Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2008, 20:49   #1
meko
Drugar foruma
 
meko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.07.2006
Mjesto: Njemacka
Postovi: 86
Downloads: 2638
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Interesi: muzika
meko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
meko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Napokon sam uspio pokvariti Pa80

Kao sto je u naslovu navedeno ja sam u mojoj klavijaturi ubacijo preformanse sa Pa 1x i to na prve tri banke u Preformansi i zacudo veliko one su i radile veoma dobro.Pritom sam primjetio da mi je sve zvucalo "cistije i kvalitetnije" .Nakon izvesnog sviranja i experimentisanja sa ritmovima sam iskljucio klavijaturu.
Danas sam je sa nestrplenjem ponovo ukljucio mislijo je razvaliti od sviranja ali "hoces,klavijatura zablokirala i nista ne svjetli na dugmicima niti sta funkcijonise vise.Na displeju ponekad stoje poneke stvari ali se nemoze nista vise uciniti da bi se makar prebacila preformansa na onu shodnu za pa80.Probao sam da je restartiram i ubacivo radni sistem ali i dalje blokira.Valjda pokusa na pocetku da ocita neku preformansu a posto je na br:1 preformansa od pa1x naravno onda da i blokira.Zato rekoh da buducim "expertima" javim da se ne prevare i urade isto, imace iste probleme.A ja cu za svoje nestasluke da odresim malo kesu sa parama i prvom prilikom idem u servis.Valjda ce morati da se ugradi druga memorija a ako je ona zaletovana na nekoj ploci onda sam j..o jeza.Sigurno ce me skupo izaci.Pozdrav.I nemoj te se mnogo sekirati zbog mene,he he.Prezivecu nekako.
meko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:22   #2
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nisi ni prvi ni poslednji na zalost!Ne znam zasto?Ali ljudi to vole da rade ako imaju PA800 onda hoce da im zvuci ko PA1X,ako imaju PA1X ubacuju od PA800 i tako....
Ako imas PA800 sviraj na PA800,ako imas PA1X sviraj na PA1x.Nemoj nikad praviti od KORG- a PA1X KORG-a PA800.Onda nije ni cudno da klavijature izbacuju Error ili se zapucavaju ili sa javlja neki treci problem.

Pozdrav!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:24   #3
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto je najgore ovde se radi o Korgu PA 80....!!!!
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:29   #4
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Verovatno ljudi misle da mogu da ubace recimo global,performancu ili nesto drugo iz PA1x u PA80 i da ce im klavijatura onda zvucati kao PA1X,ali to nikako nejde jer OS od PA80 ne moze sve podatke da procita iz PA1X i ti podaci tu ostaju iako se ne vide i naravno stvaraju probleme.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:51   #5
meko
Drugar foruma
 
meko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.07.2006
Mjesto: Njemacka
Postovi: 86
Downloads: 2638
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Interesi: muzika
meko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
meko pošalji poruku preko MSN messengera
Reden

Ma ja sam pre toga probao neke ritmove koje sam pre toga na kompjuteru otvarao sa Kat2000 i primetio da poneki ritmovi imaju format od pa80. I te sam ritmove pregledao i radili su solidno. Ali sam cisto iz radoznalosti pokusao sa preformansama i to samo na dve banke.1,2.I zamislite da kada ih instrumenat ne podrzava onda i javi na displeju da ih nemoze naci ali u ovome slucaju je dosta njih mogao upotrebiti i radile su te doticne preformanse vrlo dobro,cak sto vise su radile bolje nego one od Pa 80.Mnogo cistije je zvucalo.Sve dok nisam iskljucio klavijaturu.E od tada se gubi svaka funkcija.Pazite ne radi se o globalu vec samo o preformansama.Global nisam instalirao.Samo preformanse.
meko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:52   #6
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 04:57   #7
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Note: Do not try to load these Musical Resources in instruments other than Pa800!

Note: Do not load these Musical Resources in instruments other than Pa1X !

....itd ljudi bre jel citao neko frankenstajna ili bar gledao film !? Nemoze se praviti od tri razlicite stvari jedna rezultat je uvek isti......
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 05:33   #8
baze_1x
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2007
Postovi: 1
Downloads: 548
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
baze_1x befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Isti problem sam imao i ja kad sam ubacio set od pa800 u pa 1x pro, radio je ali kad sam je ponovo ukljucio klavijatura se blokirala. Za srece to se popravilo kad sam ponovo instalirao OS. Probaj ponovo da instaliras operativni sistem.
baze_1x je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 11:50   #9
miklo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2005
Postovi: 8
Downloads: 540
Uploads: 19
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miklo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch miklo pomoc kolegi

Kolega To Nije Strasno I Ja Sam Ubacio Boju Sa Pa1x Ali To Je Bilo Davno Nisam Ni Znao Kako Izgleda Set Za Pa1x Klavijatura Je Momentalno Zablokirala Kad Sam Probao Da Je Skljucim I Upalim U Nadi Da Ce Se Povratiti Imao Sam Sta Da Vidim Nista Samo Jedan Klavir I Kao Da Jos Nemoze Da Udje U Sistem E Posle Toga Sam Isao U Kraljevo Kod Gospodina Leke Studio Ton Com Da Mi To Sredi Nije Mi Puno Uzeo Na Srecu Hvala Mu Mogo .u Sustini Nije To Tesko Da Se Sredi Valjda Se Zadrzi Dugme Fejd In Ili Tako Nesto I Onda Samo Ubacis Becap Od Klavijature I Kraj .platio Sam Da Mi Se Sredi Klavijatura I Nisam Naucio Tacno Kako Da Je Ponovo Popravim Ako Mi Zatreba To Je Sve Sto Znam. Ako Ti Treba Bacap Javi Se Mogu Da Izvucem Iz Mog Pa80: Pozdrav Od Mikla!
miklo je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 13:59   #10
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdrav!

Pre nego sto odneses klavijaturu u servis, dobro potrazi na forumu-ima na vise mesta opisano kako se moze obrisati SSD memorija. Vrlo je jednostavno, pisao sam i ja o tome dosta davno. Upravo sa dugmetom FadeIn. Ja ne mogu znati da li se ta blokada koja se kod tebe javlja moze otkloniti na ovaj nacin, ali vrlo verovatno da moze, jer ne verujem da je nesto crklo. Dakle, potrazi, a ako ne nadjes, javi se, pa ce neko vec napisati ponovo. Ja sam i sam koristio ovaj sistem i 100% je uspelo na PA80, ali svaki sledeci put kada treba nekome da objasnim, nisam potpuno siguran u redosled operacija, pa zato necu da pisem da ne bih rekao nesto pogresno. Koliko se secam, postojalo je objasnjenje i na oficijelnom sajtu, ali ce sigurno vec narednih minuta neki kolega koji ovo procita postaviti objasnjenje sta i kako.
Puno srece-nadam se da ce uspeti.
Pozdrav!
gorpet je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
napokon, pa80, pokvariti, sam, uspio


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije