Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.12.2015, 13:56   #1
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nejednak rad jednog i drugog zvučnika

evo ovako, imam problem kod zvučnika kada sviram, jer mi se ne čuju podjednako i lijevi i desni zvučnik, tj uvijek je jedan nešto tišti za nekih 20-30%, recimo ne čuju mi se isto harmonike i tamburice na lijevom i desnom zvučniku, a ista je stvar i sa ritam sekcijom.

Mislio sam da je stvar do zvučnika, no onda sam zamijenio kablove na zvučnicima i tada je opet onaj drugi zvučnik bio tiši, a ovaj što je bio tiši bio je glasniji. Pa sam onda shvatio da nije stvar u zvučnicima. Valjda je stvar onda u mixeru. No nemam gdje podesiti L & R na mixeti.

Iz korga pa80 radim na L & R izlaze i na korgu je sve u globalu naštimano da ide van na L & R. Ne znam da li je možda i stvar u korgu ili saundovima ili u mixeru jer kad sviram na korgu bez razglasa, na njegovim zvučnicima se sve čuje normalno, to jest lijevi i desni zvučnik rade podjednako, no kad ga priključim na mixer, onda opet ista priča od gore. Pa me zanima da li je moguće da na tom jednom izlazu za kutije na mixeru nešto ne valja ili ne znam... evo slika mixete i kutija na kojima radim. inače radim u dvojci.


Grafički Fajlovi
File Type: jpg CAM00384.jpg (91,5 KB, 36x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00387.jpg (85,8 KB, 36x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00389.jpg (81,4 KB, 36x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00390.jpg (94,9 KB, 36x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od Fekete (23.12.2015 u 13:58 sati)
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 15:26   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mixer je PMX 2000, koliko vidim. Da bi se stvarno uvjerio gdje leži problem, uradi slijedeće. Pusti bilo kakav audio i mono snimak s nekog playera na jedan kanal. Potenciometar za panoramu stavi na sredinu. AKo se i dalje osjeti razlika u jačini, provjeri preklopnik MODE koji se nalazi ispod donjeg EQ. On mora biti u gornjoj poziciji LEFT/RIGHT. Pozicije EQ postavi na sredinu (0). Ako i dalje osjetiš razliku u jačini onda problem treba tražiti u samom pojačalu, a za to će ti trebati majstor.

Mogući problem može biti i u kablovima. Najbolje je da probaš s drugima za koje si siguran da su dobri.
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 20:43   #3
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pustio sam glazbu na ovaj 10 kanal koji je stereo i on radi dobro, isto tako sam isprobao i na mono kanalima sa mikrofonom i on se čuje podjednako na zvučnicima. Ovaj preklopnik mod je i bio na poziciji LEFT/RIGHT, a EQ sam postavio cijeli na sredinu na 0.

Kablove sam zamjenio i stvar je opet ista. Znači stavim kablove na korgu u L i R izlaz, zatim te kablove u kanal u mixeru u L i R ulaze. Tada lijevi zvučnik radi slabije, kad zamijenim na kanalu kablove - znači kabl L iz korga u ulaz R i obrnuto tada se slabije čuje desni zvučnik. Tako da sam došao do zaključka da je čini se izlaz L na korgu tiši nego izlaz R.

Prema tome, mislim da je sa mixerom i zvučncima sve u redu, već je stvar u korgu, e sad da li je stvar mehaničkog kvara na tom izlazu L, da možda nije potenciometar krivo podešen unutar klavijature, ili je stvar u tome da se to treba podesiti negdje u globalu na korgu ili negdje na drugom mjestu.... ?

I još nešto, kolega Casper, kada si rekao da potenciometar za panoramu stavim na sredinu, na koji si potenciometar mislio? ja ga ovdje ne mogu naći na mixeti...
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 21:05   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš pravo za panoramu, ne postoji. Zato zanemari što sam rekao jer nisam uopće gledao daj dio dok sam pisao. Dakle, ovi mono kanali su uvijek u centru dok su kod stereo kanala panorame na suprotnu stranu.
Problem je očito u Korgu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 21:45   #5
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa da, čini se da je tako. Eto ako je netko imao sličan problem od kolega sa klavijaturom ili možda zna kako riješiti problem, bio bih veoma zahvalan...
u svakom slučaju puno hvala na pomoći kolega Casper, bar sada znam u čemu je problem
Fekete je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije