Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2013, 03:29   #31
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti kolega harepa50

pa kako si mi ti napisao mozda i nemoram kao sto je kolega tranzit rekao da moram da spojim midi kablevo,, uspeo sam da usnimim 4 kanala i svi rade kako treba
e sad kako da exportujem to u mp3 format
Dodato:
kad pretisnem na control panel nista se ne desava,ali do malopre pre nego sto sam deinstalirao asio4all onda sam mogao da otvorim taj control panel,,jel da instaliram opet taj asio4all?

Promijenjeno od kabi (20.06.2013 u 03:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kabi je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 03:42   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama jok, ne instaliraj ASIO4All, on ti ne treba. Postoji Control Panel od AudioBoxa na kojem podesavas latencu. I idi skini najnoviji Driver 1.2.1 Beta

http://www.presonus.com/uploads/prod...aller_5376.exe

Onako kako ti je kolega tranzit rekao ti trebaju oba midi kabla ali ti je kolega tranzit rekao ama ti ne citas, da mozes da snimis i na Audio trake sve kanale sa PA2X ama jedan po jedan ako hoces da ih imas na posebnim trakama. Ako ti je dovoljno da imas Stereo mix sa PA2X onda ti ne treba midi kabl. Citaj sta pisem pazljivo, posve sigurno ti necu napisati nista sto nije 100% tacno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 03:49   #33
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma nije frka poslusacute i ovaj put i svaki put hehe,kupicu sutra midi kablove,,

ok,ASIO4ALL odpada

znam da postoji control panel ali veruj mi nista se nedesava

evo skidam to sto mi poslao

skinuo sam taj 1.2.1 beta i kad je pocelo da instalira pise mi ovako "Unregsiter ASIO driver invalid configuration settings. Check custom.ini.!"

Promijenjeno od kabi (20.06.2013 u 03:54 sati)
kabi je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 04:14   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledaj sta pise u tom Custom.ini pa kopiraj ovdje da procitam. Vjerovatno ce biti do Firm Ware tvog AudioBoxa koji treba da se podigne na aktuelni nivo a to mozes samo preko onog Control Panela iz prvog Drivera, koji ti nikako da nadjes. Instaliraj ponovo Legacy Driver i to jedan od ova dva u zavisnosti koji sistem imas instaliran na PCu (32 ili 64Bita):

http://www.presonus.com/uploads/prod...USB_2.8_32.zip

http://www.presonus.com/uploads/prod...SB_2.8_X64.zip

... pa onda pronadji Control Panel i u njemu treba da imas Firm Ware Update ili Upgrade ili vec kako pise. Ovo su posljednji Legacy Driveri za AudioBox USB i oni ce sigurno da rade kako treba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 04:25   #35
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo instalirao sam i sada se pojavilo ono sto si mi ranije napisao "Asio buffer size i sample rate"

sad je na 256,jel da stavim na 512?
kabi je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 07:41   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne, ostavi ga na 256, to je vjerovatno najniza latenca kojom mozes da radis na tvom kompjuteru, naravno ako ne preopteretis sistem VST instrumentima i efektima nekog tezeg projekta odnosno Songa.
Dodato:
Da je kompjuter kako treba, to jest, da je specijalno radjen za Audio, taj Presonus AudioBox bez ikakavih problema radi i ogromne projekte (desetak VST instrumenata sa preko 1.000 voces polionije i stotinak kojekakvih efekata i EQa) na samo 64 sampla buffera, sto je kod njega 1,5ms latence.

Promijenjeno od tranzit (20.06.2013 u 09:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 16:25   #37
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Böse

Cao,sad radi kako treba,u prava si bio nisam instalirao ono sto si postavio a sada radi kako treba,hvala jos jednom
Dodato:
Cao,imam jos jedno pitanje,,

jel mogu da koristim pa2x i korg m3 zajedno kad hocu da snimim? ili moram jedno po jedno? onda moram sigurno da povezem miksetu sa karticom ako se ne varam?

ako ukljucim klavijaturu direkt u karticu jel cu dobiti bolji zvuk?

misleo sam da povezem miksetu sa karticom,jel ce zvuk biti isti ili je bolje direkt iz klavijature u karticu?
Dodato:
Cao,imam jos jedno pitanje,,

jel mogu da koristim pa2x i korg m3 zajedno kad hocu da snimim? ili moram jedno po jedno? onda moram sigurno da povezem miksetu sa karticom ako se ne varam?

ako ukljucim klavijaturu direkt u karticu jel cu dobiti bolji zvuk?

misleo sam da povezem miksetu sa karticom,jel ce zvuk biti isti ili je bolje direkt iz klavijature u karticu?[/quote]
Dodato:
sjebao sam se sada sa post opet
dupli post,nije bilo namerno

Promijenjeno od kabi (20.06.2013 u 17:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kabi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije