Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2009, 20:35   #21
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa ja sam ti pre par postova skoro sve rekao,sta te jos muci ?!?
znaci efekti 17-56 pojacani do malo ispod 0...kanal pevaca visoki - izmedju 2 i 3 sata , crni potenciometar (iznad sredjeg) na 11 sati a srednji na 10 sati,bas oko 9 sati ...i to ti je cela stvar,sta ce ti slika jbg...efekti na kanalu upaljeni i stoje malo pre 12 sati ...low cat i voice filter - upaljeni i tol'ko...
i opet ponavljam , ovo ne moze ( i nije ) pravilo,uvek moras jos malo svaki put srediti u zavisnosti od prostora i svega i svacega...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio medino za ovaj koristan post:
Ahmoxl (18.03.2009)
Star 16.03.2009, 14:47   #22
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma sigurno da postoje pravila nekakva, jer imas razlicitih faktora kao sto je prostor, od velicine pa do materijala kojim je uređen, pa kutije pa polozaj, pa kakvu ustvari i muziku sviras.... i kada se sve to logicki poveze nekakav smislen zakljucak o podesavanju equilajzera i miksete mora proizaci.... samo sto se ocito takvo znanje ne ostavlja po forumima
Bio sam i ja postavio takvu temu jos odavno kad me je to isto zanimalo i mozes tamo procitati dosta. A evo jedan savjet kako je neki put radim, uzmem pjesmu koja ima zvuk koji mi se svidja, znaci bubanj, bas... ma cijela pjesma... i pustim tu pjesmu preko razglasa da svira i stimam equilajzer tako da dobijem zvuk te pjesme... poslje toga mozda neka korekcija jos ali uglavnom onda po kanalima namjestam... E sad ce neko reci da nemozes usporedjivati pjesmu i istrument ali probaj pa ces vidjeti... A efekti opet zavisi sta hoces, malo eha a da je duzi interval ili puno a da je kraci, tako isto sa hallom...

pozdrav
__________________
Pa 80
dux je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2009, 22:50   #23
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Medino evo ovako ja sam to malo sad urikto mada sam veliku gresku pravijo vokal je imao previse basa, i halla sam imao previse znaci onaj jedan FX Master! Eh sad ja sviram pretezno na 5-57 hall mi je bijo isto podesen kao i eho skoro oko nulle to nije bilo dobro i vise basa na vokalu bilo je vrlo lose a sada je dosta bolje! A sto se tice EQ prvo sam stimao kanale i efekte a EQ je bilo sev na nulli, tek tad sam malo izostrijo samo citav zvuk po mome ukusu na EQ! POZZZ
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije