Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.01.2012, 13:16   #1
dexter
Vredan član društva
 
dexter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.12.2009
Mjesto: Kozarska Dubica
Postovi: 185
Downloads: 915
Uploads: 17
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: KORG pa3x pro 76
Interesi: muzika, ker, zene i alkohol
dexter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dexter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Stereo efekti na Roland G600

Pozdrav,
Da li je moguce na rolandu g600 da napravim bubanj da radi stereo, npr kad u prelazu imam 2-3 cinele, da se svaka ta cinela razdvaja levo - desno, nadam se da sam bio jasan. Hvala, to bi mi mnogo značilo...
dexter je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 00:39   #2
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko sam razumeo,hoces da uradis npr. da ako imas 2 zvucnika na kojima je prikacena klavijatura da se prelaz deo uradi na jedan zvucnik a deo na drugi???Mislim da je to malo mnogo....Jedino ako imas takav original prelaz napravljen....Ja sam imao u setu takav prelaz napravljen neznam kako i on odradi to kao sto si ti naveo,ali sad kako se pravi tacno mora ces da sacekas nekog jos ili sam da probas....
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2012, 02:54   #3
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

znam da je moguce primer da podelis da se cuje na jedan zvucnik bas gitaru i pratece instrumente a na drugi zvucnik boju za solo i bubnjeve, ali mislim da nije moguce da cinele ti se cuju samo na jedan svucnik a ostatak bubnjeva na drugi .... bar tako znam, osven ako je moguce dok izradjivas ritam i ubacivas cinele da kroz upper koji sviras PANPORT okrenes na jednu stranu samo, ali nisam siguran da ce to da podeli cinele na jednu a bubnjeve na drugu stranu ..... probaj i tako pa reci sta si uradio ... btw ako ides na zivu svirku to ne bi ti bilo korisno .... pozz i sve najljepse
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2012, 19:14   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se gore sa Jovanom....Nesto sam slicno hteo da kazem,jer zamisli odes na zivu svirku i imas recimo 4 zvucnika od klavijature i sad na svakom se posebno cuje odredjeni instrument(npr. na prvi zvucnik se cuje solo,na drugi bas bubanj i cinela,na treci timpani,na cetvrti neka varijacija) pa kako bi to zvucalo???Ne valja to tako....Ako bas to oces na Upper 1 stavi solo boju neku(ja stavljam GUERRINI harmoniku obicno),na Upper 2 isto nesto po tvom izboru i onda probaj kako to zvuci,mada mislim da neces dobiti do sto si hteo,jer je ipak to klavijatura '90 godina....pozz
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2012, 21:52   #5
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dexter (i ostali...)
Zapravo to što bi ti htio je sasvim izvedivo, jedino neznam kakve mogučnosti editiranja ima g 600.Svirao sam do još prije četiri godine g 1000, a sada e 80 i tu nije problem to uraditi.Treba samo uči u edit bubnja (drums) i tamo posložiti samo panorame elementima kako tebi odgovara, pa kada se radi prelaz činele idu obično od lijeva na desno i to je to.Naravno klavijatura mora biti spojena sa dva kabla u mixer i odvojene panorame lijevo i desno i to je sva mudrost.Time se dobiva stereo slika i ako je razglas dobro postavljen stvar je dosta efektna.Isto tako da ne zaboravim kada posložiš sve elemente kako želiš moraš još i taj ritam snimiti da ti ga klavijatura zapamti!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije