Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2009, 14:57   #21
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo,

ja kao moderator sam dao taj savjet, al ne zato što sam moderator pa mi s digla ona stvar, nego iz vlstitog iskustva, i sa savjetima koje sam dobio od drugih, i sa kojima sam riješio takav problem.
Kao drugo, nisam mislio da se treba maknut uzemljenje sa glavnog utikača, nego sa utikača od laptopa, odnosno njegovog adaptera.Ovo sve se spaja, normalno, sa uzemljenjem.
Problem je isto bio ..... ljiepo piše u čemu....
A za zaštitu opreme služi zna se šta...
A ako neko smatra da sam ja ovim savjetom namjeravao koknut nekoga ili da nekoga dobro oplete struja, ili da mu izgori oprema, onda ja molim kolege moderatore, nek mi daju trajan ban, u roku odma.
Jel sad je više stvarno dosta
Da ovo vidi Nikola Tesla, vratio bi posramljeno svoju svjedodžbu....
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan





Promijenjeno od svirko (03.06.2009 u 15:01 sati)
svirko je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2009, 15:38   #22
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da sam znao da ce sve otici u pogresan pravac,uposte ne bi ni odgovarao!
Kao sto sam u PSu naglasio:sve sto sam napisao je dobre volje.

Svako moze da pogresi, pa i moderator...ali ne treba za to odgovarati tako nervozno,posto ste Vi taj koji treba da odrzavate kucni red na forumu i smirite tenzije.
Bilo kad da se malo podignu tenzije, odmah se prica o nekakvim banovima,bananama.....stvarno ne znam??
Normalno je da se ponekad podignu tenzije ali kad pricamo "prijateljskim jezikom" i postujemo jedan drugog,sve je OK i siguram sam da cemo na kraju resiti sve probleme.
Sta bi bilo kad bi svi isto mislili??
U najmanju ruku hocu da bilo neko dobije ban ili ukro a najmanje Vi kao moderator foruma.Tu ste me sasvim pogresno razumeli!
Ipak smo tu na forumu da pomognemo jedan drugome a ne da sporimo o glupostima.
Opet kazem,svako ima pravo da pogresi,pa i moderator,mozda on i najvise,posto nije lako imati ovu funkciju i moderirati ovako veliki forum.
Znaci nema potrebe od nervoznog pisanja,spustimo "balun" i okrenimo se problemima koji nas muce.

pozdrav
Aleksandar
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2009, 15:51   #23
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eto i ja kao "moderator" isto tako koristim taj "ground adapter" koji odvaja masu sa laptopa (adaptera) jel mi je isto zujalo,i snimke,i reprodukcija,i u standby-u znači cjelo vrijeme je zujalo,sa tim adapterom sam riješio slučaj i ništa ne zuji,e sad večina novih laptopa ima samo 2 audio priključka (Line Out i MIC) a MIC ulaz prima mnogo jači signal od standardnog Line IN ulaza...još postoji mogučnost pojačanja signala za još +20 dB,tako da može bit da mu i zbog toga krči u snimci, tj. što zvuk probija.
Pretežno dosta laptopa imaju Realtek HD integrirane zvučne kartice...koje i nisu toliko loše.
Sad bi samo preporučio da pogledaš na Volume Mixer control (dole-desno ikona je kao mali crni zvučnik) pa otvoriš i pogledaš sve opcije što se tiče Recording,smanji signal na 0,pusti neki ritam na klav. u SF uključi snimanje i u volume mixer postepeno pojačavak mikrofonski ulaz i prati ulazni signal na SF.
Kad sve to središ pokušaj nešto snimit i ako i dalje krcka i zuji onda probaj sa tim adapterom za odvajanje mase.
Evo par primjera kako to odprilike izgleda,naime ima ih 10000 vrsta i oblika tako da je ovo samo za primjer.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg europe-grounded-adapter-plug-small.jpg (1,6 KB, 8x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg plug_adapter_euro_lg.jpg (19,6 KB, 7x skinuto)
Highslide JS
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2009, 15:59   #24
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Aleksandar 72,ja sam shvatio iz tvojih postova da si strucnjak u oblasti elektronike i da se time bavis,i naravno da zelis da pomognes sto je vrlo pohvalno,ali ova tema je stvarno otisla u drugom smeru,ni to nije toliki problem ali time kolegi koji je postavio temu necemo pomoci.Njemu nije problem bar koliko sam ja shvatio rad razglasa nego mu je problem kako snimiti pesmu u lap top da ne bude krcanja i zujanja,a jedini razlog po meni koji je moguc je da nije namestio dobro ulazni signal pa mu ide u pick snimak.
Naravno ako postoji i neki drugi razlog za krcanje snimka,neka ljudi iznesu svoje misljenje,ali mi nije jasno kakve to veze ima sa uzemljenjem izoliranjem itd.
Posto za elektroniku nisam neki strucnjak ne mogu da pomognem vise nego ti,ali mislim da ovde nije to problem.
I jos jedna stvar teorija ne mora uvek da bude tacna i u praksi to se u milion oblasti vec pokazalo tacnim.
Voleo bih da kolega koji je postavio temu da se izjasni koji je program koristio i da li je dobro podesio parametre za snimanje.Pa kada to budemo znali mozemo dalje.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2009, 16:55   #25
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Svrakan hvala na odgovoru, vidi se da ste jako kompetentan u obavljanju svoje funkcije na forumu, zato vas pozdravljam.
Ja sam uvek za konstruktivne diskusije,prijateljskog tona!
Sigurno ste primetili da sam vec kao potencialni uzrok naveo,podesavanje ulaznog signala soundkarte.Zato sam rekao da problemu treba prilaziti sistematski.Zamislite,izolirate masu na adapteru,resiliste prividno jedan problem a dobili ste jos dva:stabilnost sitema i los sound.
Postoji jedna poslovica u elektroakustici koja odprilike ovako glasi:
Soundtuning by correct erding!.....i to je 100% tacno.
U elektronici postoje takozvane "protecting classes" 1,2 i 3.
Cesto se desi kad u lancu sistema ima dva razlicita IECa,da dobijete nezeljene efekte,jedan od njih je i brum.
Resenje: pogledaj sliku

gr_185014_lb_00_fb_eps.jpg

Hvala jos jednom na konstruktivnu diskusiju

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2009, 17:23   #26
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Reshenje testirano davnih dana, i daje za jedva mali procenat bolji rezultat nego obichna najlonska kesa...
Problem je shto su sami adapteri i kola za napajanje u novijim laptopovima loshi, i tu nema nikakve pomoci.
Kamo li nekih setup-ova zvuchne ili ne znam ni ja chega...
Ljudi, zna se koja se oprema koristi za shta, i nemojmo izmishljati toplu vodu, i podizati tenziju.
To su opet one iste priche kako decja klavijatura u rukama struchnjaka moze da zvuchi kao pro mashina.
Ne moze, i nikad nece ni moci!
Moze da odradi posao, shto je daleko od onoga da to bude kako treba.
A zujanje definitivno jeste zbog uzemljenja.
Moze da se reshi pomenutim adapterom ili najobichniom najlonskom kesom.
Adapter je sigurniji, i to je njegova prednost...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 00:01   #27
Misa91
Vredan član društva
 
Misa91's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Nis
Godina: 32
Postovi: 132
Downloads: 466
Uploads: 9
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland E50
Misa91 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Misa91 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pre svega kolege hvala vam na odgovorima i nemojte se prepirati molim vas!
Nisam bio u mogucnosti da odgovorim odmah jer sam bio zauzet sredjivanjem ocena u skoli.

Danas sam probao da prebacim podesavanje zvucne kartice na laptopu sa microphone na line in i primetio da uopste ne postoj na laptopu ta opcija kao na mom fiksnom racunaru. Kada se skroz smanji ulazni signal, a na mixeti pojaca izlaz zvuka, zujanje je manje.

Ja sam se plasio da sa samom mixetom nesto nije u redu, ali ne ostaje mi nista drugo, nego da to sve povezem sa fiksnim kompjuterom, samo je problem sto mi oprema nije kod kuce pa mi je jednostavnije bilo da ponesem laptop. Sutra cu da probam da instaliram Sound forge, pa da vidim da li ima razlike. Do sada sam pokusavao da snimim preko Ntrack studia i movie makera.
Misa91 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije