Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2018, 11:18   #861
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Razmjena mišljenja, znanja i konstruktivna diskusija je preduvijet za napredak zajednice, a pri tom i svakog pojedinca koji želi nešto naučiti. U skladu s tim sam napisao činjenice s ciljem da cijenjeni forumaši dobiju relevantnu i istinitu informaciju. Vjerujem, @alejandro, da ni ti nemaš ništa protiv toga i da moj post nećeš shvatiti osobno.
Štovani kolega, zahvaljujem na iscrpnom odgovoru. Primećavam da ste vi cjenjeni u Yamaha comunity-ju i drago mi je da ste se uključili. No zamoliću da našem razgovoru pristupate iskreno i bez ovih trik odgovora kojima me želite diskreditirati.
Zato ću vam odgovoriti na neke od njih kako se u ovoj zajednici ne bi stekle pogrešne slike o ovim klavijaturama.


- Nije moguće podešavati EQ za svaku tipku drums-a u YEM-u, već samo za cijeli drums. Također u YEM imate dva bands EQ sa samo High i Low Shelf EQ, nemate parametarski EQ što je također nedostatak.
Osim toga, kada se u YEM namjesti setup bubnja on tako ostaje za sve style-ove, no Roland ima Makeup Tools o kojem sam govorio u prijeđašnjem postu a koji je vezan isključivo za style, pa se jedan isti drums može mijenjati samo za taj style, a sasvim drugojačije za drugi style koji koristi isti drums. Makeup Tools radi dok style svira i podešavanje se vrši u real time dok slušamo izmene, pa je brz i operativan. Postoji slično u novom update-u za Genos lepo ste to pomenuli, no bez 3 band parametric EQ i velocity za svaki drum component, također envelope ne rade uvjek sa custom drums.

- Bez obzira na 19 efekata koje Genos može imati u desnoj ruci i činjenicu da je to zaista izuzetna mogučnost, problem o kome sam pisao je nemogućnost pristupa i mjenjanja dva efekta istovremeno. Kada se izabere AMP Simulation Distortion kao jedan, a Delay kao drugi, ne možete vidjeti oba u isto vrijeme i editirati oba zajedno u sprezi, već morate samo jedan a onda ga isključiti pa mijenjati drugi efekat. Ko god je koristio gitarske efekte zna da se oba moraju editirati zajedno za dobar zvuk jer oba daju zvuku i doprinose, a to je slučaj i kod drugih kombinacija dva ili više efekta, recimo EQ i compressor gdje morate slušati oba u isto vrijeme pa tako donositi odluke o štimanju jednog pa drugog u isto vrijeme. Na E-A7 možete slušati i editirati oba u isto vrijeme.

- Možete mijenjati u Genos velocity u style editoru svakako, no samo za svaki ton posebno ili za cijelu traku ili style odjednom mijenjajući tri sliders koje imate. Mjenjati za cjeli style, ali za samo jednu tipku, na primer snare ili toms nije mogućno na samo jedan gumb brzo i jednostavno. U Roland E-A7 sa Makeup Tools se sve to može mijenjati dok style svira i možete završiti podešavanje za nekoliko sekundi. To Genos nije u mogućnosti. Prosto ne možete slušati da style svira i editirati velocity samo za snare, hihats, kicks, toms i neki style prilagoditi drums-u, a sve to za cijeli drums track i sve varijacije.

- DSP kvaliteta nije stvar procjene. Nijedan AMP Simulation Distortion u Genos-u nema dovoljan Gain Staging da bi potjerao clean gitaru do nivoa distorzije, no nije samo riječ o snazi ulaznoga signala već o kvaliteti simulacije, o čemu možemo dodatno govoriti sa stanovišta gitarskog zvuka i onoga šta on podrazumjeva. Moja su znanja u snimanju gitara široka i dugogodišnja, u ozvuci gitarskih pojačala za ribbon i cardiod mikrofonima, snimanjem u kontrafazi, kao i reampingu u studiu možemo ako želite o ovomu dugo i podrobno razgovarati.
Ostali DSP efekti su veoma slični, Reverb, Plate, Early Reflection su slične kvalitete za ove klavijature, EQ, compressore također, modulation efekti također, dakle gledajući kvalitetu nema velike razlike. Ovi efekti nisu skupi, cena Genos-a nije veća zbog kvalitete ovih efekata, već zbog njihove količine, mora se priznati da je 39 efekata koji se mogu kroistiti u isto vrijeme zaista fascinantno. Broj efekata u jednom DSP je samo stvar software, a broj DSP koji kontrolišu pojedinačne efekte je hardware, pa je to skuplje.

- Pojačavanje semplova za +6 i +12 decibela ne postoji u Genos-u i YEM, nijedan sample se ne može pojačati više od digitalne nule. Potpuno netočno kolega. Roland E-A7 nudi pojačavanje semplova iznad digitalne nule za +6 ili +12 decibela. O ovomu možemo također dodatno razgovarati, ovo je moja bazična materija vjerovatno kao i vama Yamaha štovani.

- Pravljenje terci na E-A7 postoji bez midi hackovanja, sve za $1200. Skale ne postoje kao opcija u Genos-u, osim za Lower a to nam ne može koristiti osim pomenutog hackovanja. Terce na midi nisu nešto što klavijatura od $4500 treba da ima, već skale da običan user može koristiti.

- Kupac Genos-a bira jedan "besplatan" pack za $150, istina štovani kolega. No, uzimajući u obzir cijenu to se teško može nazvati besplatnim jer je jedan veliki ROM pack kao takav uključen u malu cijenu Roland E-A7, dakle ne morate ga kupovati.
Vi ćete dodati nadam se, jer ne znam šta konkretno Balkan pack sadrži za Genos, volio bih znati i uporediti sa ovim u E-A7, ljepo bi bilo da ljudi imaju taj info. Ono što znam je da Balkan pack u E-A7 nudi izvrsne harmonike, trube, violine, gitare, basove, kao i drums, plus nešto style-ova. Ovo neće biti dovoljno, no je ljepo imati free. a izvrsne kvalitete.

- Moguće je editirati voices u Genos-u u pravu ste kolega, ja se nisam dobro izrazio. No što sam htio reći je da ne možete pristupiti sempliranom materijalu i ne možete imati dostupne sve parametre. Yamaha je čvrsto vezana za YEM i to u mnogome komplikuje rad, to je bila poenta. Roland E-A7 može pristupiti svemu bez računala, a može se koristiti i software i raditi u računalu, no nije neophodno ako se ne želi.

- U pravu ste kolega, moguće je loadirati style-ove putem USB stick-a. Moja greška, izvinjavam se zajednici na ovome, kolega Casper je u pravu.

- Genos nema ništa slično Makeup Tools iako je istina da se sa poslednjim update-om može editirati volume drums components, panorama i envelope, kao i zamjena za neku drugu iz tog ili drugog seta drums-a, to nije ni blizu mogućnosti koje pruža Makeup Tools koji dodaje i velocity za svaki kanal ili drums components u real time i bez editiranja midi style, tri band parametric EQ za svaki kanal ili drum components, a sve to vezano za style gdje se može imati posebna podešavanja za svaki style i Makeup Tools to čini lakim i brzim za rad.

@Caper
Vi ste štovani kolega veliki poznavalac Yamaha aranžera i čast mi je ragovarati sa vama, dobio sam nekoliko poruka o tome i zahvaljujem kolegama koji su mi predočili da ste znalac.
No, budimo iskreni u našem pisanju jer je to u najboljem značaju za ovu zajednicu.

Moja namjera nije diskreditirati Genos, niti reći da je E-A7 bolja klavijatura. Genos je odista izvrstan instrument i ljudi to trebaju znati, kao što trebaju znati da se za naše balkanske uslove možda ne isplati jer mi nećemo mnogo toga koristiti a što smo novcima platili, no potpuno podržavam da je to stvar izbora ličnoga.
Ono što sam ja želio reći je da i taj Genos koji košta $4500 ima takođe nedostatke koji se mogu nazvati dječijim bolestima, a koje neke tvrtke odavno imaju u svojim klavijaturama, na primer Roland sa svojim jevtinim i pristupačnim E-A7.
To je dakle poenta mog i vašeg pisanja štovani kolega, da pokažemo da se može sve porediti i da cijena ne govori sve, pogotovu u svjetu klavijatura i tehnike gdje nije više kao nekada pre 40 godina kada je Neumann pravio dobre mikrofone, a ostali ne. Danas se može mnogo toga dobiti za malo novca i ne treba misliti da je E-A7 igračka, jer je daleko od toga.

Promijenjeno od alejandro (09.04.2018 u 11:28 sati)
alejandro je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 13:37   #862
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ landison

Obje klavijature sam probavao otprilike pola sata iz čega se da zaključiti da nisam poznavaoc ni jedne od navedenih klavijatura.

kolega, sta si uspeo isprobati za otprilike pola sata, nisi imao vremena da preslusas ni polovinu rom staylova a kamoli da krenes na listanje boja, pa jos i cackanje oko OS-a, meni su bili potrebni sati da sve preslusam i pregledam (u te sate nisu uvedeni semplovi itd)
dobar ti je zakljucag necega da kazes nakon pola sata ma ovo je igracka nema smisla uporedjivati
hege dobar si

@ alejandro

pa kolega gde si ti do sada da cujemo jos sta oko ea7 sto nismo znali da uopste postoji takav nam treba jos odavno na ovom forumu
sve si lepo ispisao par stvari mogu da potpisem da je tacno a za par stvari moracu da proverim , jer ni sam nisam znao da te funkcije postoje, hvala na infosu, casper je covek strucnjak za yamaha aranzere svaka cast, pokusaj da promenis nick u " Casper_2_Roland" vidim da strucno poznajes i objasnjavas stvari a ja se nadam da cu jos sta nauciti od tebe, naucio sam dosta i iz casperovih tema i nadam se da cuj jos uciti, covek se uci dok je ziv, i potrevni su nam ovaki strucnjaci,
casper bez uvrede ovo je bio predlog nick-a samo na pozitivnoj bazi



Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 14:00   #863
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poznavanje instrumenta je osnova da bismo mogli kvalitetno razgovarati. Neke tvrdnje koje navodi @alejandro u svom prvom ali i drugom javljanju, a vezano uz Genosa, jednostavno nisu istinite. Ne da mi se posebno elaborirati svaki detalj, uostalom, ovo nije niti tema za to.

Citirati ću par mojih postova i neka ljudi sami procjene da li je baš toliko važno i bitno podešavanje EQ po svakom elementu ili da li ima smisla uspoređivati isti sample na različitim klavijaturama. Do nedavno je bio nedostatak portamenta na tapeti, pa kad se to riješilo kod Genosa, usput rečeno, mnogo bolje nego kod ostalih brendova, uspoređuju se nebitne nijanse. Čini mi se da ovakvo filigransko "vaganje mogućnosti" više služi kao maska za prikrivanje vlastitih nedostataka nego nekakva razumna tehnološka usporedba. Ali kažem, koga veseli "tururanje fiće" u utrci s M3, nek slobodno opali po gasu. Ja s tim nemam problema niti drugima zamjeram što su se malo "zaigrali nožnom papučicom".

Free Pack se dobiva potpuno besplatno, jedino je potrebna registracija korisnika i on se dobiva za 0 eura. Recimo, Balkan na Tyros4 zvuči ovako. Nema demonstracije istoga za Genos ali slobodno se može snimka i ovog "starčeka od Yamahe" usporediti s EA7. Po meni takva usporedba nema baš nekog smisla ali kad se već inzistira ...

Cijena Genosa je u padu pa tako svi oni koji nisu bili nestrpljivi, danas ga mogu dobiti za znatno manje novaca (cca 3800 eura) nego što je navedeno. Barem je to egzaktna, i danas lako dostupna informacija tako da je i ovakvo "pumpanje negativnih karateristika" smiješno i na razini prepirke dva djeteta u vrtiću.

@G800- Samo pozitiva i nikako drugačije. Dobar prijedlog za nik, i naravno da nema ljutnje. Kamo sreće da se pojavi novih caspera do broja 25. I za Korga isto tako.

Promijenjeno od casper (09.04.2018 u 14:33 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 14:42   #864
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@g800
Ne pola sata, pet minuta je dovoljno čovjeku koji zna što želi.
Ti si znao što želiš i nisi kupovao GENOS nego ROLAND E-A7 jer on zadovoljava uvjete koje ti očekuješ da ima određena klavijatura bilo u smislu odrađivanja posla bilo u smislu užitka sviranja.
Ovo zadnje nikako nisam osjetio dok sam sjedio za ROLAND-om E-A7 i čovjeku koji ima ispravne senzore(sluh,vid,opip)ne treba ni pet minuta da dođe do zaključka.
Treba biti realan i "pošten" i sam sebi reći "da,meni top klavijatura kao što je GENOS ne treba dovoljan mi je ROLAND E-A7".
Dodato:
Ako me bude netko tražio, nema me ,idem vozit biciklu oko Marjana.

Promijenjeno od Landison (09.04.2018 u 14:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 19:43   #865
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Poznavanje instrumenta je osnova da bismo mogli kvalitetno razgovarati...
Štovani kolega, sve što sam napisao je istinito i sve sam obrazložio ljepo u mom prethodnom postu argumentirano.
Ono gdje sam pogriješio sam podvukao, jer ste bili u pravu da se mogu loadirati style-ovi sa USB stick-a, no sve ostalo naprosto griješite i ljepo vas molim da vas to ne vrijeđa štovani kolega, moje namjere nisu u tom smjeru.

Što se tiće razloga za EQ na svakoj drums components i kako zvuči svaka klavijatura ponaosob, to je odista druga tema štovani kolega i smatram da nije u redu i nije pošteno od vas prebacivati naš razgovor sa tehničkih karakteristika na lične okuse i šta svako od nas voli, ne voli, smatra ili vjeruje, jer ja sam isključivo govorio o brojkama i mjernim jedinicama u pokazivanju da se mogu ove dvije klavijature porediti vrlo validno.

Ako želite ući u tu kompleksnu temu kako koja klavijatura reproducira zvuk, kako sabira kanale, na koji način radi AD i DA konverziju i u kojoj rezoluciji radi interni mixing i summing, ja vam stojim na raspolaganju kao dugogodišnji audio engineer koji je radio po studijima cijeli svoj život i po cijelom svijetu. Moja su znanja u tom polju velika i predlažem vam štovani kolega da otvorite temu u kojoj ćemo vi i ja moći svim ovim ljudima ljepo argumentirati sve što ste pomenuli.

Cijenu sam lepo napisao, $4500 što je čak i manje od cijene od 3800 Eura koju ste naveli štovani kolega. Ako uzmete današnji kurs Euro to Dollar cijena od 3800 Eura je circa $4682.11, što je i više od cijene koju sam ja rekao.


Štovani kolega @Casper, primećavam da vi ovo doživljavate pomalo religiozno i da vas ovo vrijeđa na ličnoj osnovi.
Ja vas uvjeravam da nema razloga za to, meni nije namjera da vas skinem sa trona na kojem ste ovdje, jer shvatam da ste vi jedan znalac i da od vas ljudi imaju što naućiti. Samo napred, vaše znanje je uvjek dobrodošlo, no nemojte da vas moje znanje ugrožava, zaista nema nikakve potrebe za tim.
Također, kao da vas vrijeđa činjenica da nešto sa Yamaha aranžerima nije savršeno, što odista zvuči kao da ste fanboy, no ja sumnjam u to i vjerovatno ste danas loše volje pa mi se pričinjelo.
Ja vas samo ljepo molim da ne spuštamo našu tehničku priču na lične predrasude i preference. Hajmo govoriti samo o brojkama i mogućnostima, jer ja nisam fan Roland, Korg ni Yamaha. To su tvrtke i mi za naš novac biramo našu kupnju i moj post o Genos-*u i E-A7 je isklućivo iz ugla mojega džepa i mojega novca i šta dobijam za njega.


@Landison

Štovani collega vi ste dakako u pravu i dozvolite da se složim sa vama, kada otvorite kutiju sa E-A7 i sa Genos-om vi jasno vidite da su u pitanju dva instrumenta različite cjenovne grupacije.
Iako su oba od plastike i E-A7 ima čak ljepi aluminium umetak u sredini, Genos-om dominira veliki i ljepi display, sliders sa lijeve strane i knobovi razni, kao i ljepe i kvalitetne tipke. Imate tu i više ulaza i izlaza kao što ste bili radi reći u ranijem postu.

No tu ne prestaje taj utisak koji ste vi imali, ja se sa vama slažem štovani kolega. Iako je E-A7 spreman za sviranje nakon par sekundi loadiranja OS-a i pune memorije što ej za svaku pohvalu, Genos-u treba nešto duže vremena, jasno je da su ta dva instrumenta cjenovno drugačiji kad riješite poslušati ono što je svaka tvrtka pripremila svojim customer-ima i ono što vi u startu čujete, a to je neubjedljiv prvi style u E-A7, ne tako pažljivo namješteni odnosi, jedan style slabiji, drugi jači, drums setovi ne baš ubjedljivi, onda OTS koji je u najbolju ruku osrednji, a onda i displays koji su u najboljem slućaju iz 1990. godine.
Sa druge strane Genos briljira onim što je tvornički u njemu pripremljeno, styles, OTS, Movie styles, EDM styles i sve ono što je Yamaha kao tvrtka pripremila kako bi korisnik imao taj WOW factor.
Sve ste vi u pravu štovani kolega i ja vam na tome odobravam I slažem se sa vama.

No, ono što ja sve vrijeme govorim je sve nadalje od tih vaših pola sata probavanja, ono šta se desi kad prođe taj WOW factor koji je za vas Yamaha kao tvrtka lijepo pripremila. Vi kao neko sa Balkana morate pripremiti style-ove, Registration, onda sve što morate loadirati kako biste radili ovdje a tu onda Genos gubi svoj WOW factor, no iako i dalje briljantni aranžer, to ću podvući da ne pomislite pogrešno da je Genos dalje loš, naravno da ne, no Roland poćinje briljirati u brzini editiranja, u količini dostupnih funkcija da sve sredite po svom ličnom okusu, da prilagodite razne style-ove sa raznih mjesta na jedno i ujednačite sve što vam treba i sredite za sviranje. Jednom rječju, iako je Genos dobio drums editing od PSR napokon i rješio uz portamento neke od osnovnih problema koje su na ovim prostorima Tyros customeri imali, Roland i ima dalje snažniji i brži editing, ono što ga čini vrlo interesantnim i moćnim, uz kvalitetnu reprodukciu zvuka, sempliranog materijala i naćina na koji radi EQ i DSP. To sve je iz Fantoma prešlo u E-A7, u to budite uvjereni.

Zbog toga ja vama ponavljam štovani kolega, možete sa mirom porediti E-A7 i Genos, jer su obje izvrsne klavijature. Postoje zvučne razlike, no one su samo razlike u karakteru zvuka kada govorimo o onome što je štovani kolega Casper pomenuo, reproduciranju zvuka i DA konverziji, kao i o summing-u, ne može se reći da jedna to radi bolje od druge, naprosto su drugojačije.
I ja sam ponavljam, u redu je što vi preferirate Yamahu Tyros 3, to je dakako izvrstan aranžer i dalje, moje osobno mišljenje je da je to najbolji Tyros za najmanje novca, no ja nisam zaljubljen u bilo koju tvrtku, ja volim raditi sa brojkama i mjernim jedinicama kao što ste mogli zamjetiti.
Zato ja vama štovani kolega kažem, ja sam veoma pošten i iskren kada velim da mi Genos odista nije potreban i da E-A7 uz PSR meni daje sve ono što ja želim. Nemojte suditi o meni kroz vašu prizmu, vi i ja smo drugojačije osobe i prirodno je da mislimo drugojačije.
Na isti način vi ste riješili zadržati Tyros 3 u vrijeme kada je ta klavijatura stara već 10 godina, no ja vas ne nazivan neiskrenim i nepoštenim. Toi je vaša odluka i vjerujem da je validna.


Štovane kolege, ja se ispričavam ako nekoga moje pisanje vrijeđa, jer čitajući malo vaš ljepi forum shvaćam da se ljudi ovdje pomalo lično vezivaju sa svojim instrumentima. Štovane kolege, to je samo alat za rad, klavijatura nije ništa bez vašega ljepoga sviranja i muziciranja, s toga nemojte se vrijeđati zbog činjenica da neki instrumenti nešto imaju a nešto nemaju, to je naprosto naša relanost i mi u njoj tražimo kompromise u kupnji instrumenta. Zato je normalno da svaki od nas nađe neki drugi kompromis i nema tu mjesta ni ljutnji ni zamjeranju jer smo svi mi razlićiti, uživajmo u našim instrumentima jer ovo nije bojno polje, već kolegijalni forum za druženje i razmjenu znanja.

Što se tiće E-A7, ima naravno stvari koje su loše na njoj i koje mi se ne dopadaju, podvuću i to da neko ne pomisli da propagiram da je E-A7 savršeni aranžer, oh daleko od toga. No ako nekoga zanima neka pita biću rad odgovoriti kao i dosad.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od g800 Pokaži Post
@ alejandro

pa kolega gde si ti do sada da cujemo jos sta oko ea7 sto nismo znali da uopste postoji ...
Štovani kolega, pitajte sve što vas interesira, ja ću sa zadovoljstvom pokušati odgovoriti u skladu sa svojim znanjem i mogućnostima.

Promijenjeno od alejandro (09.04.2018 u 19:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
alejandro je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio alejandro za ovaj koristan post:
Otpisani-EA7 (10.04.2018)
Star 09.04.2018, 21:38   #866
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nešto sam još zaboravio napisati u prošlom postu. Dodao bih samo to, da nemam više što dodati.

@Landinson - jesi se vratio s Marjana ili si usput zaglibio u nekoj konobi?
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2018, 22:12   #867
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kuća -posa,posa-kuća, birtija ništa,sportski život.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
Zato ja vama štovani kolega kažem, ja sam veoma pošten i iskren kada velim da mi Genos odista nije potreban i da E-A7 uz PSR meni daje sve ono što ja želim. Nemojte suditi o meni kroz vašu prizmu, vi i ja smo drugojačije osobe i prirodno je da mislimo drugojačije.
Na isti način vi ste riješili zadržati Tyros 3 u vrijeme kada je ta klavijatura stara već 10 godina, no ja vas ne nazivan neiskrenim i nepoštenim. Toi je vaša odluka i vjerujem da je validna.
Nažalost nisam zadržao TYROS 3 zato što sam zaljubljen nego što nemam para za novo.Da li bi se mogao održati neki humanitarni koncert da mi se kupi nova klavijatura?

Promijenjeno od Landison (10.04.2018 u 15:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Landison za ovaj koristan post:
casper (09.04.2018)
Star 11.04.2018, 08:45   #868
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
Nažalost nisam zadržao TYROS 3 zato što sam zaljubljen nego što nemam para za novo.Da li bi se mogao održati neki humanitarni koncert da mi se kupi nova klavijatura?
Želite reći da je sasvim normalno kada vi odlučite zadržati jevtiniji instrument zbog novca, no neiskreno je i nepošteno kada to uradi netko drugi?
alejandro je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2018, 14:09   #869
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od alejandro Pokaži Post
@Landison

Štovani collega vi ste dakako u pravu i dozvolite da se složim sa vama, kada otvorite kutiju sa E-A7 i sa Genos-om vi jasno vidite da su u pitanju dva instrumenta različite cjenovne grupacije.
Iako su oba od plastike i E-A7 ima čak ljepi aluminium umetak u sredini, Genos-om dominira veliki i ljepi display, sliders sa lijeve strane i knobovi razni, kao i ljepe i kvalitetne tipke. Imate tu i više ulaza i izlaza kao što ste bili radi reći u ranijem postu.

No tu ne prestaje taj utisak koji ste vi imali, ja se sa vama slažem štovani kolega. Iako je E-A7 spreman za sviranje nakon par sekundi loadiranja OS-a i pune memorije što ej za svaku pohvalu, Genos-u treba nešto duže vremena, jasno je da su ta dva instrumenta cjenovno drugačiji kad riješite poslušati ono što je svaka tvrtka pripremila svojim customer-ima i ono što vi u startu čujete, a to je neubjedljiv prvi style u E-A7, ne tako pažljivo namješteni odnosi, jedan style slabiji, drugi jači, drums setovi ne baš ubjedljivi, onda OTS koji je u najbolju ruku osrednji, a onda i displays koji su u najboljem slućaju iz 1990. godine.
Sa druge strane Genos briljira onim što je tvornički u njemu pripremljeno, styles, OTS, Movie styles, EDM styles i sve ono što je Yamaha kao tvrtka pripremila kako bi korisnik imao taj WOW factor.
Sve ste vi u pravu štovani kolega i ja vam na tome odobravam I slažem se sa vama.
Mislim da je neiskreno zbog gore napisanog.Iz ovog tvog texta (preći ću na ti jer mi je tako ugodnije) i malo dijete može zaključiti da su ovi instrumenti neusporedivi.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2018, 20:02   #870
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK.
Mislim da je bilo dovoljno (i previše) diskusije na osobnoj razini. Sve buduće postove tog tipa ću brisati.

Sada predlažem da se okrenemo tehničkim karakteristikama, problemima ili pitanjima koje zanimaju korisnike Rolanda EA7. Za početak ću citirati korisnika @g800i predlažem da postavi pitanja koja ga interesiraju. Vjerujem da će i dobiti valjani odgovor.

Citat:
Originalno postovano od g800 Pokaži Post
@ alejandro

pa kolega gde si ti do sada da cujemo jos sta oko ea7 sto nismo znali da uopste postoji takav nam treba jos odavno na ovom forumu
sve si lepo ispisao par stvari mogu da potpisem da je tacno a za par stvari moracu da proverim , jer ni sam nisam znao da te funkcije postoje,
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije