nijedna lampica ne svetli) i hocemo prelazom (FILL IN-om) da predjemo u ADVANCED odnosno malo "bogatiju" varijaciju ritma Begin, to cemo morati da uradimo tako sto cemo u isto vreme pritisnuti dugme ADVANCED i FILL TO ORIGINAL (ili prvo ADVANCED pa onda FILL TO ORIGINAL, ali veoma brzo posle ADVANCEDA da se to nebi primetilo), i on ce uraditi sasvim drugi prelaz i nastaviti da svira u ADVANCED....Isti je postupak, samo obrnutim redosledom i za prelaz FILL TO VARIATION....Znaci kada nam svetli samo VARIATION, svira nam 7/8 i kada uradimo FILL TO VARIATION, on ce normalno uraditi prelaz, ali kada zelimo malo "bogatiji" 7/8, onda cemo kao gore kod Begina samo drugim redom - pritisnuti u isto vreme ((ili prvo ADVANCED pa onda FILL TO VARIATION, ali veoma brzo posle ADVANCEDA da se to nebi primetilo) i on ce nam onda uraditi sasvim drugi prelaz, a ne onaj isti kao normalan....Jeste malo zamoran posao, ali sta ces.... Probaj ovo, pa mi javi....Bas me zanima da li si na ovo mislio.... Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2012, 01:20   #4
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@AcaG600

Probao sam to drugar davno,a i sinoc ponovo.
Znam samo da sam davno,odmah,odustao od ovoga,iz prakticnih razloga.
Da,i mislio sam upravo na taj "zamoran" dio koji pominjes,a koji je,opet po mom licnom misljenju,nepotreban,suvisan i nije logican

Ukoliko ti zaista smatras da ti je tako lakse onda super.
Nisam napisao a ni mislio da postoji samo jedan prelaz,nego da prelazi kao ni varijacije,nisu slozeni logicki i samim tim sviranje samog ritma je otezano i slozeno.
Ovo vazi i za ljude koji zasviraju kod kuce,a i za ljude na zivim nastupima.
Narocito,treba imati u vidu ljude koji sviraju zive svirke (ja nisam taj),a moraju da istovremeno pritisnu dva tastera,koja nisu bas ni tako blizu,ili jedan pa drugi ali u djelicu sekunde,da bi se odsvirao prelaz.A,"fabrika" predvidjela da se to "gospodski" uradi samo pritiskom na jedan taster.
To je priznaces vrlo neprakticno,i rizikuje se da dodje do promasaja,a to nikome nije bas drago.
Inace,u proslom postu sam napisao,da je neizvodljivo samo sa tasterom FILL IN,,koji je predvidjen za prelaz,preci iz jedne varijacije u drugu varijaciju istog ritma,uradjenog na ovaj nacin.Napisao si kako se to izvodi,i ja sam to znao,pritiskom na dva tastera,i kao sto sam vec napisao,oznacio to neprakticnim.(moje misljenje)
Trebalo bi da se prati logika instrumenta i njegove opcije,koje su na raspolaganju,da se sto brze i sigurnije manipulise komandama.
Po mom misljenju,zbog par minuta posla na spajanju dva ritma,si ipak sebi zakomplikovao stvar.

Postoji jos jedan nedostatak u ovom nacinu,a to je da se moraju spajati po dvije varijacije jednog i dvije drugog ritma.
Zasto je ovo nedostatak.?
Zato sto ne mozes po zelji odabrati pojedinacno bilo koju varijaciju koja ti odgovara iz jednog ritma i kopirati je na bilo koje mjesto drugog ritma.
Moras uzeti dvije,a da bi to uradio,trebas naci ritmove koji odgovaraju ovakvom "zahvatu".A to trazenje zna da bude jako dugo i mukotrpno.I pitanje je opet,da li ces biti zadovoljan.

Nesto mi jos nije jasno o tim "lampicama" koje tebi svijetle i ne svijetle na tasterima za varijacije ritma.
Kod G800 uvijek,i to bas uvijek,svijetle dvije "lampice" (led diode),sta god da odaberes i koju god kombinaciju napravis.Ne moze biti da ne svijetli ni jedna,ili da svijetli samo jedna.
Mada je ovo nebitna stvar,ali eto cisto onako mi cudno,smatrajuci da su te funkcije kod G600 i G800 iste.

Na kraju cu opet ponoviti idealnu i logicnu kombinaciju kako bi trebalo da budu slozene varijacije,dva ritma na jednom User mjestu:

-jedan ritam na: Advanced-Original i Advanced-Variation
-drugi ritam na: Basic-Original i Basic Variation
-fill-ovi naravno idu: fill to OR i fill to VAR

Ovo je samo moje vidjenje stvari i razmjena misljenja.Vodio sam se logikom,i optimalnim i sto brzim manipulisanjem i upravljanjem klavijaturom.A u ovom slucaju je "fabrika" to omogucila.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2012, 19:54   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa nismo ja i ti SEJOX krivi druze sto fabrika nije izmislila 4 FILL IN-a koji bi svaki sluzio za po jednu varijaciju....Sta da se radi....Nismo mi krivi za to....Naravno da je neprakticno da u istom vremenu pritisnes ADVANCED i FILL IN zajedno, ali sam samo rekao da postoji nacin....Ovo gore sam napisao posto mozda nekom zatreba....Nista vise....Sto se tice lampica koje pominjes....Nije kao kod G800 kao sto pominjes da ostanu upaljene lampice i kada ih ugasis, malo je to glupo ako je stvarno tako kod G800 da ostanu upaljene lampice non stop....Kod G600 je ovako: sve ugasene - Basic Original, upaljena Advanced - Basic Advanced, upaljena Variation - Basic Variation, upaljena Advanced i Variation - Variation Advanced....Tako je bar kod mene....Kad budem imao vremena, napravicu jedan klip pa ces videti....Pozdrav jos jednom i hvala sto ucestvujes u diskusiji, deljenju misljenja i skretanje paznje na ono sto je bitno....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2012, 23:04   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco,ja sam i rekao da si ti istrazivao na klavijaturi i da si sam pronasao jedan od nacina spajanja dva ritma u jedan,i pohvalio tvoj trud.
Samo sam svojim postovima ukazao na nedostatke,jer mi je to bio poznato.
Ukazao sam,cisto iz razloga da ne otezavas sebi ukoliko postoje neka efikasnija rjesenja,koja zahtijevaju malo vise vremena i truda,a krajnji rezultat bude dobar i daje optimalne mogucnosti.
A za lampice ti vjerujem,nema problema,i ne moras snimati video.
Ipak je G600 novija klavijatura od G800,tako da je to izmjena kod njega.
Mislim da je G800 - 1995.godina proizvodnje,a G600 - 1997.Ako se ne varam,tako je.
A za razmjenu misljenja i sluzi ovaj forum,izmedju ostalog.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 02:44   #7
LesaKesa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.10.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland G800
Interesi: Muzika
LesaKesa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
LesaKesa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zdravo svima...
Imam Roland G800...
Gde mogu da nadjem ritam/set za pesmu 7 dana od hakale...?
Ili koji fabricki ritam mogu da koristim?
I koja boja se koristi za solo?

Unapred Hvala...
LesaKesa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LesaKesa za ovaj koristan post:
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije