Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2013, 14:38   #1
MrMuzikant
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2013
Mjesto: nemacka
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature
MrMuzikant ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Class-D pojacala

Interesuju me misljenja o class-d snagatorima. Dali je neko uporedjivao zvuk i kvalitet zvuka u toku rada sa starim snagatorima koji su imali velike i teske transformatore.
MrMuzikant je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 16:16   #2
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moji drugovi koji su imali npr powermate 2 i presli na powermate 3 kazu da powermate 3 nije jaci od powermate 2,na papiru je osjetno jaca trojka ali u praksi nismo osjetili razliku,powermate 3 je valjda d klasa,znaci ta pojacala je fino sto su lagana,ali ako hoces snage moras kupiti malo vise nego sto pise,ja ti nisam strucanjak za to,ali govorim nase misljenje jer smo uporedjivali na licu mjesta
Dodato:
znaci malo vise snage uzmes nego sto ti treba,i onda bi zvuk trebao bit ok

Promijenjeno od ella 85 (16.01.2013 u 16:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
MrMuzikant (16.01.2013)
Star 16.01.2013, 20:54   #3
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poredio sam dosta njih i ni jedno pojacalo D klase ne radi zvucno kao stara proverena H ili AB klasa .Cak ni ona od preko 3000ev ne rade na nivou starih teskasa.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
MrMuzikant (22.01.2013)
Star 16.01.2013, 22:04   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neso, poredio si pojacala stare D-class generacije.
Probaj da uporedis Labgruppen PLM20000 ili Powersoft K20 ili PKN XE6000 pa ces videti da ta razlika vise i nije tako velika.
Realno pokusavas da poredis Crest Pro seriju koja je u svoje vreme bila absolutni vrh sa pojacalima koja realno danas nisu vrh.
Slazem se da je sto se tice zvuka d-class bio veoma u zaostatku ali se ta razlika danas znatno smanjila.
Vreme H klase je proslo, ne zbog zastarelosti tehnologije nego zbog prakticnosti i zbog potrebe za sve vecim i snaznijim pojacalima koje nemozes da odradis u drugoj klasi nego u d klasi. H klasa je 65% efikasna, sad ti zamisli pojacalo od 6KW koje realno treba da ima 10KW napajanje. Koliki ce taj trafo da bude?
I onda 4KW ti ode na grejanje. To mu dodje vise nego jedan prosecan bojler. Treba tu toplinu odvuci negde. Dakle neprakticno.

Realnost je takva.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
MrMuzikant (22.01.2013)
Star 16.01.2013, 23:49   #5
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neso,da li crown cts3000 spada u D klasu...Znam da si bio odusevljen kada smo probali moj crown...cisto me informativno interesuje da li cak i on nije dovoljno dobar...i pozdrav za tebe!!!
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 04:22   #6
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

CTS je I klasa.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 20:26   #7
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Probaj da uporedis Labgruppen PLM20000 ili Powersoft K20 ili PKN XE6000 pa ces videti da ta razlika vise i nije tako velika.
.
Potpuno si u pravu ako poredis ta pojacala sa starom H klasom ONda razlika nije tako velika !!! Ali budi realan pa kazi koliko kostaju lab gruppen plm 200000 ili powersoft k20??? koliko preko 5000ev...I sad kazi iskreno da das tolike pare i da to bude u rangu sa H klasom ?Ma hajde potpuno bacanje para i iskreno mislis li da je covek koji je postavio ovo pitanje uopste zainteresovan za tako skupa pojacala ???To retko ko ima u srbiji i od onih sto imaju milione ulozene u razglase a kamoli neko od nas obicnih ljudi!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Realno pokusavas da poredis Crest Pro seriju koja je u svoje vreme bila absolutni vrh sa pojacalima koja realno danas nisu vrh.
Slazem se da je sto se tice zvuka d-class bio veoma u zaostatku ali se ta razlika danas znatno smanjila.
Realnost je takva.
Da upravo to ,poredim sa strom Crest Pro serijom koji nije danas vrh ,ali nadji mi nesto zvucno iz danasnjeg modernog doba a da je u rangu tog cresta kvalitetom zvuka i izdrzljivosti ,a da kosta kao taj crest pro serija!

Npr crest pro 7001 je 2x 820w i kosta realno danas na trzistu 500ev ,e sad nadji mi pojacalo D klase koje radi kvalitetno kao on a da kosta 1000ev ( znaci da bude duplo skuplje od cresta a da ne radi bolje od njega nego slicno kao on) i videces da nema. E pa onda nemamo o cemu da pricamo na tom polju ,ako moras da das 2000ev odnosno da nesto platis 4 puta skuplje i da dobijes skoro isti kvalitet kao sa crestom koji kosta 500ev onda to za mene nema nikakve logike niti tu ima kvaliteta!
Dodato:
Ti si druze nerealan poredis lab gruppen plm 20000 koji kosta 10000ev i npr crest pro seriju koja nema skuplje pojacalo danas od 800ev tu nema nikakve logike.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od vane1 Pokaži Post
Neso,da li crown cts3000 spada u D klasu...Znam da si bio odusevljen kada smo probali moj crown...cisto me informativno interesuje da li cak i on nije dovoljno dobar...i pozdrav za tebe!!!
Druze crown cts 3000 nije clasa D ,vec klasa I

Promijenjeno od neshatomic (17.01.2013 u 20:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
MrMuzikant (22.01.2013)
Star 18.01.2013, 16:38   #8
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mnogo je bezveze porediti tehnoloski H klasu koja je 30+ godina stara tehnologija sa d-klasom.
Za 30 godina ce i d-klasa biti jeftina.

Takodje porediti polovna pojacala (ma kako dobr bila) sa novim pojacalima je nemoguc posao.

Jel imas predstave kolko je kostao Crest pro pre 20 godina? Odprilike isto kao sad PLM20000.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
MrMuzikant (22.01.2013)
Star 18.01.2013, 17:10   #9
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Za 30 godina ce i d-klasa biti jeftina.
Pazi realno ako sagledas ,da se napravi na primer pojacalo 2x 2000w na 4 oma u H klasi sa trafoom i naspram toga iste snage 2x 2000w pojacalo u D klasi ,budimo realni izgradnja digitalnog je jeftinija 3 puta najmanje.( ako racunamo delove koje imamo nutra )

Tako da ako mene pitas ,danas su digitalna pojacala precenjena i skupa ,zato sto su nova na trzistu ,zato sto su moderna ,laka i mala,ali realno ,po kvalitetu ,ulezenim parama da se to napravi i delovima koje imas unutra to treba da bude jeftije vise nego duplo od standardnog pojacala u H klasi.

I budi siguran da ce kada ta moda prodje im cena prilicno pasti.Mnog pre 30godina

Sto se tice digitalnih pojacala ,ja bih prvi voleo da to pije vodu ,em je lakse em je malo ali nikako da naprave nesto da nudi kvalitet stare H klase i realnu cenu za to sto pruza.

Nadam se uskoro da probamo i taj dugo cekani PKN ,koji bih voleo da me pozitivno iznenadi pa javljamo utiske

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2013, 20:47   #10
MrMuzikant
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2013
Mjesto: nemacka
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature
MrMuzikant ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ih dosta znam, koji su uzeli Powermate 3 pa opet prodali i vratili 2
Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
moji drugovi koji su imali npr powermate 2 i presli na powermate 3 kazu da powermate 3 nije jaci od powermate 2,na papiru je osjetno jaca trojka ali u praksi nismo osjetili razliku,powermate 3 je valjda d klasa,znaci ta pojacala je fino sto su lagana,ali ako hoces snage moras kupiti malo vise nego sto pise,ja ti nisam strucanjak za to,ali govorim nase misljenje jer smo uporedjivali na licu mjesta
Dodato:
znaci malo vise snage uzmes nego sto ti treba,i onda bi zvuk trebao bit ok
Dodato:
Prvo da se zahvalim kao novi user foruma na odgovorima. Ja inace koristim za malo vece stvari (iznad 300 gostiju pa na dalje) moj aktivni sistem. Ali posto imam dosta manjih svirki uzeo sam male passivne kutije, i jedan Mackie Class-D snagator, samo radi kilaze posto je "lakse za transport. Ali sam se razocarao totalno u snagator. I probao jos druge, i ista stvar. Imam osecaj da preko 70% snage, basovi i sredine b ukvalno nestaju. I sve mi u nekim "visinama" bude. Tako isto pricao sa ljudima koji su presli sa powermate 2 na 3, i tako dosao do zakljucka da he do tih class-D sistema. Tako da sada nosim na male svirke moj stari snagator, odvali kicmu ali nema veze, ima snage i zvuka
Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Potpuno si u pravu ako poredis ta pojacala sa starom H klasom ONda razlika nije tako velika !!! Ali budi realan pa kazi koliko kostaju lab gruppen plm 200000 ili powersoft k20??? koliko preko 5000ev...I sad kazi iskreno da das tolike pare i da to bude u rangu sa H klasom ?Ma hajde potpuno bacanje para i iskreno mislis li da je covek koji je postavio ovo pitanje uopste zainteresovan za tako skupa pojacala ???To retko ko ima u srbiji i od onih sto imaju milione ulozene u razglase a kamoli neko od nas obicnih ljudi!
Dodato:


Da upravo to ,poredim sa strom Crest Pro serijom koji nije danas vrh ,ali nadji mi nesto zvucno iz danasnjeg modernog doba a da je u rangu tog cresta kvalitetom zvuka i izdrzljivosti ,a da kosta kao taj crest pro serija!

Npr crest pro 7001 je 2x 820w i kosta realno danas na trzistu 500ev ,e sad nadji mi pojacalo D klase koje radi kvalitetno kao on a da kosta 1000ev ( znaci da bude duplo skuplje od cresta a da ne radi bolje od njega nego slicno kao on) i videces da nema. E pa onda nemamo o cemu da pricamo na tom polju ,ako moras da das 2000ev odnosno da nesto platis 4 puta skuplje i da dobijes skoro isti kvalitet kao sa crestom koji kosta 500ev onda to za mene nema nikakve logike niti tu ima kvaliteta!
Dodato:
Ti si druze nerealan poredis lab gruppen plm 20000 koji kosta 10000ev i npr crest pro seriju koja nema skuplje pojacalo danas od 800ev tu nema nikakve logike.
Dodato:


Druze crown cts 3000 nije clasa D ,vec klasa I
Dodato:
Hvala na odgovoru, sve to stoji, efikasnost, tehnologija napredna itd, ali sve dosad sto sam probao, samo bas na papiru snaga, a ovako sa ne oseti. Dali to drugacije mere danas ili na znam? Imam par kutija, 300W RMS jedna. Stari snagator mi ima 2x750 /4 ohm. I nema sanse da klipuje snagas, da nebi otisle kutije. Bash se oseti da ih gonim preko limita. A sa class -D snagatorom od 2x800W/4ohm idem do maksimuma, clipuje bez da se oseti da zakrci kutija... to mi nesto sumljivo. Mislim da treba jos par godina da prodje dok se to usavrsi malo bolje, moje misljenje barem
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Neso, poredio si pojacala stare D-class generacije.
Probaj da uporedis Labgruppen PLM20000 ili Powersoft K20 ili PKN XE6000 pa ces videti da ta razlika vise i nije tako velika.
Realno pokusavas da poredis Crest Pro seriju koja je u svoje vreme bila absolutni vrh sa pojacalima koja realno danas nisu vrh.
Slazem se da je sto se tice zvuka d-class bio veoma u zaostatku ali se ta razlika danas znatno smanjila.
Vreme H klase je proslo, ne zbog zastarelosti tehnologije nego zbog prakticnosti i zbog potrebe za sve vecim i snaznijim pojacalima koje nemozes da odradis u drugoj klasi nego u d klasi. H klasa je 65% efikasna, sad ti zamisli pojacalo od 6KW koje realno treba da ima 10KW napajanje. Koliki ce taj trafo da bude?
I onda 4KW ti ode na grejanje. To mu dodje vise nego jedan prosecan bojler. Treba tu toplinu odvuci negde. Dakle neprakticno.

Realnost je takva.
Dodato:
Ok, moje misljenje je ipak, da se radi o zvuku i snazi, to treba da bude tu. A pogotovu kad je o novim produktima rec. Dali stara ili nova tehnika, to ne vidi onaj koji sedi u sali i slusa
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Mnogo je bezveze porediti tehnoloski H klasu koja je 30+ godina stara tehnologija sa d-klasom.
Za 30 godina ce i d-klasa biti jeftina.

Takodje porediti polovna pojacala (ma kako dobr bila) sa novim pojacalima je nemoguc posao.

Jel imas predstave kolko je kostao Crest pro pre 20 godina? Odprilike isto kao sad PLM20000.

Promijenjeno od MrMuzikant (22.01.2013 u 21:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MrMuzikant je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije