Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.05.2012, 03:44   #21
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Broz Pokaži Post
Pa ne znam. Sada imam usb i midi fajlove spuštam sa njega. Više se mi sviđa da je sve u klaviaturama nego da uvijek nešto nosim pored sebe itd... A moram da priznajem da sam '' seljak oko toga '' . Trebao sam neku dobro klaviaturu za midi i tada sam kupio s900.

Sada se spuštam da igram u live više komada nego samo 2 mixa slovenačkih pjesama u F, G ili C duru.

Ako bi kupio taj disk dobio bi više ritama i svega. A sada nemam ništa osim fabrićki. Ne znam niti kje i kako da dobijem . Ne znam niti napraviti backup file O.S.
Dali su tebi potrebni ritmovi za balkansku, slovensku ili neku drugu muziku ,ili koristis sint samo za midi fajlove.Ako ti treba sta od toga javi se meni sa privat porukom ili me zovni na telefon posto vidim da si isto iz Slovenije sigurno cemo pronaci nesto i za tebe .
Pozdrav
fico je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2012, 01:15   #22
Broz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2012
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Broz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najprije da se vam zahvalim za sve odgovore.

Sada imam kod kuče s900 in od komšije korg pa1x pro. Ako možem da malo pokomentiram. Korg ima u songbuku malo ritmova za slo i pop sceno jer je korg bil prije kod drugog komšije koji se profesionalno bavi sa muzikom. ( taj je sada nabavio pa2x pro). Sada možem da rečem da sam vidiu klaviaturu koja je odsvirala svoje pare.

Taji ritmovi so dobri a jih je malo. Drukčije se čini da su klaviature isti rang po bojama i ritmovima ( to govorim za fabričke stvari ) a istina je da je pax stariji 3-4 godine od moje yamahe. Na pa1x pro ima samo sa-sa ritam. Najvije volim i sviram cro sceno. A ja bi jih volim više da malo isprobam yu sceno... Ima volje ima vrijemena, možda da bude nešto iz mene

Isto sam probao pa2x od druge komšije i ta mi se veoma dopada. I ovi mp3 matrice...je*o majku... Taj pa2x imao je više dobrih ritmova nego jih ja znam sanjati...

I da vama najprije kažem da sam sretan da berem ovaj forum, jer sem sad vidim da sam Jako sretan da prije nego 2 godine kad birao između pa800 i s900 nisam uzeko korga. Vidim da se stvarno kvare.

Da ne smetim više uskoro ču otvoriti novu temu i da se predstavim tako kako se dolikuje . Lp

Promijenjeno od Broz (23.05.2012 u 01:18 sati)
Broz je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2012, 13:20   #23
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja neznam zašto se yamaha bruka sa ovim modelima 900-910, sve je to šatro slično tyros klasi na kojoj bi voljeli svirati, ali nije ni blizu.
Nekad je PSR 3000 bio puno kvalitetniji i nekako ozbiljniji od današnjih 900-910, tastere neću ni spominjati. Ne bih volio uspoređivati
tyros sa psr, pa makar su ritmovi i boje nešto slični.
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2012, 09:43   #24
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Eh decki, pa tko normalan-informiran bi platio za s910 2000 eura? Pa malo rabljen t3 dobijes za tu lovu! Drugo, cijene su prenapumpane zbog zarade ne zbog kvalitete klavijature. Sto se mene tice moze kostati i 3000eura. Tada cu uzeti 1000eura,kupiti gem genesis pro a za ostalo sa zenom na putovanje.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od Alen P (14.06.2012 u 09:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije