Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.06.2013, 18:06   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Idee Savet oko zamene dioda Roland VA-5 :)

Pozdrav drugari.... Evo padne mi jedna luda ideja na pamet....Mozda ce se neko smejati i slicno, ali prvo kazite sta mislite o ovom postupku sto bi uradio, pa se onda smejte Hehehe....Evo o cemu se radi....Dosao sam na ideju da na svom Rolandu VA-5 (7) zamenim sve diode koje svetle na njemu u plavu boju....Znaci, kako sad svetle u crveno, zeleno i narandzasto, da to sve zamenim i stavim u plavu boju i da svetli plavo, kao tipa na Pa1x, Pa2x da svetle plavo....Sta Vi mislite o tome? Da li se to isplati raditi, i da li moze nesto da se zezne dok lemim diode (odlemim stare, zalemim nove)? Planiram to sa drugarom da uradim, tako sto cu jednostavno da odlemim stare diode i stavim nove plave diode....Evo dole ima slike kako izgleda ploca gde su tasteri i diode sa prednje i zadnje strane....Evo najvise me zanima to sto sa desne strane imam 3 tastera (Style, Tone i User program) i oni su u zelenoj, crvenoj i narandzastoj boji i sad u zavisi on aktiviranog tastera od ovih 3, oni menjaju boje i na dole ovih 16 tastera (2x8) i sad vidim da tu idu samo po jedne diode, a da te diode imaju po 3 boje i to tacno ove koje menjaju same u zavisnosti od aktiviranog moda gore....Sad me zanima, jel ja mogu jednostavno te diode da zamenim, jer hocu da sve svetli plavo, jer smatram da iako imaju samo po jedne diode, ja kada stavim naprimer plave, ja cu dobiti da bilo koji taster kada pritisnem gore da mi dole svetli isto ta plava boja, tako da mi je to nebitno....E sad postoji i opcija da vidim u fotosopu da stavim tastere npr za ova 3 moda da budu naprimer crveni, a ostali plavi, mada to bih posle ja video kako bi razvrstao boje kako meni odgovara, ali to bi mi bilo najmanji problem....Ono sto sam hteo da pitam jeste da li diode koje bi uzeo plave da li su kvalitetne i to da ih sve zamenim i da traju, a ne posle mesec dana da odu, pa da se opet maltretiram i vracam one stare diode....Evo dole imaju slike, pa se vidi velicina dioda, ali ove diode desno ja msm da su po 5mm, a ove tamo na sredini gde su prelazi i svi ostali mislim da su po 3mm....(vidi se na slici dole) i video sam po netu da diode bez obzira u kojoj su boji idu od 5 do 10 din po komadu, a ja sam ovde kod mene izbrojao 39 dioda (mozda jos neka vise) koliko bi mi trebalo, s tim sto najverovatnije ne bi menjao one 4 diode sto idu kao u tempu ritma, ali bih uzeo vise od 40 komada da imam za rezervu, a iskoristio bi naprimer i gore na Korgu na zamenim par dioda koje svetle na njemu crveno kad vec uzimam i ako uzmem....Sta Vi mislite o tome? Da li podrzavate tu "akciju" i da li smatrate da se u principu nista ne moze zezne, jer jednostavno bi odvojio ceo dan za to da uradim tako sto cu jednostavno da odlemim stare i zalemim nove....Msm, u principu sta ima da se zezne....Evo dole 2 slike da se vidi o cemu se radi i kako izgleda ploca gde su diode i tasteri, kao i zadnja strana za koje su zalemljene nozice od dioda....Hvala svima unapred na sugestiji, pomoci, odgovoru.... Pozdrav

[IMG]http://dc586.*******.com/img/GdMo3Fsh/s7/0.9310058304561653/CIMG0357.JPG?async&0.5457853253465146[/IMG]

[IMG]http://dc586.*******.com/img/IEopXLYL/s7/0.9208442986725004/CIMG0358.JPG?async[/IMG]

Evo kako sada to izgleda trenutno, fabricki:

[IMG]http://dc230.*******.com/img/FwTzJjvI/s7/CIMG0398.JPG?async[/IMG]

A evo i kako bih ja to hteo da izgleda kada bi se zamenile te diode....Cak mislim da su tasteri maltene isti, tj. providi se boja kroz njih kao ovako na ovoj slici dole na Tyrosu, i mislim da bi bilo Cool, pogotovo nocu....



Pozdrav svima i izvinjavam se svima ako sam Vas ''malo'' udavio postom....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2013, 18:34   #2
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nemozes nishto zeznut osima ako ne odlemes neki drugi del blizu diode nzm sta bi ti pomogla too da imas plave diode i treto izgubices dosta vreme srcno
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2013, 18:40   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa u principu sto kazes nemoze se nista ni zeznut....Eno na onoj slici gore se vide zadnji kraj gde su lemovi....Ima 4 lema koji su lemovi za tastere i odma do njih ima 2 lema za diodu....Imam lemilicu sa tankim vrhom i uzeo bi dobru tinol zicu i zalemio diode....Kada ih zalemim, vrhove bi posle samo posekao i to je u principu to....Da imam plave diode mi maltene nista ne donosi, ali eto hocu vizuelno da se malo poigram Znam da cu dosta vremena izgubiti, ali kao sto rekoh, odvojio bi ceo dan da to uradim kvalitetno....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2013, 20:41   #4
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard .....

...ofarbaj klavijaturu u bijelo i opici jednu crtu zutom bojom po sredini...
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2013, 21:42   #5
Bucin Nikola
Vredan član društva
 
Bucin Nikola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2010
Mjesto: Melenci
Postovi: 117
Downloads: 1137
Uploads: 14
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Technics sx kn5000 i Korg Triton le
Interesi: Elektroservis audio i TV opreme,muzika
Bucin Nikola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moras znati jacinu diode(voltazu)...ja sam imao isto va5 nekada pa sam menjao par dioda sto su pocrkale,al bilo je muke mnogo...magistrale na ploci hoce od temperature da se ostete i da izgubis funkciju tastera....govorim ti ovo iz iskustva posto imam servis elektronike...to je najbolje raditi lemilicom sa regulacijom temperature(baznom)...
Bucin Nikola je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2013, 21:43   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pre mozda u crno, pa da bude "Black Edition" Heheheh
Dodato:
E ovo za jacinu diode nisam razmisljao toliko Vidim po netu plave 3mm maltene sve su iste jacine, a moguce eto da fabricke na Rolandu nisu iste jacine, pa da ne napravim skuplju daru nego meru sto bi se reklo....Sad, kako i da saznam koje su jacine fabricke....Hmmm....Izgleda mi nista od ovoga....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (08.06.2013 u 21:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2013, 15:00   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To nece biti problem jer se moze tacno znati koje su diode u pitanju, "procackaj" malo i saznaces. Nego, obrati dobro paznju na ono sto ti je kolega Bucin Nikola napisao u vezi sa temperaturom lemilice, to je od najvece vaznosti, da ne bi stvarno bila skuplja dara nego mjera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2013, 21:06   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tesko da ćeš postići takav efekat sa diodama koje sr mogu kupiti kod nas. ja sam ipak pobornik stare engleske parole kad su u pitanju takve intervencije, kojima se ništa ne dobija na funkcionalnosti, "ne popravljaj ništa, ako nije pokvareno".

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2013, 21:19   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nista onda, poslusasu onda savet da ne pipam nista Hvala svima sto ste mi pomogli....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije