Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2011, 22:02   #11
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
Hehe,opusteno treba gledati uvek svoja posla,mene briga dal neko pusta ili ne dal neko svira ili ne,evo veceras sviram zamenu i spremljen mi je mix od sat vremena i to mp3 sa pratecim da pustim,,a posle toga svirka tri sata u puno jer ljudi tako rade,iako sve te pesme sviram,boli me uvo,ja sam na zameni
Pomirite se sa cinjenicom da to prolazi i da boli gazde ona stvar da li neko pusta ili svira,il mu pravis posao ili ne,to je sada tako,svi bi mi voleli da je to zabranjeno,ali nije i nece biti jer zakon za to ne postoji.
posalji mi taj tvoj mp3 koji imas spremnljen od sat vremena,vrlo sam zainteresovan

Brate ja sam odavno digao ruke od toga da ja treba da budem pedagog i da ucim ljude da prepoznaju zivu sviru i da znaju sta je sta.
Zato i ja sve vise koristim karaoke cak sta vise ljudi to vole a meni jelakse.
Sve manje moram da lupam glavu i da razmisljam o svemu.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 22.01.2011, 22:18   #12
LOLE01
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.10.2009
Postovi: 41
Downloads: 353
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
LOLE01 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uh koliko je toga ovdje rečeno već 100 puta i opet...ponovo i ponovo...ne bih htio dizati prašinu ali nekome očito fali puno puno pažnje...mislim da je cilj svakog muzičara da zabavi raju i da gazdi puni kasu, a ne da se bavi tim jel pušta il ne pušta matrice...osobno ni sam nisam za puštanje matrica,pogotovo ovih sa vokalima,ali ne kažem da povremeno ne pustim koju na svadbi kad mi ono baš neko upre tu pjesmu koju nezna il ju nisam pjevao od pamtivjeka...a on ne želi zamjensku nego baš tu i nijednu drugu...osim toga onda bi mi svi aranžeristi trebali skupit ekipu i svirat u bandovima,a ne ovako sa nekim ritam mašinama u kojima se bas vrti u krug i bibnjar lušpa uvijek istom jačinom,gitarista vrti u krug jednu te istu frazu i to je to...znači kome smetaju fajlovi onda bi mu trebali smetati i aranžeri...ako ćemo tako detaljn gledati...a bilo bi zgodno da kolega koji je napravio naljepnicu onda za sebe napravi jednu na kojoj piše - SVIRAM UŽIVO- zako da ga ljudi ne provjeravaju dok svira...e i još nešto...kad ljudi dođu i pitaju "imate li tu i tu pjesmu" može se shvatiti kao "imate li ju na repertoaru" ----i šta se tiče onog "možeš li mi pustiti..." --- činjenica je da dosta ljudi,publike uopće ne shavća što znači svirka,kako uopće funkcionira aranžer,što je fospil,što je ...ovo ili ono...i onda onako laički pitaju "možeš li mi pustiti..." --- eto to je neko moje mišljene o svemu ovom...dakle moj je zaključak da nije lijepo cijelu noć svirati na matrice,ali da se 2-3 pustu u cijeloj večeri (iz ovog ili onog razloga) nije problem...
LOLE01 je offline  
Star 22.01.2011, 22:39   #13
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene nerviraju ti sto pustaju midi fajlove,a glume neke velike svirace,zalosno je to da ima ljudi koji su se godinama mucili da nauce svirati i dodje sad neki levat pusta midi fajlove i uzima im posao.

Ja sam bio na jednoj svadbi gdje je lik kao "svirao" tj.pustao fajlove,ali raja se veseli i nema pojima da pusta midi fajlove.

Ja mogu odmah da primjetim jesu li midi fajlovi ili ne,bas sam na toj svadbi pratio pokrete tog nazovimo sviraca,kad je u jednom momentu cak i bezz obije ruke svirao pjesmu,stvarno koja tehnika,ali on i dalje radi zaradjuje i boli ga djon,jest da nije to uredu za one sto se trude da stvarno sviraju al zivot je nepravda.
ZIVAISTINA je offline  
Star 22.01.2011, 22:42   #14
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zelim da naucim da sviram,a ne da pustam fajlove,tako da razumijem ogorcenost kolege Pedje.
Ali moram da pitam kolegu Pedju,sta on to ocekuje u zemlji u kojoj je Ekrem megazvjezda.
U zemlji u kojoj su Mica trofrtaljka i njoj slicni i danas jednako kao i u dane moga djeda veoma slusani "estradna umjetnici".
Pa ja mnogo vise volim zabavnu muziku,ali ucim i sviram uglavnom narodnu jer sam na njoj vec otplatio klavijature.Na zabavnjaku sipak.
Bitno ti je da napravis stimung,da ljudi uzivaju,vesele se i placaju.
Jaki je offline  
Star 22.01.2011, 23:02   #15
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od alenmo Pokaži Post
pedja svaka ti cast...jos su sad poceli da nabavljaju orginalne matrice sa vokalima pa to moze i najveci levat da provali kako ne sviraju..najzalosnije kad dodje neka zvijezda da gostuje i ono kao dovede klavijaturistu i onda taj lik pusta matrice komplet sa vokalima..
ja licno takve ljude ne mogu da nazovem kolegama jednostavno treba takvim ljudima zabraniti da nastupaju i varaju narod !!!
A ti moras da budes svakom loncu poklopacDaj covjece znas li ti ikad i bilo gdje u nekoj od tema na yu-midiju da nekom kazes lijepu rijec ili neki savjet?Gdje god sam citao tvoje postove iz tebe samo izvire neka mrznja i prvi si tu da nesto napises cim se radi o nekom tracu ili olajavanju drugih.


A sto se tice fajlova i ja mislim da nije uredu da neko staji za klavijaturom i pusta citavo vrijeme fajlove dok ima nastup i glumi muzicara...naprotiv ako covjek je samo pjevac i pusti matricu i drzi samo mikrofon a ne glumi za kljavom da svira..onda nemam nista protiv ako pusta...Ako se tako svidja publici da je on pustio matrice na leptopu i rastura dok pjeva mogu samo da kazem svaka mu cast....poooz

Promijenjeno od zeljko (22.01.2011 u 23:03 sati)
zeljko je offline  
Star 22.01.2011, 23:10   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@alenmo

daj prijatelju,postavi neki snimak sa tvojom svirkom pa da mozemo i mi malo da komentarisemo tvoje sviranje i da cujemo da li si nam ti kolega ili ne.

ovde je tema jasna i nidmo mi nikakva vlast da nekom zabranjujemo na koji ce nacin da zaradjuje za hleb i napolitanke.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 22.01.2011, 23:14   #17
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E bas to sam zaboravio jos da kazem da postave ovi kriticari neke snimke sto sviraju pa da cujemo i njih a i pjevaca da ne zaborave posto kad se svira neka pjesma i pjevac je potreban ako mozda nisu znali heheh.Tesko bih bilo narodu da takvi vode vlast i pravila o muzici..Poozz

Promijenjeno od zeljko (22.01.2011 u 23:15 sati)
zeljko je offline  
Star 22.01.2011, 23:54   #18
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@alenmo @zeljko
Ako imate nerazciscene racune,reshavajte na drugi nacin ,ne na forumu i ne javno. Bez prozivanja !
Tema nije demo snimak .
Svoje snimke postavlja ko zeli ,nije obavezno i...a ako ih vec neko postavlja ...naravno mora racunati i sa komentarima koji se mozda manje svidzaju ili su nespretno formulisani pa cak i sa negativnim komentarima koji naravno nisu nimalo prijatni.Idemo dalje sa temom.
gega je offline  
Star 22.01.2011, 23:56   #19
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja licno ne koristim fajlove, jer vise volim live svirku, a i floppy drive mi je zauzet dodatnim ritmovima pa nemam kad da trazim i mijenjam diskete za fajlove...
Naravno da i ja kazem da i mene nervira kad mi kazu "Imas li tu pjesmu?"..poludim.
Mrzim cak i na TV-u pjevati na playback (duhovna muzika), ali sta cu kad moram.
Uzivo volim svirati najvise zbog atmosfere, mozes mijenjati pjesme kako hoces, stati kako hoces, ubrzati, usporiti, itd. S fajlovima je to malo teze.
Ne kritikujem nikog i ne mrzim (osim ovih sto kazu "imas li pjesmu" ) i ne bih puno da pametujem oko ove teme.
harepa50 je offline  
Star 23.01.2011, 00:29   #20
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala kolege na podrsci ali i na savetima da treba kulirati,....mada je meni to skoro nemoguce,..... jer se jezim kada neki djilkos pored svih vratolomija sumnja da sviram. Ono sa gocinim kolom je zesce,... vristao bih da sam cuo. Molio bih one koji dele moje misljenje da osmisle jos koju nalepnicu, ja cu prvi da odstampam nekoliko i da podelim takozvanim kolegama sto pustaju fajlove. Inace prihvatam da i ja stavim nalepnicu sviram uzivo. Hvala na savetu!

a sto se tice snimaka *mada ne znam da li se na mene odnosilo*
evo jednog mog starog snimka sa youtuba gde sviram 5 instrumenta totalno razlicita, u pitanju je blues varijacija, tu sam ja uradio matricu ali je logicno da se u tom slucaju pusti...... uzivajte!



Blues solo on 5*Instruments
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od Dell (23.01.2011 u 02:57 sati)
pedjajazz je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fajlovi uživo korg roland klavijature


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije