Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2012, 23:39   #1
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Odabir pojacala

Hocu da kupim pojacalo za kucnu upotrebu i zvucnike.

Ja se bas nerazumijem u to,pa bih vas molio da mi pojasnite koje bi pojacalo trebao uzeti jacine ,a koje jacine zvucnici trebaju da budu da bi sve radilo bez prijekorno.

Neznam koju bi jacinu pojacala i zvucnika uzeo tj. od kolko wati,zato sto trenutno imam sony liniju europski model hcd-rx 55 koja je prilicno jaka i posto se nerazumijem u pojacala nebi da kupim pojacalo iste snage kao moja linija nego jace,a neznam raspoznati razliku,ovo malo glupo zvuci al eto.


specifikacije moje sony muz. linije su :

* DIN power output (rated ) 40 watts + 40 wats (6 ohms at 1 kZH,DIN )

* Continuous RMS power output (Reference) 50 watts + 50 watts (6 ohms at 1 kZH,10 % THD)


* Music power output (Reference) 85 watts + 85 watts (6 ohms at 1 kZH,10 % THD)

Sad hocete mi reci na osnovu ovih podataka kakvu bi jacinu pojacala od koliko wati trebao traziti a da bude DOSTA vece od ovih karakteristika MOJE MUZICKE linije.

Ove specifikacije muz. linije su mi nejasne jer ima vise podataka o snazi kao sto je prikazano
ZIVAISTINA je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 16:22   #2
phobos39
Početnik forumacije!
 
phobos39's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2011
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
phobos39 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prije svega, pozdrav svim forumasima. Kao sto vidite ovo je moj prvi post, pa sam bio u dilemi da li da otvorim novu temu ili da se nadovezem na ovu iako nije bilo odgovora. Naime zanima me ista stvar kao kolegu iznad. Dakle, imam Korga pa500 kojeg koristim samo za kucnu svirku. Takodjer imam Terratec HomeArena 5.1 sistem zvucnika ciji je max output 37 watts RMS. Sve to solidno zvuci kad se klavijatura direktno spoji sa zvucnicima, ali ono sto mene zanima jeste kolika bi bila razlika sa nekim eventualnim pojacalom u pogledu snage/kvalitete?
phobos39 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 16:36   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pazi,pre svega taj soround sistem koji imas je ok,i nije namenjen za zivu svirku..isto tako,on je fabricki optimizarn sa ugradjenim pojacalima za bas te zvucnike,tako da mislim da je samo bacanje para da kupujes neko dodatno pojacalo za te terratec zvucnike..snage bi mozda dobio,pitanje je koliko bi to ti zvucnici mogli da podnesu,dok ne "probiju",a za kvalitet cisto sumnjam,a opet s tim sistemom nikad ne bi mogao da odradis neku zivu svirkicu kad budes resio da se upustis u to..bolje polako ulazi novac u neki omanji razlgas za zivu svirku..sad za 350-400 evrica mozes da slozis nesto pristojno da zavrsi,tipa beringer pmp 2000 powermixer,i par nekih jeftinijih plasticnih kutija,mozes da nadjes za taj novac..tako da bolje stekaj novac za to..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
phobos39 (26.02.2012)
Star 26.02.2012, 17:10   #4
phobos39
Početnik forumacije!
 
phobos39's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2011
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
phobos39 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na brzom odgovoru. Znam da ovo sto ja imam nije za zivu svirku. Ove Terratec zvucnike koristim cisto zbog toga da ne koristim ove ugradjene u klavijaturi. Tako da su za tu namjenu i vise nego dobri. Ali eto nesto sam razmisljao da bi s pojacalom to zvucalo malo bolje.
Najbolje onda jednog dana gledati da se uzme nesto malo ozbiljnije tipa tog beringera uz neku kutiju.
Pozdrav.
phobos39 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 20:29   #5
superboy18
Početnik forumacije!
 
superboy18's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.09.2010
Mjesto: Dvor
Godina: 31
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa 50sd
superboy18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav, sviram već 4 godine klavijature sebi za dušu, a svirao sam dosad neke krizme, pričesti i tak neke manje fešte. Kad mi je trebao razglas, tada sam morao zvati čovjeka koji ima tu svu potrebnu opremu i plaćat ga, jer ja imam samo klavijature i mikrofon i stalke za to. Zadnje vrijeme imam želju osamostaliti se te nastupiti sam kao one man band u nekom manjem lokalu. Kako nisam u dobroj financijskoj situaciji, neki su mi predložili da je za moje potrebe dovoljno kupiti samo pojačalo za klavijature, npr. behringer, jer ima ulaze za klavijature i mikrofon. Htio bih čuti i vaše mišljenje što mi je sve potrebno dodatno kupiti da nastupim u nekom manjem lokalu, budžet je 1500kn, kupio bih novo ili polovno, ovisno što se više isplati. Ako bi se slučajno odlučio za kupovinu pojačala za klavijaturu, koliko bi trebalo imati snage(wata) za prostore do 100,150m2? Inače, imam klavijaturu korg pa50sd, nezz jel to važno u svemu ovom hvala unaprijed na svim odgovorima
superboy18 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije